Cambler

Wysypka prącia

Co to jest wysypka prącia?

Wysypka prącia jest występowanie plam lub owrzodzenia na penisie i ewentualnie na innych obszarach genitaliów lub krocze. To może towarzyszyć świąd, który może być intensywne i ból lub tkliwość. Powiązane objawy mogą obejmować pęcherze, pieczenie lub ból przy oddawaniu moczu, zaczerwienienie, uczucie ciepła lub obrzęk, strupy oraz blizny.

Wysypka prącia może być bardzo niewygodne lub niewygodne i może powodować trudności z oddawaniem moczu, stosunków seksualnych i codziennych czynności. Oprócz objawów w okolicach penisa i, w zależności od przyczyny, może być wysypka prącia towarzyszy uogólnionych objawów, takich jak objawy grypopodobne (zmęczenie, gorączka, ból gardła, ból głowy, kaszel, bóle i bóle) i ubogich zdrowia w ogóle.

Opryszczka jest chorobą przenoszoną drogą płciową, które mogą powodować bolesne, blister jak wrzody na penisie i genitaliów. Zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego może powodować brodawki narządów płciowych, które mogą pojawić się w wielu brył lub brodawki na narządach płciowych. Inne przyczyny wysypki prącia są podobne do przyczyn wysypki na tułowiu i obejmuje łuszczycę, zapalenie skóry, chemiczne podrażnienie i reakcje alergiczne. Świerzb inwazji roztoczy może być również związany z kilkoma małe guzki na powierzchni świąd.

Wysypka prącia nie jest awaryjny, ale może to być oznaką choroby, która może być przenoszona do innych. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli objawy utrzymują się lub spowodować niepokój.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z penisa wysypka?

Wysypka prącia mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o penisa objawy wysypka

PRZYCZYNY

Co powoduje wysypkę prącia?

Wysypka prącia może wynikać z wielu różnych powodów, i oceny innych objawów w połączeniu mogą pomóc zidentyfikować przyczyny. Niektóre zakażenia przenoszone drogą płciową mogą spowodować stłuczki, pęcherze lub wysypka na narządach płciowych. Inne przyczyny są podobne do reakcji alergicznych i podrażnień.... Czytaj więcej o prącia przyczyny wysypka

Więcej artykułów