Cambler

Testy stosowane w celu zdiagnozowania zawału

Badanie medyczne jest krytyczne, gdy ty lub ukochanej osoby ma ból w klatce piersiowej lub innych objawów zawału serca. Lekarz będzie używać różnych testów do diagnozy. Posiadanie wielu badań może być trudne. Jednak większość badań nie są bolesne i zapewnić lekarzowi cennych informacji o twoim sercu.

Co testów ataku serca szukać?

Twoje serce jest z mięśni. Wszystkie mięśnie potrzebują tlenu, aby normalnie funkcjonować. Zawał serca (zawał mięśnia sercowego) jest spowodowana zablokowaniem tętnicy-że tętnic wieńcowych przynosi bogatą w tlen krew do mięśnia sercowego. Bez szybkiego leczenia, aby otworzyć blokadę, wystąpią poważne lub trwałe uszkodzenie serca. Testy na atak serca szukać zablokowanych tętnic i uszkodzenie serca z powodu zawału serca wieńcowych.

Jakie badania zdiagnozowania zawału serca?

Jeśli masz nagłe objawy zawału serca, takie jak ból w klatce piersiowej, zespół opieki zdrowotnej będzie wykonywał te wstępne testy:

  • EKG (nazywany również elektrokardiogramu lub EKG): Impulsy elektryczne wywołać bicie serca. EKG czyni obraz aktywności elektrycznej serca. Podczas zawału serca, Twój uszkodzone serce nie może prowadzić impulsy elektryczne normalnie. Ta pojawia się jako nieprawidłowe fale na EKG. EKG jest bezbolesne i trwa tylko kilka minut. Polega ona na dołączenie wspierane samoprzylepnych elektrod do klatki piersiowej.

  • Enzymy krwi badania (testy): enzymy sercowe uszkodzenia serca ze względu na atak serca powoduje niektórych enzymów (białek) do wycieku z mięśnia sercowego do krwi. Badanie krwi na troponiny enzymu jest najdokładniejszy. To zajmuje tylko kilka minut.

  • RTG klatki piersiowej: Ten typ X-ray może pomóc zdiagnozować lub wykluczyć inne problemy i przyczyny bólu w klatce piersiowej, takich jak zapalenie płuc i płynu w płucach. RTG klatki piersiowej jest bezbolesny.

Po lekarz widzi wyniki wstępnych badań powyżej, może on zamówić następujące badania w celu zdiagnozowania zawału serca lub inne rodzaje chorób serca:

  • Cewnikowanie serca z koronarografii: Ta procedura trwa zdjęcia z krwi przepływającej przez twoich tętnic wieńcowych. Pokazuje, że jeśli któryś z twoich tętnic wieńcowych są zablokowane.

Procedura ta polega na wprowadzeniu malutką rurkę (cewnik) do naczyń krwionośnych w szyi, pachwinie lub ramię i prowadząc go do serca. Lekarz wstrzyknie barwnik do cewnika i wykonywania zdjęć rentgenowskich, obserwując, jak barwnik przechodzi przez swoich tętnicach wieńcowych. Poczujesz ukłucie igły do ​​znieczulenia punkt wstawiania. Możesz także czuć presję, gdy przesuwa się cewnika. Lekarz może również przeprowadzić angioplastykę w tym czasie, aby oczyścić zablokowane tętnice.

  • Echo serca: To jest bezbolesny test, który wykorzystuje fale dźwiękowe, aby obraz serca. Echokardiograficzne może pokazać, czy serce nie pompuje normalnie. Może także pomóc określić, czy lekarz zawał serca uszkodził swoje serce.

Echokardiograficzne wymaga posiadania urządzenia Wand-jak (przetwornik) na klatce piersiowej. Przetwornik wytwarza fale dźwiękowe, które odbijają się swoim sercem i z powrotem, choć piersi. Maszyna echokardiograficzne odbiera fale i przekształca je w obrazy wideo o swoim sercu.

  • Nieinwazyjna koronarografia: Test ten wykorzystuje tomografii komputerowej (CT) lub wyobraźnię rezonansu magnetycznego (MRI) do tworzenia obrazów swoich tętnicach wieńcowych. Badanie pokazuje powagę blokada lub zwężenie w tętnicach. Badanie jest bezbolesne. Możesz otrzymać zastrzyk z barwnikiem (Kontrast) przez IV do opracowania jaśniejszych zdjęć.

  • Wykonywania stress test: Ten test pomaga sędzia lekarza jak aktywność fizyczna wpływa na serce i jak dobrze krew płynie w twoich tętnic wieńcowych. Ćwiczenia stres testu obejmuje oglądanie ciśnienie krwi, tętno i ewentualne zmiany na EKG, jak ćwiczysz na bieżni. Zamiast ćwiczeń, niektórzy ludzie mogą otrzymywać lek przez IV przyspieszy serce.

  • Stress test jądrowy: Ten stres testu polega na wstrzyknięciu substancji radioaktywnych, takich jak tal, poprzez IV. Lekarz wykonuje zdjęcia swojego serca podczas spoczynku i podczas wysiłku. Substancje radioaktywne, zwane izotopów pojawia się jaśniejsze obszary serca z dobrym przepływem krwi lepsze niż obszary o słabej obrotu powodu zatkania tętnic wieńcowych.

Po rozpoznaniu zawału serca, może pozostać w szpitalu przez kilka dni lub dłużej, w zależności od sposobu leczenia. Na przykład, aby usunąć angioplastyki tętnicy zablokowany wymaga jednego do dwóch dni w szpitalu i operacji pomostowania tętnic wieńcowych wymaga zwykle około 10 dni w szpitalu.