Cambler

Malformacje limfatyczne

Co to jest wada limfatyczny?

Chłonnego wada jest masa głowy lub szyi, która wynika z nieprawidłowej powstawanie naczyń limfatycznych. Naczynia chłonne są małe kanały, które znajdują się w pobliżu naczyń krwionośnych i pomagają prowadzić płynów tkankowych od wewnątrz organizmu do węzłów chłonnych i powrotem do krwiobiegu.

Istnieją dwa główne rodzaje limfatycznych wad:

 • Lymphangioma - grupa naczyń limfatycznych, które tworzą masę lub bryłę. Nieprzenikniony lymphangioma zawiera znacznie powiększony naczyń limfatycznych.

 • Cystic wodniaka - duża torbiel lub kieszeń płynu limfatycznego, który wynika z zablokowanych naczyń limfatycznych. Torbielowaty wodniaka może zawierać wiele torbieli połączone ze sobą za pomocą naczyń limfatycznych.

Prawie wszystkie torbielowate hygromas występować w szyjce, ale niektóre lymphangiomas może występować w jamie ustnej, policzków i tkanek otaczających ucho, jak również innych części ciała. Chłonnego wady występują przy urodzeniu, ale nie są one wykrywane aż czasami dziecko jest starsze. Niektóre wady mogą rozprzestrzeniać chłonnego do otaczających tkanek i wpływa na prawidłowy rozwój obszaru. Malformacje limfatyczne i może również zwiększyć się zarazić w następstwie infekcji górnych dróg oddechowych.

Chłonnego wady są czasami u dzieci z niektórymi zaburzeniami chromosomów i chorób genetycznych, w tym zespół Downa i zespół Turnera.

Co powoduje malformacje limfatyczne?

Chłonnego wada jest wrodzona (obecna od urodzenia) wad powstałych w okresie wczesnego rozwoju zarodka, gdy naczynia chłonne nie poprawnie tworzyć. Statki mogą zostać zablokowane i rozszerzony jak płyn limfatyczny zbiera się w naczyniach, tworząc masę lub torbieli.

Jakie są objawy limfatycznego wadą?

Wewnętrzna wada chłonnego w ustach lub policzku można nie zauważyć, aż stanie się zarazić i powiększa. Torbielowate hygromas mogą rosnąć bardzo duże i mogą mieć wpływ na oddychanie i połykanie. Oto najczęstsze objawy limfatycznego malformacji. Jednak każde dziecko mogą wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • Masa lub guzek w jamie ustnej, policzków lub języka pod błony śluzowej wyściełającej kierunkowym

 • Duża, masa wypełniony płynem, aby w dolnej i tylnej części szyi pod mięśnia platysma (cienki, płaski mięśni, które rozciąga się od górnej części klatki piersiowej do szczęki)

Te objawy mogą przypominać limfatycznego wadami mas szyi lub inne problemy zdrowotne. Zawsze skonsultować z lekarzem dziecka do diagnozy.

Ilustracja Przezbrzuszna USG płodu

Jak limfatyczny wada zdiagnozowana?

W czasie ciąży, USG płodu może wykryć niektóre duże wady limfatyczne. USG jest narzędzie diagnostyczne stosowane do oceny narządów i struktur wewnątrz ciała z fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Po urodzeniu, diagnoza limfatycznego malformacji jest ogólnie określone przez badanie fizykalne. Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, procedury diagnostyczne dla malformacji limfatycznych mogą być następujące:

 • Przechodzącym - Metoda badania przez przejście światła przez tkanki, aby pomóc w diagnozie. Lekkie zmiany transmisji z różnych tkanek.

 • Tomografii komputerowej (nazywany także CT lub tomografii) - w celu określenia, czy inne narządy są połączone z wadami. TK jest procedura diagnostyczna obrazowania, że ​​używa kombinacji promieniowania rentgenowskiego i technologii komputerowej do produkcji poziome lub osiowym, obrazy (często nazywane plastry) z ciała. TK pokazuje szczegółowe zdjęcia każdej części ciała, w tym kości, mięśni, tłuszczu i organach. Tomografia bardziej szczegółowy niż ogólne promieni rentgenowskich.

Leczenie malformacji limfatycznych:

Specyficzne leczenie malformacji limfatycznych będzie określony przez lekarza dziecka w oparciu o:

 • Wiek dziecka, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • Dziecka tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Leczenie może obejmować:

 • Obserwacja malformacji (oglądać do wzrostu lub zmian)

 • Antybiotyk leki (stosowane w leczeniu infekcji)

 • Nacięcie i drenaż zmiany

 • Chirurgia (usunięcie malformacje limfatyczne)

Niewielki odsetek lymphangiomas może odrasta i często wykrywany w ciągu roku po zabiegu. Odrost jest bardziej prawdopodobne, z większych i bardziej skomplikowanych wad.