Cambler

Współpraca z farmaceutą

Kogo można zwrócić się z pytaniami na temat twoich leków? Poza swoim lekarzem, farmaceuta może pomóc odpowiedzieć na pytania dotyczące swoich leków. Nie możesz znać co farmaceuta może zrobić dla Ciebie.

Farmaceuci zrobić dużo więcej niż liczy tabletek i wlać płyny. Ich głównym zadaniem jest skupienie się na przyjmowanych leków i ich wpływ, mówi, Europejskie Stowarzyszenie Farmaceutyczne.

Zrozumienie roli farmaceuty jest szczególnie ważne, jeśli jesteś członkiem konsumentów skierowane plan zdrowia, takich jak konto oszczędnościowe medycznej. Plany te umieszczać więcej odpowiedzialności za decyzje opieki zdrowotnej na ramionach.

Dbanie

Dla każdego realizację recepty, farmaceuta powinien sprawdzić, czy informacje dostarczone przez lekarza jest kompletny, że nowy lek nie będzie wchodzić w interakcje z innymi lekami, można podjąć, że leki i dawki są odpowiednie dla Twojego zdrowia i choroby, że rozumiesz właściwy sposób przechowywać i brać leki.

Biorąc leki właściwie jest jednym z najlepszych sposobów, aby zmniejszyć koszty opieki zdrowotnej. Tysiące osób każdego roku przebywa w szpitalu, nie wyzdrowieć i wydać więcej pieniędzy niż powinien, ponieważ nie wziął ich lekarstwo prawidłowo.

Farmaceuta może pomóc, jeśli trzymać go w górę na bieżąco o stanie zdrowia i przyjmowanych leków. Z tego powodu ważne jest, aby korzystać z tej samej apteki dla wszystkich usług na receptę, zwłaszcza jeśli widzisz więcej niż jednego lekarza.

Należy również sprawdzić ze swoim lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek leków bez recepty lub ziołowy. Mimo, over-the-counter leki i suplementy ziołowe nie wymagają recepty, mogą negatywnie oddziaływać ze swoimi lekami na receptę lub inną chorobę poważnie wpływać zdrowie.

Farmaceuta 101

Prawdopodobnie odwiedzić farmaceutę częściej niż ty innego członka zespołu opieki zdrowotnej. Farmaceuci rozmawiać z ludźmi, kiedy są zdrowe i kiedy jesteś chory, gdy są "tylko przeglądanie" lub gdy obawiasz się sytuacji kryzysowej, kiedy mają specyficzne potrzeby, a gdy są one zasięgnięcia porady lub informacji.

Farmaceuci mogą dostarczyć informacji edukacyjnej jak poprawić swoją dietę, cukrzycy dostaw i zaprzestanie palenia tytoniu.

Potężny medycyna

Leki mają wielką moc uzdrawiania i poprawy jakości życia. Ale leki mogą również zrobić poważne szkody, jeśli nie podjęte prawidłowo. To tam roli farmaceuty jest najważniejsze. Farmaceuci, którzy znają swoich pacjentów i mają lekarstwo na swoje profile pliku będzie świadomy ewentualnych szkodliwych interakcji leków lub alergii na niektóre leki.

Farmaceuta może także omówienia możliwych skutków ubocznych; których żywność, napoje i działania należy unikać podczas gdy na lekarstwo, co zrobić, jeśli pominięcia dawki, i wielu innych przydatnych informacji.