Cambler

Twardzina

Co to jest twardzina?

Twardzina jest chorobą tkanki łącznej charakteryzujących się nieprawidłową produkcję kolagenu, białka włóknistego. Kolagen jest niezbędnym składnikiem tkanki łącznej, ale zbyt dużo kolagenu przytłacza tkanki, powodując ich do utwardzenia i dokręcić, w wyniku zapalenia, uszkodzenia i zaburzenia skóry, kości, mięśni i innych części ciała. Twardzina to uważa się, że spowodowane przez nieprawidłową odpowiedź układu immunologicznego (źródło: Pubmedhealth ).

Objawy twardziny zazwyczaj rozwijają się powoli, w miarę możliwości w ciągu tygodni lub kilku miesięcy, choć niektóre formy mogą pojawić się nagle. Najczęściej dotyka ona przez skórę, co powoduje, że zaostrzenie i twardnieje. Może także powodować ból układu mięśniowo-szkieletowego. Serce, płuca, nerki, układ krążenia i systemami układu pokarmowego może być naruszona, objawy, od łagodnych do poważnych. Nieleczona wyniki twardziny w stopniowym uszkodzenia i ewentualnej niewydolności narządowej.

Najbardziej powszechne metody leczenia twardziny są leki, które są zaprojektowane w celu zwiększenia cyrkulacji narządów organizmu i hamują reakcję układu odpornościowego. Wspomagające terapie obejmują leki przeciwbólowe i fizykoterapię.

Twardzina może przybierać różne formy i może występować z cechami innych chorób tkanki łącznej. Wśród grup etnicznych, najwyższa częstość występowania twardziny występuje w Choctaw rdzennych ludzi, którzy są w stanie Oklahoma. Są 20 razy bardziej narażone na rozwój twardziny niż innych grup etnicznych. Twardzina jest również bardziej powszechne w europejskich populacjach afrykańskich niż Europejczyków. Twardzina jest najczęściej opracowane w wieku pomiędzy 30 i 50 (źródło: Pubmedhealth ).

Twardzina może powodować poważne objawy Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli wystąpi niezdolność do połykania, jedzenia i picia;. Trudności w oddychaniu;. Lub brak impulsów w dłoni lub stóp należy zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na twardziny ale łagodne objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy twardziny?

Nienormalnie wysoka zawartość kolagenu w obrębie tkanek powoduje szereg objawów. Objawy mogą mieć wpływ na skórę, mięśnie, kości, płuc, przewodu pokarmowego i innych części ciała. Objawy różnią się intensywnością wśród osób.... Czytaj więcej na temat objawów twardziny

PRZYCZYNY

Co powoduje twardziny?

Dokładna przyczyna nie jest znana twardziny. Uważa się, że jest wynikiem nieprawidłowej odpowiedzi immunologicznej, która nadprodukcja kolagenu, białka potrzebne do wzrostu tkanki łącznej. Za dużo kolagenu w tkance łącznej powoduje to substancje zbliżone do włókien do przerastają tkanek, powodując uszkodzenie i zaburzenia skóry, kości, mięśni i innych części ciała. Niektóre czynniki środowiskowe, takie jak infekcje wirusowe lub ekspozycji na toksyny, może działać jako wyzwalacze, ale nie powodują choroby.... Czytaj więcej o przyczynach twardziną

ZABIEGI

Jak twardziny leczyć?

Leczenie twardziny rozpoczyna poszukiwania opieki medycznej z lekarzem. Aby ustalić, czy twardziny, będzie zadawane pytania na temat objawów i kiedy one wystąpią, a użytkownik może zostać poproszony, aby przejść testy diagnostyczne. Leki do łagodzenia bólu i stanu zapalnego mogą być skuteczne w kontrolowaniu objawów twardziny. Twój pracownik służby zdrowia może opracować plan leczenia dostosowany do Twoich potrzeb. Ważne jest, aby przestrzegać planu leczenia dla twardziny właśnie w celu zmniejszenia objawów i zmniejszyć ryzyko objawów powtarzających się w czasie.... Czytaj więcej na temat leczenia twardziny układowej

Więcej artykułów


Najbardziej popularne

  • Łuszczyca i tatuaże Gdy kochasz sztuki ciała, widzisz skóry jako płótnie-ale co jeśli łuszczyca jest na zdjęciu?
  • Najgorszymi wrogami Twojej skóry
    Jako dzieci, wielu z nas wychowano w przekonaniu, że dobrze się oznaczało, leżąc na słońcu, aby osiągnąć opalenizny.
  • Leczenie plam starczych
    Fotostarzenie przyczynia się nie tylko na drobne zmarszczki, linie, i skórzastej wyglądzie skóry, ale mogą doprowadzić do przebarwienia.
  • Trzy typy ludzkie wszy znaleźć na dzieci
    Wszystkie trzy typy wszy są wysoce zaraźliwe i znajduje się na dzieci. Wiedzieć, jak je rozpoznać.

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.