Cambler

Ćwiczenie: odpowiedni program i prawo przygotowanie

Być sprawny fizycznie, nie musisz wykonywać intensywnie przez długi okres czasu. Eksperci zgadzają się, że aktywność fizyczna nie musi być energiczne, i polecam co najmniej 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej dziennie ciągłej lub przez większość dni w tygodniu.

Aby osiągnąć i utrzymać sprawność fizyczną i układu krążenia, pracownicy służby zdrowia doradza następujące zrównoważony program fitness - program, który zawiera następujące elementy:

  • Jeśli masz już chorobę medycznej, lub dopiero zaczynasz program ćwiczeń, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem programu, aby upewnić się, że program ćwiczeń jest zaprojektowana z wyboru swojego zdrowia i dobrego samopoczucia w umyśle.

  • Jeśli dopiero zaczynasz z programu ćwiczeń zacząć powoli i stopniowo budować do 30 minut dziennie.

  • Wybierz aktywność, która będzie cieszyć. Jest bardziej prawdopodobne, aby kontynuować ćwiczenia, jeśli robisz coś, co lubisz.

  • Na początku, zgodnie z programem, który zawiera umiarkowane, nie gwałtowne, aktywności fizycznej. Zacznij od 30 minut dziennie, i dodać trochę odmiany w rutynowych fitness - nie tylko w aktywności fitness, który wybrać, ale w czasie i otoczeniu. Pozwala to na wyeliminowanie nuda z jednym aktywności lub lokalizacji.

  • Pamiętaj, aby rozpocząć jakąkolwiek work-out/exercise sesję z odpowiednich rozgrzewki i rozciągania. Pomoże to uniknąć zakwasów po wysiłku lub obrażenia.

  • Przy wykonywaniu noszenia odpowiedniego stroju, w tym buty z właściwego wsparcia dla działalności. Należy także pamiętać, aby ubierać się odpowiednio do pogody.

  • Tak jak ważne jest rozgrzewania i rozciąganie, jak rozpocząć każdą sesję ćwiczeń, więc jest czas schładzania pod koniec swojej działalności ćwiczeń. Powinno to obejmować co najmniej kilka minut rozciągania lub spaceru, aby umożliwić tętno zejść powoli.

Eksperci zalecają obecnie udział w dwóch rodzajach aktywności fizycznej w tygodniu, aby zapewnić zdrowie aerobik i wzmocnienie mięśni. Działania obejmują wzmocnienie mięśni podnoszenie ciężarów, z wykorzystaniem pasma oporu, jogę lub pilates. Takie ćwiczenia powinny być wykonywane dwa razy w tygodniu i obejmują główne grupy mięśniowe (nogi, biodra, pleców, klatki piersiowej, ramion, barków i brzucha).