Cambler

Tężyczka

Co to jest tężyczka?

Tężyczka jest objawem charakteryzuje się skurcze mięśni, skurcze lub drżenie. Te powtarzające się działania mięśni wydarzyć, gdy mięsień kurczy się w sposób niekontrolowany. Tężyczka może wystąpić w każdym mięśni w organizmie, takich jak te, w twarzy, palców lub cieląt. Skurcze mięśni związane z tężyczki może być długotrwałe i bolesne.

Częstą przyczyną tężyczki jest bardzo niskie poziomy wapnia w ciele. Termin medyczny dla niskiego wapnia jest hipokalcemia. Istnieje wiele przyczyn hipokalcemii, które mogą prowadzić do tężyczki, a te różne przyczyny mogą się znacznie różnić w dotkliwości.

Poważne przyczyny tężyczki m.in. ciężką biegunkę i choroby nerek. Problemy z tarczycą lub trzustki mogą tworzyć małe stężenie wapnia, który może powodować tężyczka. Ciąża, karmienie piersią, niedożywienie, niedobór witaminy D, a niektóre leki mogą również powodować hipokalcemii, co prowadzi do tężyczki.

W niektórych przypadkach, tężyczka może być objawem poważnej lub zagrażającej życiu choroby. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mieć niewyraźną mowę i inne poważne objawy, takie jak zmiany w świadomości, wymioty, silne bóle głowy i zmiany nastroju, osobowości i zachowania.

Jeśli tężyczka jest trwała lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z tężyczki?

Tężyczki mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od przebiegu choroby, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na mięśnie może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy tężyczki

PRZYCZYNY

Co powoduje tężyczka?

Częstą przyczyną tężyczki jest bardzo niskie poziomy wapnia w ciele. Termin medyczny dla niskiego wapnia jest hipokalcemia. Istnieje wiele przyczyn hipokalcemii, które mogą prowadzić do tężyczki.... Czytaj więcej o przyczynach tężyczką