Cambler

Wszy łonowe

Jakie są wszy łonowe?

Wszy łonowe są małe, pasożytnicze owady, które zazwyczaj mieszkają w okolicy łonowej lub innych części ciała, które mają grubą sierść, takich jak pachy, brody, brwi i rzęsy. Mają trzy formy: nitów, które są jaja; nimfy, które są niedojrzałe wszy, i dorosłych. Nazwa naukowa jest dla wszy łonowe Phthirus chrząstek, ale są one często określane jako "kraby" ze względu na ich duże przednie nogi, które przypominają szczypce kraba.

Chociaż wszy łonowe mogą być rozłożone na bliskie kontakty osobiste poprzez odzież, ręczniki i pościel, są one najczęściej rozprzestrzenia się poprzez kontakt seksualny. Nimfy i dorośli muszą żywić się ludzką krwią i nie przetrwa więcej niż dzień lub dwa bez dostępu do niej. Zwierzęta nie posiadają wszy łonowe lub rozprzestrzeniać.

Świąd jest najczęstszym objawem wszy łonowe, choć nie może się rozpocząć za dwa do czterech tygodni po ekspozycji. Nitów może być postrzegane jako małe biało-szara owalnych jaj dołączonych do włosów. Dorosłych wszy mogą być postrzegane indeksowania przez włosy. Wiele małe strupki mogą występować przed zarysowaniem.

Over-the-counter leki zabijania wszy są dostępne i wystarczająco często w leczeniu wszy łonowe. Jeśli nie są one skuteczne, leki na receptę mogą być używane. Po leczeniu, wszelkie pozostałe nitów należy usunąć z paznokci lub cienkimi ząbkami. Ponadto, wszystkie ubrania, ręczniki i pościel powinny być umyte i wysuszone w gorące, suche oczyszczone ustawień, lub zamknięte w plastiku na dwa tygodnie.

Jeśli over-the-counter leki nie są skuteczne w leczeniu wszy łonowe lub masz objawy wszy łonowe, ale nie widać żadnych nitów lub indeksowania wszy, należy zwrócić się o pomoc medyczną. Ponieważ wszy-zabijania leków nie należy stosować w pobliżu oczu, jeśli masz wszy na rzęsach, że nie można usunąć, należy również zwrócić się o pomoc medyczną. To samo, jeśli masz jakiekolwiek rany, które produkują ropę, albo nie leczą. Niezależnie od powodzenia leczenia, jeśli masz wszy łonowe, należy skontaktować się z dostawcą opieki zdrowotnej, które mają być oceniane pod każdym chorobami przenoszonymi drogą płciową, które mogą być rozłożone w tym samym czasie, co wszy łonowe.

OBJAWY

Jakie są objawy wszy łonowe?

Świąd jest najczęstszym objawem zakażenia wszy łonowe. Ponieważ swędzenie często prowadzi do drapania, wiele małych strupy mogą być również obecne. Nitów lub indeksowania wszy mogą być widoczne.... Więcej o objawy wszy łonowe

PRZYCZYNY

Co powoduje, że wszy łonowe?

Wszy łonowe są małe owady, które mogą być przenoszone drogą płciową. Chociaż mogą żyć tylko dzień lub dwa od ciała ludzkiego, mogą być czasami rozprzestrzeniać poprzez ubrania, ręczniki i pościel.... Czytaj więcej o przyczynach wszy łonowe

ZABIEGI

Jak traktowane są wszy łonowe?

Ponad bez recepty lub na receptę leki mogą być stosowane do leczenia wszy łonowe. Zabiegi te zazwyczaj występują w postaci płynów, płynów, szamponów i pianek. Ważne jest, aby przeczytać i postępować zgodnie ze wskazówkami dokładnie skutecznie pozbyć się wszy.... Czytaj więcej o terapii wszy łonowe

Więcej artykułów

Najbardziej popularne

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.