Cambler

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

Co to jest wypadanie zastawki dwudzielnej (MVP)?

Mitralnej wypadanie zaworu, znany także jako zespół kliknij, szmer, zespół Barlow, balon zastawki mitralnej lub zespołu zaworu dyskietki, jest wypukły z jednej lub obu z mitralnej klapy zaworów (ulotki) do lewego przedsionka podczas skurczu serca. Jedna lub obie klapy nie zamyka się prawidłowo, umożliwiając krwi wydostaną tyłu (cofanie). Ten aortalnej może powodować szum (nieprawidłowe dźwięku w serca wskutek turbulentnego przepływu krwi). Mitralnej (tyłu przepływ krwi), jeśli w ogóle występuje, jest na ogół łagodne.

Ilustracja anatomii serca, widzenia zaworów

Szacuje się, że wypadanie płatka zastawki dwudzielnej występuje w mniej niż 3 procent populacji.

Co to jest zastawka mitralna?

Zastawka mitralna znajduje się pomiędzy lewym przedsionkiem a lewą komorą serca i składa się z dwóch klapek. Zwykle odbywają się klapy szczelnie zamknięty w czasie skurczu lewej komory (skurczu) przez ścięgnistych strun (małe ścięgna "sznury", które łączą klapy do mięśni serca). W MVP, klapki powiększyć i rozciągnąć do wewnątrz w kierunku lewego przedsionka, czasami "przyciąganie" podczas skurczu, i może pozwolić trochę cofaniu się krwi do lewego przedsionka (mitralnej).

Co powoduje MVP?

Przyczyną MVP jest nieznana, ale uważa się, że jest związana z dziedziczenia. Pierwotne i wtórne formy MVP opisano poniżej.

 • Podstawowa Skuteczność. Podstawowa Skuteczność charakteryzuje zgrubienie jednego lub obu klap zaworowych. Inne efekty są zwłóknienie (bliznowacenie) powierzchni klapy, pocienienie lub wydłużenie strun ścięgnistych i złogów fibryny w klapkach. Podstawową formą MVP jest często postrzegana w osób z zespołem Marfana lub innymi dziedzicznymi chorobami tkanki łącznej, ale najczęściej postrzegane w osób bez innych postaci choroby serca.

 • MVP wtórne. W wtórnym MVP, klapki nie są pogrubione. Wypadnięcie może być spowodowane uszkodzeniem niedokrwiennym (spowodowana przez obniżenie przepływu krwi w wyniku choroby wieńcowej) do mięśni brodawkowatych dołączonych do strun ścięgnistych lub funkcjonalne zmiany mięśnia sercowego. Wtórne Skuteczność może wynikać z uszkodzenia struktury zastawki podczas ostrego zawału mięśnia sercowego, reumatyczne choroby serca lub kardiomiopatia przerostowa (występuje, gdy masa mięśni lewej komory serca jest większy niż normalny).

Jakie są objawy MVP?

Wypadanie płatka zastawki mitralnej nie może powodować żadnych objawów. Oto najczęstsze objawy MVP. Jednak każda osoba może wystąpić objawy inaczej. Objawy różnią się w zależności od stopnia wypadnięcia obecne i mogą obejmować:

 • Kołatanie serca. Kołatanie serca (uczucie szybkiego lub nieregularne bicie serca) są najczęstszym zarzutem wśród chorych z MVP. W kołatanie serca są zwykle związane z przedwczesnymi skurczami komorowymi (komory serca bić szybciej niż powinny), ale również zostały wykryte (rytmy nadkomorowe zaburzenia rytmu, które rozpoczynają się powyżej komór). W niektórych przypadkach mogą wystąpić: kołatanie serca, bez obserwowanych arytmia (nieregularny rytm serca).

 • Ból w klatce piersiowej. Ból w klatce piersiowej związane z MVP różni się od bólu w klatce piersiowej związanego z chorobą wieńcową i jest częste skargi. Zazwyczaj ból w klatce piersiowej nie jest jak klasyczny anginę, ale mogą być nawracające i obezwładniający.

W zależności od stopnia przecieku do lewego przedsionka podczas skurczu (mitralnej) lewego przedsionka i / lub lewej komory może być powiększony, prowadzi do wystąpienia objawów niewydolności serca. Te objawy to osłabienie, zmęczenie i zadyszka.

Objawy wypadaniem płatka zastawki mitralnej mogą przypominać inne choroby lub problemy medyczne. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Jak MVP zdiagnozowano?

Osoby z MVP często nie ma żadnych objawów i wykrywania kliknięcia lub szum może być wykryte podczas rutynowego badania.

MVP może być wykryty przez słuchanie stetoskopem, odsłaniając "kliknięcia" (stworzony przez wyciągniętymi klapami przyciągania do siebie podczas skurczu) i / lub szum. Szmer jest spowodowany przez niektórych krwi wyciekającej z powrotem do lewego przedsionka. Kliknij lub szmer może być jedynym objawem klinicznym.

Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, procedury diagnostyczne dla MVP może obejmować dowolny lub kombinację, z następujących powodów:

 • Elektrokardiogram (EKG lub EKG). Test, który rejestruje aktywność elektryczną serca, pokazuje, zaburzeń rytmu ( zaburzenia rytmu serca lub arytmia), a czasami może wykryć uszkodzenie mięśnia sercowego.

 • Echo serca (zwane również echo). Nieinwazyjny test, który wykorzystuje fale dźwiękowe do oceny komór serca i zaworów. Echo fale dźwiękowe utworzyć obraz na monitorze jak przetwornik ultradźwiękowy jest przekazywana na sercu. Echokardiografia jest najbardziej przydatne badanie diagnostyczne dla MVP.

W niektórych sytuacjach, gdy objawy są bardziej nasilone, dodatkowe procedury diagnostyczne mogą być wykonywane. Dodatkowe procedury mogą obejmować:

 • Stress test (zwany także bieżnia lub EKG wysiłkowe). Test, który odbywa się podczas pacjent idzie na bieżni do monitorowania serca podczas wysiłku. Oddychania i ciśnienia krwi również są monitorowane.

 • Sercowego cewnikowania. W procedurze tej, promienie rentgenowskie są po środek kontrastowy zostanie wstrzyknięty do tętnicy w celu lokalizacji zwężenie, niedrożność lub inne nieprawidłowości w określonych tętnic. Ponadto, funkcję serca i zawory mogą być oceniane.

 • Cardiac MRI. Ten jest nieinwazyjny test, który produkuje kompleksowe obrazy serca. Może być stosowany jako uzupełnienie do echo na bardziej precyzyjne spojrzenie na zastawek serca i mięśnia sercowego, albo w ramach przygotowań do operacji zastawki serca.

Jak MVP leczyć?

Szczególne traktowanie wypadaniem płatka zastawki mitralnej zostanie ustalona przez lekarza w oparciu o:

 • Ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • Twoje objawy przedmiotowe i podmiotowe

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Leczenie zwykle nie jest konieczne, gdyż MVP rzadko poważną chorobą. Regularne badania kontrolne z lekarzem zaleca.

Osoby z zaburzeniami rytmu serca, konieczne może być leczonych beta-blokery lub inne leki, aby kontrolować częstoskurcze (rytmy szybko serca). W większości przypadków, ograniczając pobudzające takie jak kofeina i papierosów jest wszystko, co jest potrzebne do kontrolowania objawów.

Jeśli migotanie przedsionków lub silne powiększenie lewego przedsionka jest obecny, może być zalecane leczenie antykoagulantem. Może to być w postaci terapii aspiryną lub warfarynę (Coumadin ®).

Dla osób z objawami zawroty głowy i omdlenia, utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia (objętość płynu w naczyniach krwionośnych) liberalny soli i wlot płynu jest istotne. Pończochy wsparcia może być korzystne.

W przypadku wystąpienia ciężka niedomykalność mitralna wynikające z dyskietki ulotce mitralnej, pęknięcia ścięgnistych strun lub skrajnych wydłużenie zaworu, może być wskazane chirurgiczna.

Jaka jest prognoza dla MVP?

Choroba ta jest zazwyczaj nieszkodliwe i nie skraca długość życia. Zachęcani są zdrowe zachowania, styl życia i regularne ćwiczenia.