Cambler

Torbiel gruczołu Bartholina

Co to jest?

Torbiel worek wypełniony materiałem płynnym lub półstałym, który tworzy się pod skórą lub gdzieś w ciele. Gruczołu Bartholina jest jednym z dwóch małych gruczołów z każdej strony mniejszych warg sromowych, na obrzeżach otworu do pochwy. W czasie pobudzenia seksualnego, gruczołu Bartholina uwalnia płyn smarujący. Torbiel gruczołu A Bartholina rozwija się, gdy gruczoł zostaje zablokowane. Gruczołu Bartholina mogą zostać zablokowane na różnych powodów, takich jak zakażenie, stan zapalny i podrażnienie długoterminową.

Objawy

Torbiele gruczołu wielu Bartholina nie powodują żadnych objawów. Są one zwykle odkryta, kiedy kobieta zauważy mały, bezbolesne masę obrzeżach otworu do pochwy, lub gdy lekarz zauważy ją podczas rutynowego badania ginekologicznego. Jednakże, jeżeli rośnie cyst większej niż 1 cal średnicy, może to powodować dyskomfort podczas siedzenia lub podczas stosunku. Jeśli torbiel ulegnie zakażeniu, to wypełnia się ropą, a staje się jędrna, opuchnięte i bardzo bolesne, co utrudnia kobieta siedzieć, chodzić lub mieć stosunek. Torbiel wypełniona ropą nazywa ropień.

Diagnoza

Lekarz zdiagnozuje torbiel danego Bartholina, patrząc na niego. Może on powiedzieć, czy torbiel jest zainfekowany przez jej wyglądu i objawów.

Przewidywany czas trwania

Z należytą starannością, torbiel gruczołu danego Bartholina może wyjaśnić się w ciągu kilku dni do kilku tygodni.

Zapobieganie

Po pierwsze zauważyć łagodną tkliwość lub mały guzek, używać ciepły ręcznik kompresuje aby pomóc i drenażu torbieli gruczołu i aby zapobiec zakażeniu.

Leczenie

Jeśli masz niewielki obrzęk, ale nie torbiel lub jeśli masz torbiel, która jest miękka, stosować ciepłe okłady. To może być wszystko, czego potrzebujesz, aby zwolnić blokadę i pomóc w zwalczaniu infekcji. Over-the-counter leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen (Advil, Motrin i marek) może pomóc w łagodzeniu bólu i zapalenia spokój.

Jeśli Torbiel staje się większy ropnia z ropą, musi zostać odprowadzona. Procedura ta może być wykonane w gabinecie lekarskim. Obszar zdrętwiali spray lub w postaci zastrzyków o małej igły. Przy użyciu skalpela, lekarz wykonuje niewielkie nacięcie w torbieli, które uwalniają się ropy. Uwolnienie ciśnienia prowadzi do natychmiastowego łagodzenia bólu. Przy większej ropnia czasowego drenażu lub pakowania gaza może być umieszczony wewnątrz torbieli gojenia.

Może trzeba przyjmować antybiotyki, jeśli infekcja rozprzestrzenia się do otaczającej skóry i narządów płciowych. Czasami infekcje torbiel nadal wrócić. Aby uniknąć powtórnych zakażeń, może być konieczne specjalne procedury, które mogą być wykonane w gabinecie lekarskim. W jednej procedurze, małą cewnik jest umieszczony wewnątrz torbieli lub ropnia przez kilka tygodni, aby umożliwić nowy kanał rośnie wokół cewnika leczy. Pomaga to drenaż gruczołów lepiej i zapobiega infekcji wraca. W innej procedurze, zwanej Marsupializacja, lekarz otwiera chirurgicznie torbiel i dławik i szyje krawędzie do otaczającej skóry, aby utrzymać je otwarte i zapobiec tworzeniu się kolejną torbiel.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Jeśli czujesz, obszar czułości wokół otworu pochwy i nie reaguje na ciepłych kompresów, lub staje się większe lub bardziej bolesne, umówić się na spotkanie, aby zobaczyć służby zdrowia. Również zadzwonić służby zdrowia, jeśli masz guzek lub obszaru płatniczego w pobliżu pochwy, i opracować gorączkę.

Rokowanie

Szansa jest dobra, że ​​ten problem będzie wyjaśnić szybko. Torbiel gruczołu A Bartholina może odpowiedzieć na ciepłych kompresów sam w ciągu kilku dni. Gdy ropień formy, który wymaga nacięcia, leczenie może trwać kilka dni lub tygodni, w zależności od wielkości ropnia. Nawracające torbiele i ropnie leczonych cewnika lub marsupializacji może trwać dłużej, aby uzdrawiać. Procedury te są jednak wysoce

Narodowe Centrum Informacji zdrowie kobiet (NWHIC)
8550 Arlington Blvd.
Suite 300
Fairfax 22031
Numer bezpłatny: (800) 994-9662
TTY: (888) 220-5446
http://www.4woman.org/