Cambler

Powrót Informacje ból

Najwięcej przypadków niskiej pleców wydaje się rozpocząć ze zdarzeniem. Ale często nie jest to wydarzenie prawdziwa przyczyna bólu. To jest po prostu za wiele dla kręgosłupa już dotkniętych chorobą lub chorobą. Częste przyczyny bólu pleców są tutaj wymienione.

Powrót szczep

Mięśni lub więzadeł szczep jest prawdopodobnie najczęstszą przyczyną pleców. Z tym problemem, ból zazwyczaj ogranicza się do pleców, a może towarzyszyć sztywność i skurcze mięśni. Ból może rozpocząć się po nadużywać, podnosząc coś ciężkiego, lub dokonywania przepływu pozabilansowych. Mięśni lub więzadeł szczep często ogranicza zakres ruchu. Czasami dyskomfort może zostać zwolniony przez leżącej.

Mięśni i więzadeł szczepy nie pokazują się na prześwietlenia lub innych wspólnych technik obrazowania. W związku z tym, co potwierdza diagnozy może być trudne.

Choroba dysku

Z biegiem czasu, dyski amortyzujące, które leżą pomiędzy kręgami załamać. Galaretowaty środek dysku często wysycha i mocne włókna w zewnętrznej powłoce zazwyczaj osłabienie i rozdarcie. Pozwala galaretowaty środek przepchnąć zewnętrznej powłoki. Dysk z tych zmian wydaje się wybrzuszenie, patrząc jak underinflated opony.

Jeśli dysk jest tak źle noszone że wybucha jego pierścieniu zewnętrznym (tzw. przepuklina, pęknięcie lub spadł dysk), występ może nacisnąć na pobliskim korzeni nerwowych. Ciśnienie to powoduje ból.

Podczas diagnozowania przepuklina dysku, lekarz będzie szukał słabości nóg, zmniejszenie odruchów stawu skokowego i kolanowego, zmiany sensoryczne i zlokalizowanego bólu. Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) jest często stosowany w celu wykrycia przepukliny dysków.

Osteoporoza

Wraz z wiekiem, ich kości stają się bardziej porowate, a zatem słabsze i bardziej podatne na przerwach. Schorzenie to zwane jest osteoporoza. To najczęściej dotyka kobiety po menopauzie.

W przypadku kręgosłupa wpływa osteoporozy, jeden lub więcej kręgów może zapaść lub nawet ulec zgnieceniu, jeżeli nie nastąpiło uraz. Czasami działania jako nieszkodliwe, jak podnoszenie galon mleka lub kichanie może spowodować pęknięcie.

Czasami ciężkie i wyłączanie, dyskomfort złamania zazwyczaj być zlokalizowane w regionie podlegającym kręgów, ale może emitować wokół jednego lub obu boków tułowia. Chociaż ruch zwiększa ból, leżąc może go zwolnić.

Złamanie z powodu osteoporozy mogą spowodować utratę wzrostu i zaokrąglenia grzbietu powszechnie znane jako garb wdowi.

Artretyzm

Zwyrodnieniowe zapalenie stawów Facet jest powszechne wśród osób starszych. Jest to związane z różnymi stopniami bólu pleców, które zwykle wchodzi i wychodzi przez długi okres czasu.

Ischias

Przepuklina dysku może prowadzić do choroby zwanej rwa kulszowa. Rwa kulszowa powoduje ostry ból, który biegnie wzdłuż przebiegu nerwu kulszowego, za pomocą pośladków, wzdłuż tylnej części ramienia, a w stopie. Ten ból jest często towarzyszy uczucie mrowienia w chorej nodze, zwłaszcza w stopy i palce. Objawy mogą być wywołane przez jakikolwiek ruch, który ciągnie się na nerwu kulszowego, takie jak pochylony do przodu od pasa, a nawet kaszel lub kichanie. Kulszowy ból może być stała. Albo może to być sporadyczne, ostry, i strzelanie.

Zwężenie kanału kręgowego

Zwężenie kanału kręgowego jest zwężenie kanału kręgowego. Zwykle dotyczy osób powyżej 50 roku życia, ale tych, którzy rodzą się z mniejszych kanałów kręgowych są podatne na te trudności w młodszym wieku.

Zwężenie kanału kręgowego powoduje bóle kręgosłupa i rwa kulszowa jest powszechne. Może ona wystąpić, gdy stoi, gięcie do tyłu, lub nawet krótkie odległości spaceru-jak najmniej 50-100 metrów. To typowe dla ludzi ze zwężeniem mieć słabość w nogach. Niektórzy ludzie są bardziej komfortowe, gdy pochylił się do przodu, tak jak wtedy, gdy pcha wózek spożywczy.

Lekarz może podejrzewać zwężenie kanału kręgowego na podstawie objawów i historii choroby. On lub ona może również korzystać rentgenowskie, rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową, aby pomóc ocenić swoją chorobę.

Jakie są objawy?

Ból pleców może być ostry i nagły, przechodząc ukłucie lub stały ból. Jak czuje się bólu pleców zależy od jego przyczyny. Oprócz bólu, inne objawy mogą wystąpić problemy z powrotem. Mogą one obejmować:

 • Postawa, która jest przesuwana do przodu lub w bok

 • Sztywność, ograniczoną mobilność

 • Skurcze mięśni w plecach

 • Ból, który pojawia się i znika w zależności od pozycji (siedząc, leżąc, stojąc)

 • Ostry ból, który biegnie w dół z tyłu nogi i na piechotę, często towarzyszy uczucie mrowienia.

 • Utrata wysokości lub zaokrąglenie tyłu

 • Ból w biodrach i udach

 • Gorączka

 • Osłabienie mięśni w plecach i nogach

 • Problemy z pęcherzem i jelitami

 • Drętwienie w pachwinie lub w okolicy odbytu

Kiedy należy uzyskać pomoc?

Najczęściej ból pleców poprawia bez leczenia. Ale należy zbadać, jeśli masz bóle pleców, które trwa dłużej niż 7 do 10 dni, a objawy zakłócają codzienne czynności. Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli:

 • Problem z kontrolą pęcherza moczowego lub jelita grubego

 • Drętwienie w pachwinie lub w okolicy odbytu

 • Osłabienie nóg

 • Historia raka

 • Niezamierzona utrata masy ciała

 • Gorączka

Nie zwlekaj

Powyższe objawy mogą wskazywać na uszkodzenie nerwów lub inny poważny problem. W takich przypadkach, opóźnienie leczenia może doprowadzić do trwałego uszkodzenia. I, w rzadkich przypadkach, ignorując bóle kręgosłupa może prowadzić do chorób zagrażających życiu, takich jak poważne zakażenia lub krwawienie z organizmu największego naczynia krwionośnego, aorty.

Czego mogę się spodziewać u lekarza?

Twój lekarz pierwszego kontaktu może skierować pacjenta do specjalisty, jeśli ból pleców jest szczególnie uciążliwe lub nie typowe. Szczegółowa historia i dokładne badanie plecach może wskazać przyczynę bólu. W niektórych przypadkach konieczne jest MRI-badania obrazowe, takie jak promieniowanie rentgenowskie, tomografia komputerowa i.

Ocena fizycznej

Aby ustalić przyczynę bólu, lekarz będzie chciał wiedzieć, szczegółowe informacje na temat objawów. Lekarz może zapytać:

 • Czy masz historię bólu pleców?

 • Kiedy zaczął się ból?

 • Czy jest pora dnia, kiedy to lepiej czy gorzej?

 • Czy są pozycje (siedząc, stojąc, pochylając się do przodu), które sprawiają, że lepiej lub gorzej?

 • Jak długo ból ostatnio, i jak ciężkie to jest?

 • To rozszerzenie w dół nogi?

 • Czy ból zmienić z ćwiczeń lub odpoczynku?

Podczas badania fizykalnego lekarz będzie:

 • Sprawdź kształt i zakres ruchu pleców.

 • Zbadania odruchów w kolanie i kostce.

 • Test na słabość mięśni nóg.

 • Sprawdź uczucie w nogach i stopach.

 • Sprawdzić oznaki podrażnienia korzeni nerwowych, często stosując podwyżkę prosto nóg. Ten ruch pociąga nerwu kulszowego. Można go odtworzyć ból nóg, jeśli korzeń nerwu jest podrażniona, jak to zwykle z chorobą dysku.

Badania obrazowe

W zależności od objawów, badania obrazowania mogą być użyte w celu potwierdzenia diagnozy. Rodzaj zastosowanego testu zależy od podejrzewanej przyczyny. Cztery wspólne badania obrazowe są wymienione poniżej.

Promieniowanie rentgenowskie może zidentyfikować złamań kości oraz zmian spowodowanych przez nowotwory, infekcje i niektóre formy zapalenia stawów.

Tomografia komputerowa dostarczyć więcej informacji o strukturze z tyłu i może wyraźnie pokazują, zapalenie stawów lub zwężenie kanału kręgowego.

MRI przedstawia miękkich tkanek. Dyski rdzenia kręgowego, nerwów rdzeniowych oraz nowotwory może być widoczne.

Mielografii wskazuje nieprawidłowości, które zakłócają wypełnione płynem osłonkę otaczającą rdzeń kręgowy.

Zabiegi

W zależności od przyczyny bólu pleców, lekarz może zalecić technik samoopieki. Mogą to być lód, ciepło i ćwiczenia z powrotem wzmacniające. Leki na ból lub zwiotczenia mięśni może być przepisywany. Masaże, akupunktura, oraz zabiegi chiropraktyka może być również pomocne. Jeśli przyczyną bólu jest bardziej poważny, może być zalecana wstrzyknięcia do kręgosłupa i różnych procedur chirurgicznych.

Jakie kroki można podjąć?

W wielu przypadkach, twoje działania mogą poprawić jakość życia. Oto kilka kroków, które można podjąć już teraz.

 • Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólu pleców, ćwiczyć dobrą postawę i stosowanie bezpiecznych mechanikę ciała.

 • Aby zarządzać bieżącą ból, pamiętaj, aby chodzić co najmniej raz na godzinę. Delikatne rozciąganie może pomóc.

 • Aby uniknąć poważnych powikłań, skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy nasilą się lub sugerują uszkodzenie nerwów.

Aby uzyskać więcej informacji

Aby dowiedzieć się więcej na temat bólu pleców, odwiedź naszą stronę internetową: www.health.harvard.edu

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat bólu pleców, kontakt:

Europejska Akademia Surgeons ortopedyczne: www.aaos.org

Europejskie Kolegium Reumatologii: www.rheumatology.org

Arthritis Foundation: www.arthritis.org