Cambler

Utrata wzroku

Co to jest utrata wzroku?

Utrata wzroku jest jakaś redukcja zdolność widzenia, w tym niewyraźne widzenie, słabe widzenie, podwójne widzenie, martwym, słabe widzenie w nocy, utrata widzenia obwodowego (widzenie tunelowe). Utrata wzroku może wpływać na jeden lub obu oczu, może to nastąpić stopniowo lub nagle, i to może być częściowa lub całkowita. Zaburzenia widzenia, może pochodzić w oczach same lub mogą być wywołane przez wiele różnych chorób, które atakują mózg lub całe ciało.

Ścieżka promieni światła, które tworzą wszystkie obrazy postrzegamy, zaczyna się na rogówce, "okna" jasny w przedniej części oka. Irys, który jest kolorowe części oka, kontroluje wielkość źrenicy i pozwala promienie światła, aby wejść do oka i przechodzi przez obiektyw. Przyczynia się to do ogniskowania promieni na siatkówce, który jest wrażliwy na światło warstwę na wewnętrznej powierzchni oka. Uszkodzenia wywołane przez uraz, stany zapalne, infekcje, lub innych zmian w tych strukturach może zmniejszyć wizji. Kształt oka jest utrzymywany przez ciśnienie płynu wewnątrz oka przed twardówce białej części oka i rogówki. Choroby, które wpływają na czystość oraz ciśnienia płynu w oku może również mieć wpływ na widzenie.

Nerw światłowodowy zbiera informacje od siatkówki i przesyła je do mózgu do interpretacji. Uszkodzenie nerwu z powodu zapalenia, choroby autoimmunologicznej lub zmniejszonego ukrwienia mogą prowadzić do utraty wzroku, jak choroby puszki, które mają wpływ na umysł ogólnie lub w konkretnych miejscach w mózgu, które interpretują wizji.

Niektóre najczęstsze przyczyny utraty wzroku obejmują uraz oka, zmętnienie soczewki (zaćma), zwiększenie ciśnienia w oku (jaskra), uszkodzenie siatkówki z powodu cukrzycy (retinopatia cukrzycowa), podział centralnej części siatkówki (związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej), odwarstwienie siatkówki, zapalenie nerwu wzrokowego (zapalenie nerwu wzrokowego), a udar mózgu. Niektóre leki mogą wpływać na wzrok.

Utrata wzroku może być trwałe i mogą być objawem poważnej choroby medycznych. Zwrócić się o pomoc medyczną dla każdego rodzaju utraty wzroku. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) na nagłe zmiany widzenia, uraz, ból lub zaczerwienienie oczu, podwójne widzenie, częściową lub całkowitą utratę wzroku lub utraty wzroku, który występuje jak cień spada lub zamykania kurtyny. Natychmiastowa opieka medyczna jest również konieczne, jeśli utrata wzroku towarzyszy silny ból głowy, nagłe osłabienie lub zdrętwienie po jednej stronie ciała, zmieniony poziom świadomości, zawroty głowy, trudności z mówieniem lub rozumieniem mowy lub utrata czucia. Nawet czasowa utrata wzroku powinny być traktowane jako zagrożenia.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z utratą wzroku?

Utrata wzroku mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Choroby, które wpływają na widzenie może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy utraty wzroku

PRZYCZYNY

Co powoduje utratę wzroku?

Wiele różnych chorób, zaburzeń i chorób może spowodować utratę wzroku. Utrata wzroku, może pochodzić w oczach siebie lub mogą być wywołane przez wiele różnych chorób, które wpływają na cały organizm. Uraz, infekcje, zapalenia, a proces starzenia się może wszystko wynik utraty wzroku.... Czytaj więcej na temat przyczyn utraty wzroku

Więcej artykułów