Cambler

Uszkodzony palec

Co to jest uszkodzony palec?

Złamany palec jest pęknięcie w jednej z kości w żadnej z palcami. Złamane palce są wspólne urazy i występują zwykle od urazów sportowych, wypadków, takich jak trzaskanie drzwi na palcu, lub upadku. Przerwa może być całkowite lub częściowe pęknięcie jednej lub większej liczby kości w palca.

Może wystąpić w palcu wiele rodzajów złamań; typ jest określony przez kierunek przerwy i czy skóra rozdziera złamaną kość wystającą przez skórę. W przypadku kości wystaje przez skórę, pęknięcie jest określane jako otwartą szczelinę. Złamanie zamknięte jest taka, w której kości nie przebić skórę. Ponadto, możliwe jest, aby przerwać się więcej niż jedną kość palca. Ten typ pękania nazywa się z rozdrobnionych złamań.

Uszkodzony palec potraktowano leków przeciwbólowych i usztywnienia lub szynowania. W niektórych przypadkach, metoda chirurgiczna może być konieczne. Złamania otwarte niosą większe ryzyko infekcji i na ogół trwa dłużej leczyć niż zamkniętych złamań.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli uważasz, że złamany palec, zwłaszcza jeśli masz deformacji lub zwichnięcia stawu, rozległe obrzęki, drętwienie, kości wystające przez skórę, lub niezdolność do odczuwania palca.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na złamanym palcem, ale łagodne objawy powracają, lub występują uporczywe drętwienie, obrzęk lub problemy porusza palcami.

OBJAWY

Jakie są objawy złamanego palca?

Uszkodzony palec powoduje uszkodzenia i zapalenia w palec, który może powodować wiele objawów. Uszkodzony palec mogą towarzyszyć inne urazy ręki, która może wywoływać poważne objawy. Objawy te różnią się intensywnością wśród jednostek:... Czytaj więcej o podziale objawów palców

PRZYCZYNY

Co powoduje uszkodzony palec?

Przerywane palce wynikiem urazu jeden lub więcej kości wewnątrz palca. Upadki, urazy sportowe, a wypadki są najczęstszą przyczyną złamanych palców. Złamania palec często zdarzyć w wyniku uprawiania sportu, takie jak baseball, koszykówkę i piłkę nożną. Palce zaplątaniem lub uderzył w drzwi lub siłą, przesuwając palec nieprawidłowo może powodować uszkodzony palec. Głównym uraz, takich jak w wypadku samochodowego, może spowodować wiele kości zerwania jednego palca. Niektóre choroby bazowe lub choroby, takie jak osteoporoza (przerzedzenie i osłabienie kości) lub niedoboru wapnia, może... Czytaj więcej o podziale przyczyn palców

ZABIEGI

Jak jest uszkodzony palec leczyć?

Leczenie złamanego palca zaczyna się poszukiwanie opieki medycznej z lekarzem. Aby ustalić, czy masz uszkodzony palec, Twój lekarz może zalecić, aby przejść testy X-ray.... Czytaj więcej na temat leczenia złamanych palców