Cambler

Wysypka

Co to jest wysypka?

Wysypka reakcję zapalną skóry. Wysypka może być spowodowane przez wiele różnych łagodnych do poważnych chorób, zaburzeń i chorób. Wysypka może mieć wpływ na małą powierzchnię skóry lub całego ciała i występują we wszystkich grupach wiekowych i populacji.

Wysypki różnić się znacznie w wyglądzie, rozmiaru i ciężkości, w zależności od przyczyny. Wysypka może być czerwony, biały, fioletowy lub w kolorze srebrnym, i wychował, wyboista lub mieszkanie w fakturze. Mogą pojawić się w postaci kropek lub plam lub występują w dużym, ciągłym obszarze. Wysypka może obejmować zwiększenie lub złuszczanie się komórek skóry.

Ze względu na zakres możliwych przyczyn wysypki, prawidłowe rozpoznanie choroby podstawowej, zaburzenia lub condtion jest bardzo ważne. Dla physicial egzaminu należy skontaktować się z lekarzem.

Wysypka purpurowe plamy mogą wskazywać na poważne, potencjalnie zagrażające życiu choroby, takie jak zapalenie opon mózgowych lub alergicznego plamica. Wysypka, która jest związana z alergią w połączeniu z duszność, świszczący oddech, lub obrzęk twarzy, ust lub gardła jest objawem poważnej, potencjalnie zagrażających życiu reakcji alergicznej zwanej reakcji anafilaktycznej. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli ty, lub ktoś jesteś z, którykolwiek z tych objawów.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z wysypką?

Wysypka mogą towarzyszyć inne objawy, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Inne objawy mogą mieć wpływ na przewód pokarmowy, układ oddechowy, układ nerwowy, układ rozrodczy, układ krążenia, układ odpornościowy, lub systemu Powłoka (skóry i tkanek).... związana Więcej o objawy wysypka

PRZYCZYNY

Co powoduje wysypkę?

Wysypka może być spowodowane przez wiele różnych chorób i schorzeń, takich jak zakażenie, stan zapalny, reakcje alergiczne, ukąszenia owadów i pasożytów, procesy autoimmunologiczne i.... Więcej o wysypka przyczyn

Więcej artykułów