Cambler

Uporczywy kaszel

Co to jest uporczywy kaszel?

Kaszel to odruch obronny organizmu, który utrzymuje się przez drogi oddechowe jasne drażniących lub utrudnianie substancje (np. śluzu), dzięki czemu można skutecznie oddychać. Kaszel może być suchy lub może być produktywny, co oznacza, że ​​jesteś odkrztuszanie śluzu (znany również jako flegma lub plwociny). Kaszel jest jednym z najczęstszych powodów ludzie odwiedzają ich podstawowej opieki lekarza.

Lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej często kategoryzować kaszel na ostre (trwające mniej niż trzech tygodni), podostre (trwającej trzy do ośmiu tygodni), a trwałe (trwały ośmiu tygodni lub dłużej).

Uporczywy kaszel jest symptomem różnych łagodnych do poważnych chorób, zaburzeń i chorób, w tym infekcji, stanu zapalnego, urazu, choroby nowotworowej, niedrożność dróg oddechowych i innych nienormalnych procesów.

Uporczywy kaszel może być ze względu na dość łagodnych chorób, takich jak kapanie po zimnie. Uporczywy kaszel w kimś, kto pali jest zazwyczaj z powodu palenia i może prowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli. Uporczywy kaszel może być również spowodowane śmiertelne choroby oraz zastoinowej niewydolności serca lub gruźlicę. Alergiczne problemy i niektóre leki mogą powodować kaszel, jak również.

Uporczywy kaszel może być objawem poważnej lub zagrażającej życiu choroby. Jeśli masz trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej, szybkie bicie serca, obrzęk nóg i kostek, lub są odkrztuszanie krwi lub różowy, spieniony śluz, szukać natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911). Odkrztuszanie krwi lub różowy, pienisty śluz jest objawem obrzęku płuc, które mogą prowadzić do zatrzymania oddechu. Jakieś ślady krwi jest potencjalnie poważnym problemem.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z kaszlem?

Uporczywy kaszel może wystąpić w połączeniu z innymi objawami, które różnią się w zależności od leżącej u podstaw choroby, zaburzenia lub choroby. Inne objawy to gorączka, trudności w oddychaniu i bóle w klatce piersiowej. Niektóre objawy, takie jak dźwięki płuca zrobić gdy jesteś w oddychaniu, zmiany w ciśnieniu krwi i niski poziom tlenu we krwi może być widoczne tylko przy użyciu określonych narzędzi w gabinecie lekarskim lub w szpitalu.... Czytaj więcej o utrzymujących się objawów kaszlu

PRZYCZYNY

Co powoduje uporczywy kaszel?

Najczęstszymi przyczynami są na uporczywy kaszel astma, wydzielina z nosa, a choroba refluksowa przełyku (GERD). Uporczywy kaszel jest zwykle spowodowane zakażeniem, ale nie są choroby zakaźne, które są związane z przewlekłego kaszlu. Rzadziej, uporczywy kaszel jest wynikiem chorób zagrażających życiu, takich jak niewydolność serca, obrzęk płuc, czy raka płuc. Istnieją inne możliwe przyczyny, tak więc należy skonsultować się z lekarzem specjalistą o objawy.... Czytaj więcej o utrzymujących się przyczyn kaszlu

Zobacz także:

Więcej artykułów