Cambler

Wysypka w pachwinie

Co to jest wysypka w pachwinie?

Wysypki są zmiany na skórze, które mogą obejmować guzki, zmiany kolorów, swędzenie, uczucie dyskomfortu i owrzodzenia skóry. Wysypki, które wpływają pachwinie może być ograniczona do pachwiny i może obejmować inne obszary korpusu. Tak zwane choroby wieku dziecięcego, takie jak ospa wietrzna, choroby piątej, różyczka, odra i różyczka, może powodować uogólnione wysypki, które mogą rozprzestrzeniać się w pachwinie, ponieważ może meningokokowe zapalenie opon mózgowych (zakażenie lub zapalenie woreczka wokół mózgu i rdzenia kręgowego). Reakcje alergiczne kontaktowe zapalenie skóry i są również powoduje miejscowych lub uogólnionych wysypek, które mogą obejmować pachwiny.

Chorób skóry, takich jak egzema, łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry może powodować wysypki czerwone lub srebrne łuszczących w różnych dziedzinach, w tym w pachwinie. Czerwone lub brązowe łuszczące wysypki wpływające na pachwinie może również wystąpić z zakażeniami, takimi jak podudzi grzybicy (grzybica jock) i erythrasma (infekcja bakteryjna znaleźć w fałdach skóry), lub z chorobami zapalnymi, takimi jak wyprzenia (zapalenie skóry w fałdach skóry). Inne choroby zapalne, które mogą spowodować wysypki pachwiny tym choroby Kawasaki (choroba, która powoduje zapalenie naczyń krwionośnych u dzieci) i rumień guzowaty (choroby zapalne powodując czerwone guzki na skórze).

Niektóre infekcje, które mogą być przenoszone drogą płciową spowodować wysypki pachwiny, w tym HIV, kiłę, świerzb, Phthirus pubis (wszy łonowe) i mięczak zakaźny (infekcja wirusowa). Wysypki spowodowane HIV zakażenia i syfilis wydają się być czerwonawe lub brązowawe guzki i może obejmować krosty wypełnione ropą (blistry). Wysypki związane świerzb i wszy łonowe mają tendencję do tworzenia strupy od drapania. Wysypka związana z mięczak zakaźny składa się z małych, cielisty wstrząsami, które często mają centralną wtyczkę białego, woskowego materiału.

Półpasiec, który jest reaktywacja wirusa, który powoduje ospę, obejmuje bolesne pęcherze wysypkę, że zazwyczaj występuje po jednej stronie ciała, na ograniczonym obszarze. Może on wystąpić w pachwinie.

Istnieje kilka istotnych powodów, aby zwrócić się o pomoc medyczną w przypadku pojawienia się wysypki pachwiny, włącznie z możliwością rozprzestrzeniania się wysypka na innych lub wystąpi znaczne komplikacje. Szybka opieki medycznej jest również, aby upewnić się, że choroby podstawowej mogą być ocenione i leczone. W niektórych przypadkach wysypki pachwiny mogą być spowodowane przez choroby, które mogą mieć poważne lub nawet zagrażające życiu powikłania. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli masz wysoką gorączkę (powyżej 101 stopni Celsjusza) lub zmiany w poziomie świadomości lub czujność wraz z wysypką pachwiny.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z wysypką pachwiny?

Wysypki pachwiny mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na skórę krocza może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy wysypka pachwin

PRZYCZYNY

Co powoduje wysypkę pachwiny?

Może się wysypka pachwiny w wyniku różnych infekcji, chorób zapalnych, reakcje alergiczne, kontaktowe zapalenie skóry i chorób skóry.... Czytaj więcej o przyczynach wysypka pachwin

Więcej artykułów