Cambler

Utrzymanie poziomu cukru we krwi w ryzach

Słowa "krew" i "cukier" to pojedyncze zdanie dla milionów ludzi ". Cukru we krwi"

Oficjalny termin jest glukoza, a utrzymanie go w pewnym zakresie zajmuje umysły ludzi z cukrzycą codziennego - czasami nawet co godzinę.

Osoby z cukrzycą albo nie wytwarzają insuliny, nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub komórki ich ciała nie używać insuliny produkowanej skutecznie. Insulina jest konieczne, aby wykorzystywać komórki cukier z pożywienia w charakterze paliwa. Insulina umożliwia cukier przenoszony przez krew, aby wejść do komórek. Bez wystarczającej insuliny, pobyty cukru we krwi i poziom cukru we krwi wzrasta, komórki nie mają energii do normalnej działalności, a czasem może dojść do uszkodzenia serca, nerki, oczy, naczynia krwionośne i nerwy.

Utrzymywanie poziomu cukru we krwi w określonym zakresie zmniejsza ryzyko późnych powikłań cukrzycy. Można to osiągnąć przez większość ludzi z cukrzycą poprzez monitorowanie, diety, ćwiczenia i farmakoterapii, zgodnie z National Institute of Diabetes i przewodu i Chorób Nerek (NIDDK).

Choroby

Zarówno typu 1 i typu 2 cukrzycy wymaga regularnego monitorowania poziomu cukru we krwi, szczególną uwagę na dietę i ćwiczenia, i zwykle lekarstwa.

Cukrzyca typu 1 był kiedyś znany jako cukrzycę młodzieńczą, ponieważ zazwyczaj rozwija się u dzieci i młodzieży. Jest to choroba autoimmunologiczna, które niszczą komórki beta wysepek trzustkowych. Są to komórki produkujące insulinę. Typu 1 wymaga osoba przyjmować insulinę w postaci zdjęć i stanowi jedynie około 5 do 10 procent osób z rozpoznaną cukrzycą. Typ 1 jest bardziej powszechne wśród białych niż nonwhites, niektóre kraje Europy północnej mają wysokie stawki typu 1. Przyczyną tej różnicy jest nieznana.

Cukrzyca typu 2 był powszechnie znany jako rozpoznanej cukrzycy dorosłych. To jest bardziej powszechne niż typ 1. Dziewięćdziesiąt do 95 procent osób z rozpoznaną cukrzycą typu 2 mają. Typu 2, organizm albo nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub nie poprawnie używać insuliny to czyni.

Większość osób z typu 2 ma nadwagę lub otyłość. Wyniki badań medycznych związane przedłużonego otyłość z rozwojem cukrzycy typu 2. Osoby z cukrzycą typu 2 często mają podwyższone ciśnienie krwi i wysoki poziom lipidów (tłuszczów) we krwi. Ponieważ coraz więcej dzieci i młodzieży staje się nadwaga, cukrzyca typu 2 jest coraz bardziej powszechne wśród młodych ludzi.

Wyścig odgrywa również rolę w cukrzycy typu 2, która jest bardziej powszechne wśród osób pochodzenia afrykańskiego, Azjatów, Latynosów, wysp Pacyfiku i Indianie europejskich niż biali.

"Tight" kontrola cukru we krwi

Przewlekle wysoki poziom glukozy we krwi może doprowadzić do uszkodzenia niektórych narządów wewnętrznych i tkanek. Cukrzyca jest związana z długoterminowych powikłań, które wpływają na niemal każdą część ciała. Choroba często prowadzi do utraty wzroku, chorób serca i naczyń krwionośnych, udar mózgu, niewydolność nerek, amputacje i uszkodzenia nerwów. Cukrzyca niekontrolowane może skomplikować ciąży i wady wrodzone występują częściej u dzieci urodzonych przez kobiety z cukrzycą. Ogólnym celem leczenia jest utrzymanie poziomu cukru we krwi tak blisko normy, jak to możliwe, aby zapobiec powikłaniom.

Dieta, ćwiczenia i regularne pomiary stężenia glukozy we krwi są ważne do ścisłej kontroli. Jeśli insulina jest częścią planu leczenia, dawki insuliny może być regulowana na dobę w zależności od poziomu glukozy we krwi. Jeśli doustne cukrzycy lek jest częścią planu, służby zdrowia może zmienić dawkę w zależności od stężenia glukozy we krwi pobranych w domu na czas, lub jeśli objawy zbyt niskiego poziomu cukru we krwi (hipoglikemia) lub zbyt wysokie stężenie cukru we krwi (hiperglikemia ) wystąpić.

Osoby chore na cukrzycę mogą sprawdzić poziom cukru we krwi w domu za pomocą monitorów glukozy we krwi, małe skomputeryzowanych maszyn, które analizują małą kroplę krwi zazwyczaj uzyskane od ukłucie palca. Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA) zaleca poziom glukozy we krwi sprawdza się w domu dla każdego, kto:

 • Cukrzycę przyjmujących insulinę lub tabletki

 • Na intensywnej insulinoterapii

 • Twardy czas kontroli poziomu glukozy we krwi

 • Mając poważne niski poziom glukozy we krwi lub ketonów z wysokim poziomem glukozy we krwi

 • Posiadające niski poziom glukozy we krwi, bez typowych objawów ostrzegawczych

Monitoring domu można zrobić tak często, jak to konieczne. Niektóre typowe rozkłady kilka razy dziennie (zazwyczaj dla ludzi z cukrzycą typu 1), lub jeden raz dziennie lub nawet raz na tydzień (zazwyczaj dla ludzi typu 2) lub gdy osoba choruje na cukrzycę (choroba może wpływać na poziom cukru we krwi ). Różne schematy lub ich kombinacja może być przepisywany przez świadczeniodawcę.

W rutynowych wizyt w gabinecie, pracownicy służby zdrowia mogą sprawdzić średni poziom cukru we krwi w ciągu ostatnich trzech miesięcy, wykonując badanie hemoglobiny A1c. Ten test jest analizowana w laboratorium i wymaga rurki krwi pobierana jest z żyły.

Kilka wady ścisłej kontroli są nieznacznie zwiększone ryzyko wystąpienia hipoglikemii (niski poziom cukru we krwi), a niektóre przyrost wagi, według badań przeprowadzonych przez NIDDK. Jednak korzyści długoterminowe przewyższają krótkoterminowe komplikacje mówi NIDDK. Osoby z cukrzycą często się hipoglikemicznego z powodu zbyt dużej dawki insuliny, cukrzycy zbyt wiele leku lub kombinacji innych czynników, takich jak nie je wystarczająco przed wysiłkiem.

Dieta

Mimo, że osoby z cukrzycą powinny monitorować ich diety, podejście dla osoby z cukrzycą typu 1 jest inny niż podejścia do osoby z typu 2.

Osoby z cukrzycą typu 1 powinny koordynować swoje diety z ich leczenia insuliną. Celem jest, aby dopasować ile insuliny biorą się ile insuliny muszą, co jest w dużej mierze zależy od wielkości posiłku, jak i treści. Tak więc ważne jest, aby osoby z cukrzycą typu 1, aby zrozumieć wpływ poszczególnych produktów spożywczych na poziom glukozy.

Wcześniej, osoby z cukrzycą typu 1 było zaplanować posiłki wokół kiedy wziął ich insuliny, ale teraz jest nacisk na dostosowanie strzałów w pobliżu nawyków żywieniowych. Częste monitorowanie stężenia cukru we krwi pozwala ludziom z tym typem cukrzycy, aby dostosować dawkę insuliny, aby dopasować poziom glukozy i dokonać korekt w razie potrzeby. Konieczne są regularne wzorce jedzenia, aby utrzymać ścisłą kontrolę.

Ludzie, którzy mają nadwagę lub otyłość są bardziej podatne na cukrzycę typu 2. Osoba z tym typem cukrzycy powinny zmniejszyć jego lub jej kalorii, tłuszczu i spożycie soli i zwiększenia aktywności fizycznej. Niewielkie zmniejszenie masy ciała (od 5 do 10 funtów) może obniżyć poziom cukru we krwi w zakresie, w którym leki stają się niepotrzebne.

Osoby z cukrzycą powinny skonsultować się z dietetykiem na temat odpowiedniej diety.

Osoby chore na cukrzycę mogą również korzystać z piramidy żywności cukrzycy, która składa się z sześciu odcinków do grup żywności. Jeść niektórych pokarmów z każdej grupy, każdego dnia. Liczba porcji należy mieć każdego dnia z tych sześciu grup różni się w zależności od celów i kalorycznych i odżywczych potrzeb.

Tłuszcze, słodycze i alkohol nie muszą być wyeliminowane z diety osoby z cukrzycą, ale muszą one być spożywane z umiarem. Jeśli alkohol napoje na cukrzycę, musi on być również ostrożny z niskich reakcji cukru we krwi.

Osoby chore na cukrzycę, którzy mają częste hipoglikemii mogą nosić słodycze przeciwdziałania hipoglikemii, jeśli ich stężenie glukozy zaczyna spadać, zgodnie z ADA. Soki owocowe, rodzynki, cukierki, lub szklanka mleka może działać jak szybko działających tabletek glukozy na podniesienie poziomu cukru w ​​ciągu około 10 do 15 minut.

Ćwiczenie

Ćwiczenie obniża poziom glukozy i zwiększa wrażliwość organizmu na insulinę, przeciwdziałanie insulinooporności wspólne dla cukrzycy typu 2.

Mimo, że ludzie z obu typów cukrzycy z wykonywaniem świadczeń, osób z cukrzycą typu 2, w dużym stopniu dlatego, że zyski z ich choroby w stosunku do otyłości. Ćwiczenie zużywa komórki glukozy i siły, aby zwrócić na glukozę przechowywane w wątrobie i mięśniach.

Ponieważ zarówno ćwiczenia metabolizmu insuliny i cukru we krwi, osoby z cukrzycą powinni być ostrożni z podawaniem insuliny zbyt blisko do ćwiczeń, ponieważ może to spowodować reakcje hipoglikemiczne.

Niektóre leki na cukrzycę typu 2 może spowodować spadek poziomu cukru we krwi zbyt niski podczas ćwiczeń. Skontaktować się z lekarzem na temat wpływu leków "z ćwiczeń.

Ogólnie rzecz biorąc, osoby z cukrzycą powinny spędzić przynajmniej 30 minut robi ćwiczenia aerobowe trzy lub cztery razy w tygodniu. Najlepsze czasy są zwykle jedną do trzech godzin po jedzeniu, gdy poziom cukru we krwi jest najwyższy. Każdy z cukrzycą powinni porozmawiać z jego lub jej lekarza przed rozpoczęciem lub zmiana schematu ćwiczeń.

Najnowsze leki

Możliwości leczenia cukrzycy zostały "eksplodował" w ostatnim czasie.

Według ADA ponadto sulfonylomoczników, leki, które już od 1950 nowa klasa leków doustnie oferują różne sposoby postępowania, w zależności od potrzeb osoby:

 • Biguanidy. Leki te zmniejszają ilość wytworzonych i uwolnionych glukozy przez wątrobę.

 • Tiazolidynodiony. Leki te pomagają insulina zwiększa wchłanianie glukozy w mięśniach i tłuszczu oraz zmniejszyć ilość wytworzonych i uwolnionych glukozy przez wątrobę.

 • Inhibitory alfa-glukozydazy. Leki te działają przez blokowanie rozkładu skrobi w jelitach, tak ciało nie wchłania je w krwi.

 • Meglitynidy. Leki te pobudzają trzustkę do wydzielania insuliny.

 • Inhibitory DPP-4. Inhibitory DPP-zwiększyć produkcję insuliny, zapobiegając rozkład substancji, która jest w sposób naturalny wykonany w korpusie. DDP-4 inhibitory pozwalają na to substancja, która ma pozostać dłużej w stanie aktywnym we krwi pomaga zmniejszać poziomy glukozy we krwi, gdy są one podwyższone.

 • Doustne leczenie kombinacją. Ponieważ leki mogą mieć różne efekty, kombinacje leków, czasami stosowane. Na przykład, biguanid i sulfonylomocznik mogą być łączone. Kombinacje leków mogą być przydatne w sytuacjach, gdy jeden lek nie zapewnia wystarczającej kontroli stężenia glukozy we krwi.

Dwa leki iniekcyjne dostępne dla osób z cukrzycą są również. Pramlintyd jest zatwierdzona w leczeniu zarówno cukrzycy typu 1 i typu 2. To forma hormonu normalnie wytwarzanego w komórkach beta, który pomaga utrzymać poziom cukru we krwi. Eksenatyd jest zatwierdzona w leczeniu cukrzycy typu 2. To obniża poziom glukozy we krwi poprzez zwiększanie wydzielania insuliny.

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz pytania na temat nowych leków, które mogą być właśnie dla Ciebie.