Cambler

Informacje zatrucia tlenkiem węgla

Co powoduje zatrucia tlenkiem węgla?

Tlenek węgla (CO) jest bezbarwny, bezwonny, może być utworzony, gdy opałowe (takie jak drewno, benzyny naturalnej, węgla, gazu lub nafty) pali. Wdychając opary tlenku węgla nie tylko zapobiega przed użyciem tlenu przez organizm prawidłowo, ale również szkodliwy dla centralnego układu nerwowego. Osoby z istniejących problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca i płuc są szczególnie narażone, ponieważ są niemowlęta, dzieci, kobiety w ciąży i osób starszych.

Jakie są źródła tlenku węgla?

Większość ekspozycji tlenku węgla występuje w miesiącach zimowych i najczęstszym źródłem mieszkaniowej zatrucia związane CO-jest nieodpowietrzonych uzupełniające grzejniki. Niewentylowane miejski grzejnik jest typ grzejnika, który wykorzystuje palnego paliwa i powietrza w pomieszczeniach dla procesu ogrzewania i otwory gazy powstałe w procesie ogrzewania na zewnątrz do pokoju (a nie na zewnątrz). Tak więc, grzałka, która jest nieprawidłowo zainstalowany lub nie działa prawidłowo może wprowadzić tlenek węgla i inne toksyczne opary do pokoju i używać dużo tlenu w pomieszczeniu.

Większość uzupełniające Grzejniki tego typu używać nafty lub gazu ziemnego jako paliwa., Podczas gdy nowsze modele mają czujniki tlenu, które wyłączyć grzejnik, gdy poziom tlenu w pomieszczeniu spada poniżej pewnego poziomu, starsze modele nie mają takich zabezpieczeń. Z powodu tych problemów bezpieczeństwa, nieodpowietrzonych grzejniki zostały zakazane w wielu stanach.

Inne powszechne źródła tlenku węgla obejmują następujące:

 • Uszkodzone urządzenia do gotowania

 • Dym tytoniowy

 • Zatkany komin

 • Auto spalin

 • Nieprawidłowego podgrzewacz wody

 • Nieprawidłowego olej, drewno, gazowe piece, lub węgiel

 • Nieprawidłowego suszarka gazu

 • Kominek opalany drewnem, palnik dziennik gazu, lub dowolny niewentylowane grzałka

 • Urządzenia w kabinach lub wczasowiczów, grille, brak odpowiedniej wentylacji, basen lub grzejników, urządzeń grzewczych spa sufitowych

 • Pożary

Jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla?

Oto najczęstsze objawy zatrucia tlenkiem węgla. Jednak każda osoba może wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

Objawy zatrucia tlenkiem węgla mogą przypominać inne choroby lub problemy medyczne, w tym grypy lub zatrucia pokarmowego. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Pierwsza pomoc dla zatrucia tlenkiem węgla

Jeśli twoje dziecko lub inni członkowie rodziny mają żadnych objawów zatrucia CO, zachować spokój, ale działać szybko.

 • Opuścić teren i natychmiast dostać świeże powietrze. Wyłącz źródło tlenku węgla, ale tylko wtedy, gdy można to zrobić bezpiecznie, bez narażania siebie i innych.

 • Zadzwoń pod numer 911 lub lokalnym usług ratownictwa medycznego (EMS).

 • Jeśli ktoś przestał oddychać, dostać niego świeże powietrze i natychmiast rozpocząć resuscytację i nie zatrzymuj się, dopóki on lub ona oddycha na swój własny, lub ktoś inny może przejąć. Jeśli możesz, ktoś zadzwonić pod numer 911 od razu. Jeśli jesteś sam, wykonaj resuscytację przez jedną minutę, a następnie zadzwonić pod numer 911.

Dalsze traktowanie ekspozycji tlenku węgla będzie ustalana przez lekarza. Leczenia w nagłych wypadkach może zawierać tlenoterapii, badania krwi, zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej i serca i ocenę neurologiczną.

Jak można chronić przed zatrucia tlenkiem węgla?

Według centrum kontroli i prewencji chorób, więcej niż 100 osób umiera co roku w sposób niezamierzony w USA od zatrucia tlenkiem węgla, który pochodzi z urządzeń spalających paliwa, takich jak grzejniki, piece, kuchenki i podgrzewacze wody. Spalanie węgla drzewnego wewnątrz domu, garażu, samochodzie lub namiocie jest także odpowiedzialny za zgonów związanych z tlenku-węgla. Tlenek węgla jest przyczyną każdego roku kilka tysięcy wizyt w szpitalnych izbach przyjęć.

Ważne kroki w celu ochrony przed zatrucia tlenkiem węgla są:

 • Czy piec i kominek czyszczone i sprawdzane przed każdym sezonem grzewczym.

 • Elektryczne grzejniki stanowią mniejsze niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla, niż te, które spalania paliw, takich jak nafta. Jednakże, jeśli używasz nonelectrical grzejniki, tylko zrobić w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

 • Nie należy zaczynać lub pozostawić uruchomione samochody, ciężarówki, czy inne pojazdy w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak garaż.

 • Nie należy używać przenośnych grzejników lub latarnie podczas snu w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak namioty, wczasowiczów i innych pojazdów. Jest to szczególnie ważne na dużych wysokościach, gdzie zwiększa się ryzyko zatrucia tlenkiem węgla.

 • Gdy generatory benzynowych są używane do dostarczania energii elektrycznej, należy uważać, aby utrzymać generator bezpiecznej odległości od domu.

 • Zainstaluj wykrywacze CO w domu, które mogą ostrzegać użytkownika, gdy poziom CO zaczyna rosnąć.

Natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że Ty lub ktoś z Twojej rodziny doświadczył zatrucia tlenkiem węgla.