Cambler

Tłuszczak

Co to jest tłuszczak?

Tłuszczak jest bryła lub masa, która składa się z komórek tłuszczowych (adipocytów). Tłuszczaki są powszechne, łagodne (niezłośliwych zmian) rodzaj wolno rosnącego guza. Są one najczęściej rozwijają się tuż pod skórą w tkance podskórnej, który znajduje się pod skórą i powyżej mięśnia. Tłuszczaki mogą rozwijać dużych rozmiarów, i wiele wzrosty mogą rozwijać, najczęściej na plecach, szyi, ramion lub rąk. Rzadziej, tłuszczaki mogą rosnąć na prawie każdy narząd w organizmie.

Tłuszczaki zwykle rozwija się powoli, tworząc okrągłe, spłaszczone grudki, które są miękkie i gąbczaste w tekstury i łatwo przemieszczać się pod skórą. Tłuszczaki mogą być nieestetyczne, ale zazwyczaj nie powodują ból, dyskomfort lub tkliwość.

Tłuszczaki może zacząć rosnąć po urazie tkanki i uraz, mają tendencję do działania w rodzinach. Tłuszczaki występują głównie u osób w średnim wieku i starszych. W większości przypadków, tłuszczaki nie wymagają leczenia, chociaż leczenie jest konieczne w pewnych przypadkach, jeżeli położenie i wielkość tłuszczak powoduje ból, osłabienie, i innych problemów.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpią guzek lub obszar obrzęk. Ustalenie, czy guzek jest łagodny lub nowotworowych wymaga badania lekarskie przez uprawnionego pracownika służby zdrowia. W rzadkich przypadkach, tłuszczaki mogą występować w połączeniu z bardziej poważną chorobą, takich jak rodzinne stwardnienie lipomatozy lub Dercuma.

OBJAWY

Jakie są objawy tłuszczaka?

Objawy tłuszczaka typowo obejmują wytwarzanie bryły lub wiele guzków w skórze. Tłuszczaki zwykle rosną powoli, a może nawet nie zauważyć wygląd tłuszczaka na lata. Najczęstszymi miejscami do tłuszczaki obejmują szyi, ramion, pleców, brzucha, ramion lub nóg, ale mogą też rosnąć na swoich narządów wewnętrznych.... Więcej o objawy tłuszczak

PRZYCZYNY

Co powoduje tłuszczak?

Powodem, dlaczego niektórzy ludzie rozwijać tłuszczaki nie jest znana, choć historia rodziny wydaje się odgrywać rolę. Są bardziej narażone na rozwój tłuszczaka jeśli masz rodziców lub rodzeństwo z tłuszczaka. Ludzie, którzy rozwijają więcej niż jednego tłuszczaka może mieć bardzo rzadką dziedzicznej choroby zwanej rodzinną wielu tłuszczakowatość.... Czytaj więcej o przyczynach tłuszczak

ZABIEGI

Jak jest tłuszczak leczyć?

Większość tłuszczaki nie wymagają leczenia. Ogólnie rzecz biorąc, są one tylko usunąć, jeśli są bolesne lub zbyt szybko rosnąć. Możesz także mieć tłuszczaki usunięte, jeśli przyczyną poważnych problemów kosmetycznych, które zaburzają zdolność mieć normalne życie.... Czytaj więcej na temat leczenia tłuszczak

Więcej artykułów


Najbardziej popularne

  • Łuszczyca i tatuaże Gdy kochasz sztuki ciała, widzisz skóry jako płótnie-ale co jeśli łuszczyca jest na zdjęciu?
  • Najgorszymi wrogami Twojej skóry
    Jako dzieci, wielu z nas wychowano w przekonaniu, że dobrze się oznaczało, leżąc na słońcu, aby osiągnąć opalenizny.
  • Leczenie plam starczych
    Fotostarzenie przyczynia się nie tylko na drobne zmarszczki, linie, i skórzastej wyglądzie skóry, ale mogą doprowadzić do przebarwienia.
  • Trzy typy ludzkie wszy znaleźć na dzieci
    Wszystkie trzy typy wszy są wysoce zaraźliwe i znajduje się na dzieci. Wiedzieć, jak je rozpoznać.

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.