Cambler

Testy i dlaczego musisz

Cukrzyca jest chorobą, która może mieć wpływ na całe ciało. Gdy poziom glukozy we krwi pozostaje zbyt wysoka zbyt długo, może to doprowadzić do problemów z twojego serca, naczyń krwionośnych, oczu i nerek. Przez uzyskanie regularne testy i badania lekarskie, możesz pomóc kontrolować poziom glukozy i zapobiegać lub opóźniać szkód spowodowanych wysokim stężeniem glukozy we krwi. Oglądając swoje zdrowie ściśle pozwala reagować na problemy wcześnie, zanim się bardziej poważne.

Oto lista kilku testów i badań kontrolnych związanych z cukrzycą, a także wytycznych dla jak często każdy z nich jest potrzebny. Należy pamiętać, że może być konieczne częstsze badania lub badań kontrolnych, jeśli masz objawy problemów. Twój lekarz może zaproponować najlepszy plan dla ciebie.

Badanie A1c

To badanie krwi pokazuje średnią ilość glukozy we krwi w ciągu ostatnich dwóch do trzech miesięcy. Wyniki wskazują, jak dobrze kontrolowany jest poziom glukozy we krwi i czy plan leczenia wymaga żadnych zmian. Cel na poziomie HbA1c niższej niż 7 procent.

Jak często: Co najmniej dwa razy w roku.

Badanie stężenia lipidów we krwi

To badanie krwi sprawdza kilka rodzajów tłuszczów we krwi. LDL ("zły" cholesterol) może ograniczyć lub zablokować naczynia krwionośne, co może prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu, dwa duże problemy dla osób z cukrzycą. Całkowity cholesterol powinna być niższa niż 200 mg / dl, a LDL powinna być niższa niż 100 mg / dl. Jeśli masz cukrzycy i chorób układu krążenia, poziom LDL powinno być niższe niż 70 mg / dl. Triglicerydy są innego typu szkodliwego tłuszczu, który podnieść ryzyko dla zawału serca i udaru mózgu. Cel na poziomie triglicerydów niższa niż 150 mg / dl. HDL ("dobrego") cholesterolu, pomaga utrzymać naczynia krwionośne zdrowe. Twój poziom HDL powinno być wyższe niż 40 mg / dl dla mężczyzn lub 50 mg / dl u kobiet.

Jak często: co najmniej raz w roku

Badanie ciśnienia krwi

Utrzymując ciśnienie krwi się zbyt wysoki zapobiega serce, naczynia krwionośne, oko, i problemy z nerkami. Celem dla większości ludzi jest czytanie ciśnienie krwi niższe niż 130/80 mm Hg. Oba numery znaczenia. Pierwszym z nich jest ciśnienie, jak twoje serce bije i wypycha krew do naczyń krwionośnych. Drugim jest ciśnienie, jak twoje serce spoczywa między uderzeń.

Jak często: W każdej wizyty dostawcy opieki zdrowotnej

Dentystyczny sprawdzanie

Chorych na cukrzycę, stawia Cię na zwiększone ryzyko dla zębów i dziąseł problemów. W rezultacie, jest to szczególnie ważne, aby mieć zęby czyszczone i sprawdzane w gabinecie stomatologicznym regularnie.

Jak często: co najmniej dwa razy w roku

Rozszerzone badanie wzroku

Wysoki poziom glukozy we krwi i wysokie ciśnienie krwi może uszkodzić oczy. W poszerzonego egzaminu oczu, usługodawca opieki w oko umieszcza krople do oczu, aby tymczasowo zwiększyć swoich uczniów. To sprawia, że ​​łatwiej dostawca wyglądać w twoich oczach oznak uszkodzenia.

Jak często: Raz w roku

Egzamin stóp

Uszkodzenia nerwów, słaby przepływ krwi i zakażenia wynikające z cukrzycą może powodować problemy ze stopami. Uszkodzenia nerwów może prowadzić do utraty czucia w stopach lub wrzody powodują do rozwoju. Słabe krążenie może oznaczać, że rany lub zakażenia goją się powoli. Jeśli problemy te nie są traktowane szybko, może doprowadzić do poważnego zakażenia lub amputacji. Na każdej wizycie dostawcy opieki zdrowotnej, są sprawdzane stopy rany. Ponadto, należy mieć bardziej kompleksowe egzaminu stopy tak, że operator może sprawdzić poczucie uczuć i krążenia w nogach.

Jak często: Raz w roku dla kompleksowej egzamin

Badania czynności nerek

Cukrzyca może uszkodzić nerki i ostatecznie spowodować niewydolność nerek. Różne badania mogą pomóc znaleźć problemy z nerkami, zanim staną się poważne. Jeden test sprawdza białko zwane Microalbumin w moczu, wczesnym objawem choroby nerek. Kolejny test sprawdza, kreatyniny we krwi, czyli produktu odpadowego, które buduje się, gdy nerki nie pracują prawidłowo.

Jak często: Raz w roku