Cambler

Uważaj na wagę

Kiedy obserwuje swoją wagę konieczne?

Obraz kobieta, uśmiechając

Według CDC więcej niż 68 procent dorosłych w wieku powyżej 20 są z nadwagą lub otyłych. Dodatkowa waga jest problemem, ponieważ może to spowodować nowe problemy zdrowotne lub pogorszyć już istniejące problemy zdrowotne. Aby pomóc Ci określić, czy Twoja waga jest w normie, można użyć tego kalkulatora BMI.

Utrzymanie prawidłowej wagi ciała jest szczególnie ważne, jeśli występują lub występowały którekolwiek z następujących chorób:

Jeśli twoja waga nie jest w zdrowym zakresie dla Twojego wzrostu i budowy, to najlepszy sposób, aby schudnąć jest ustawienie rozsądny cel i tracą ją powoli i stopniowo. Opracować wzór zdrowego jedzenia i ćwiczeń, które można wykonać na resztę swojego życia.

Wskazówki dla utrzymania zdrowych wagi

Poniższe porady żywieniowe dla utrzymania zdrowej wagi:

 • Pamiętaj, kaloria kalorii jest, bez względu na to czy jest on z tłuszczu, białka lub węglowodanów. Żywność o wysokiej zawartości tłuszczu, na ogół mają więcej kalorii niż żywności, które są bogate w węglowodany i białka, ale prawdą jest, że najlepszym sposobem, aby schudnąć jest jeść mniej kalorii niż spalamy każdego dnia. Choć możliwe jest do jedzenia większej ilości produktów, które mają niską zawartość tłuszczu, o ile są one również mało kalorii, należy sprawdzić etykiety lub przeczytać materiały edukacyjne, aby upewnić się.

 • Owoce, warzywa i inne produkty, które są o niskiej zawartości tłuszczu i kalorii może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca, udaru mózgu i raka.

 • Zacznij swój dzień od prawej, jedząc śniadanie. Gotowanie 100 procent soku owocowego (konserwy, z kartonu lub świeżo wyciśnięty) ze śniadaniem, lub wziąć puszkę do picia w pracy. Wystroić się na śniadanie - banan lub garść jagód będzie ożywić płatki, jogurt, gofry lub naleśniki. Weź kawałek owocu schrupać na podczas dojazdów.

 • Użyj masło i margarynę oszczędnie. Nawet lepiej, przełączyć się margaryny o obniżonej zawartości tłuszczu lub spróbuj galaretki na chleb, bułeczki i inne wypieki.

 • Użyj "Lite" lub produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu (mleko, ser, jogurt, lub śmietanie). Wykorzystania w recepturach i pić 1 procent lub chudego mleka. Nadal będzie się składniki odżywcze i smak, ale nie tłuszczu.

 • Podczas wykonywania lub kupić sałatki, trochę sałatek, około 1 łyżka, przechodzi długą drogę. Jeszcze lepiej, korzystać z "Lite" lub sos sałatkowy bez tłuszczu. Ta sama zasada ma zastosowanie w przypadku korzystania przyprawy, trochę majonezu jest wszystko, czego potrzebujesz. Lub użyć "Lite" lub rodzaj beztłuszczową.

 • Wybierz leanest kawałki mięsa, takie jak wołowina, schab rundy, polędwica, kotlety schab, indyk, kurczak, i pieczeni. Wszystkie kawałki z nazwą "schabu" lub "r" są chude. Jeśli gotować samemu, przyciąć wszystkie widoczny tłuszcz i spuścić smar.

 • Używać olejów oszczędnie (spróbuj z oliwek i oleje rzepaku). Upiec kurczaka bez skóry. Zastąpić ziemniaki na frytki.

 • Wybierz zdrowe, szybkie i łatwe do żywności, takich jak grab małych workach lub pojemnikach gotowych do jedzenia warzyw (np. selera, kliny ogórka, pomidory cherry). Lub, zdrowszych wyborów za przekąski, które są-kupiliśmy, jak precle. Zachowaj je ze sobą w teczce, biura, samochodu i domu.

 • Zastępca niskotłuszczowe lub wypieki tłuszczu, ciasteczka i lody. Wciąż smakuje wyśmienicie. Zmniejszyć wielkość porcji i jak często jesz te przedmioty. Lub wybierz owoce. Smakuje wyśmienicie, jest wypełnienie i dostarcza energii.

 • Jedz, kiedy jesteś głodny i zatrzyma się, gdy są pełne. Weź mniejsze porcje. Nigdy nie wrócę do sekundy.

 • Typowe porcje w restauracji są często dwa razy rozmiar pojedynczej porcji. Kiedy kolację lub zamawiania w, poprosić o połowę porcji lub "torebki worek." W ten sposób nie będzie tak pełna, a może masz jakieś jutro.

 • Fast food nie musi być wysokiej zawartości tłuszczu i kalorii, jeśli jesteś ostrożny. Spróbuj zamawiania lub chudego rostbef z grilla kanapkę z kurczakiem. Części, aby zachować regularny i małe. Nie "podwójne" coś lub "będzie duże." Porządek rzeczy bez sera.

Regularne ćwiczenia jest kluczem do skutecznego zarządzania swoją wagę. Oto kilka wskazówek, ćwiczenia dla utrzymania zdrowej wagi:

 • Ćwiczenia aerobowe i ćwiczenia wzmacniające spalanie kalorii poprzez zwiększenie częstości akcji serca. Spróbuj na wszystkie cztery rodzaje ćwiczeń: wytrzymałość, siłę, równowagę i elastyczność.

 • Aktywność fizyczna nie musi być męczące, aby osiągnąć korzyści zdrowotne. Bez względu na wiek, można korzystać z umiarkowaną ilością aktywności fizycznej, najlepiej codziennie. Sam umiarkowany poziom aktywności można uzyskać w dłuższych sesjach umiarkowanie intensywnych działań (takie jak 30 minut szybki marsz), jak w krótszych sesjach bardziej wytężonych działań (np. od 15 do 20 minut biegania).

 • Jeśli były siedzący tryb życia, należy zacząć od krótkich odstępach czasu (pięć do 10 minut), aktywności fizycznej i stopniowo budować na pożądanym poziomie aktywności.

 • Jeśli masz problemy zdrowotne, przewlekłe, takie jak choroby serca, cukrzyca lub otyłość, lub jeśli są w grupie wysokiego ryzyka tych chorób, przed rozpoczęciem nowego programu aktywności fizycznej najpierw skonsultować się z lekarzem.

 • Jeśli są starsze niż 50 i planuje rozpocząć program intensywnego wysiłku fizycznego, najpierw skonsultować się z opieki zdrowotnej, aby mieć pewność, że nie masz choroby serca lub inne problemy zdrowotne.

 • Zacznij powoli i zwiększać intensywność ćwiczeń, a siła i wytrzymałość rośnie.

 • Czy ćwiczenia, które lubisz. Jeśli lubisz chodzić i rozmawiać ze znajomymi, znaleźć partnera i opracować procedurę chodzenia. Jeśli chcesz uwolnić energię związane ze stresem lub lęk, spróbuj kick boxing. Punkt - zaangażować się w program ćwiczeń będziesz cieszyć!

 • Wreszcie, należy wybrać do aktywności w ciągu dnia. Korzystania ze schodów zamiast z windy, robić pompki ścienne poczekaniu do kawy śniadaniowej zaparzenia; zaparkować na końcu parkingu i chodzić żwawo do budynku. Nawet niewielkie zmiany - gdy konsekwentnie zrobić - może mieć duże znaczenie w ogólnej kondycji.

 • Nie zniechęcaj się, jeśli pominąć dzień. Wakacje, choroby i zmiany harmonogramu może przerwać swoje plany ćwiczeń. Po prostu wrócić na tor, gdy przerwa jest wykonywana.