Cambler

" hands-tylko " CPR polecany

Oddychanie przez usta nie jest konieczna dla większości CPR, Europejskie Stowarzyszenie Serce mówi. Zamiast tego, grupa mówi, że najlepiej po prostu zadzwonić pod numer 911, a następnie naciśnij mocno i szybko na piersi osoby. Tylko ręce CPR wymaga około 100 naciska na minutę, aż nadejdzie pomoc. Metoda ta ma zastosowanie wyłącznie do osób dorosłych, które upadku i zatrzymać oddech. Prawdopodobnie miał zatrzymanie akcji serca - gdy serce przestaje bić. Pchanie na piersi pomaga cyrkulację krwi. Upadek są dzieci, które potrzebują bardziej prawdopodobne, usta-usta oddech oraz grupa mówi. Associated Press poinformował o nowych wytycznych 1 kwietnia.

Jaka jest reakcja lekarza?

Można zapewnić resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR) do osoby, która go potrzebne? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi "nie", nowy raport może zmienić zdanie.

Europejskie Stowarzyszenie Serca (AHA) opublikował nowe wytyczne, jak zrobić sztuczne oddychanie. Obecnie zaleca nawet ludzie przeszkolonych w standardowej RKO wykonać "tylko ręce CPR", aby pomóc ludziom w zatrzymaniu krążenia. Zatrzymanie akcji serca, serce nagle przestaje.

Ten nowy raport jest ważne, ponieważ:

  • CPR może potroić szanse przeżycia zatrzymanie akcji serca. Obecnie tylko jedna trzecia ludzi, którzy mają serca areszt na zewnątrz szpitala otrzymują żadnej formy CPR.

  • Wiele osób niechętnie wykonać resuscytację. Może nie mają ostatnio szkolenia, brak zaufania do ich zdolności do wykonywania RKO prawidłowo, lub strach szkodzących ofiarę.

  • Bez CPR, 94% osób z zatrzymaniem akcji serca umiera przed dotarciem do szpitala. To przekłada się na ponad 300.000 zgonów w Europie każdego roku.

  • Opóźnienia w CPR są zabójcze. Szanse na przeżycie spadek aż 10% za każdą minutę, że CPR jest opóźniony.

  • Ostatnie badania pokazują, że tylko ręce CPR może uratować życie. I można to zrobić po prostu o wszystkim.

Tak więc, oto co musisz wiedzieć o praktyczne tylko CPR:

  • Przed rozpoczęciem, wezwać pomoc. Zadzwoń pod numer 911 lub poprosić innego postronnych do tego.

  • Tak szybko, jak to możliwe, rozpocząć uciskanie klatki piersiowej. Naciśnij przycisk na piersi tak mocno, że go skompresować.

  • Szybko naciskać, dążenie do 100 razy na minutę. Nie zatrzymuj się, aż ktoś zwolni cię lub nadzwyczajne personel medyczny przyjechać.

To jest to. Ten typ nie wymaga resuscytacji usta-usta oddech czy coś bardziej skomplikowanego niż szybkich uciśnięć klatki piersiowej.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Idealnie, każdy powinien nauczyć się, jak wykonać standardową RKO. Obejmuje to usta-usta resuscytacji. To nadal preferowany sposób ratowania człowieka, który upadł i nie oddycha i nie ma pulsu.

Europejski czerwony krzyż i AHA stron internetowych może pomóc znaleźć kursów CPR w Twojej okolicy. Strona AHA wkrótce będzie miał dodatkowe informacje o praktyczne tylko CPR. Obejmie to film, który pokazuje technikę.

Należy pamiętać, że tylko ręce CPR nie jest właściwe we wszystkich sytuacjach. Dla osoby, która miała przedawkowania narkotyków lub prawie utonął, podstawowym problemem jest to, że człowiek przestał oddychać. W takich sytuacjach konieczne jest usta-usta resuscytacji. Pchanie na piersi nie wystarczy.

Ponadto, praktyczne tylko CPR nie jest dla niemowląt i dzieci. Dlatego najlepiej jest dowiedzieć się standardową RKO, w tym usta-usta oddychanie.

Nie wahaj się pomóc komuś, kto upadł. Istnieje wiele nieuzasadnione obawy dotyczące ryzyka związanego z tego. Jednym jest to, że można skracać chorobę od ofiary. To zrozumiałe obawy, ale ryzyko wykonywania CPR są dość małe.

Słyszałem też obaw, że człowiek może doznać porażenia prądem elektrycznym z stara się pomóc komuś, kto upadł po prądem. To nieprawda, jak długo dana osoba nie jest już w kontakcie z prądem elektrycznym.

I, w coraz większym stopniu, "dobrego Samarytanina" przepisy przewidują ochronę prawną dla osób, które wykonują resuscytację.

Nowe wytyczne dotyczące resuscytacji tylko do rąk powinny prowadzić do większej liczby ludzi coraz RKO, gdy tego potrzebują. Nie zawsze będzie udany. Ale wiele osób potrzebuje CPR każdego roku, a większość z nich nie rozumiem. Więc zwiększenie liczby osób, które wykonują wszelkiego rodzaju CPR powinien zapisać wiele życia.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Można oczekiwać, że więcej badań na temat różnych form reanimacji. Kilka badań opublikowanych w 2007 roku doprowadziły do ​​porad na temat CPR ręce-tylko dla tych, którzy nie mogą wykonywać standardową RKO. Ważne będzie, aby dowiedzieć się, czy te nowe wytyczne zwiększyć liczbę osób, które otrzymują CPR oraz numer, który przeżyje zatrzymania krążenia.