Cambler

Można przezwyciężyć seksualnego

Ktoś, kogo znasz, a nawet miłość może was oczerniają. Wykorzystywanie seksualne może zaszkodzić organizmowi. Ale również cierpią poważne szkody psychiczne. To może być szkodliwe dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Nie twoja wina

Wykorzystywanie seksualne nie jest twoja wina. Jeśli ktoś cię nadużywany, może czuć się winy lub wstydu. Można nawet pomyśleć nadużycie była twoja wina. Pierwszym krokiem do wyzdrowienia jest, aby wiedzieć, że nadużycie nie jest twoja wina. To jest przestępstwo. Nikt nie zasługuje na to.

Można leczyć z pomocą. Poprosić o pomoc. To wymaga odwagi. Czasami ludzie mówią bliskich lub znajomych o nadużycia, i ci ludzie, nie wierzcie im. Jeśli tak się stanie, nie poddawaj się.

Są eksperci, którzy pomagają ludziom odzyskać. Powiedz się z lekarzem, pielęgniarką, doradcą lub pracownikiem socjalnym. Możesz również zgłosić nadużycie seksualne policji.

Wezwać pomoc

Jest nadużycie wciąż dzieje? Nie można uciec od sprawcy? Jeśli tak, zadzwoń do przychodni zdrowia, szpitala lub na policję lub do znalezienia bezpiecznych domów można pójść od razu.

Możesz zadzwonić do tych organizacji o pomoc:

  • Krajowa Infolinia Seksualnego: 1-800-656-HOPE (1-800-656-4673)

  • Krajowa Infolinia Child Abuse: 1-800-4--dziecko (1-800-422-4453)

Eksperci mogą pomóc znaleźć grupę wsparcia. W ten sposób można uzyskać pomoc od innych, którzy zostali seksualnie. Nie musisz cierpieć w samotności.