Cambler

Testy, które pomagają ocenić chłoniaka nieziarniczego

Lekarz może zlecić inne badania, aby dowiedzieć się więcej o konkretnym typie chłoniaka i zobaczyć, jak powszechne chłoniak jest. Wraz z poprzednich egzaminów, biopsji i badania krwi, to może pomóc lekarz zna scenę i prognozy swojej choroby i podjąć decyzję o najbardziej skutecznych rodzajów leczenia dla Ciebie. Możesz potrzebować jednego lub więcej z tych testów.

RTG klatki piersiowej

RTG klatki piersiowej wykorzystuje promieniowanie w celu wytworzenia obrazu narządów i gruczołów wewnątrz klatki piersiowej. To jest często wykonywane w poszukiwaniu powiększonych węzłów chłonnych w Twojej okolicy klatki piersiowej. Badanie to nie wymaga przygotowania z góry, trwa tylko kilka minut i nie powoduje bólu.

Tomografia komputerowa (TK)

TK jest bardziej wrażliwy rentgenowska, która produkuje przekrojowe zdjęcia swojego ciała. Te zdjęcia pomóc lekarz zobaczyć, gdzie znajduje się chłoniaka i czy jest to rozprzestrzenił się na inne części ciała. Jest to pomocne w znalezieniu chłoniaka w klatce piersiowej, jamy brzusznej, miednicy, głowy i szyi.

Aby ten test, leżeć na stole, stopniowo przesuwa się przez środek tomografu. Skaner kieruje ciągłą wiązkę promieni rentgenowskich w organizmie.

TK jest bezbolesny. Możesz zostać poproszony, aby wstrzymać oddech jeden lub więcej razy podczas skanowania. Być może trzeba wziąć substancję dyelike nazwie materiału kontrastu przed skanowaniem. Substancja ta pomaga tkanki miękkie pokazać się w skanowaniu. Możesz zostać poproszony, aby ją pić. Lub może je dostać przez dożylne (iv) wstrzyknięcia. Jeśli potrzebujesz środka kontrastowego, nie będzie mógł jeść przez 1 do 3 godzin wcześniej. Niektórzy ludzie mają reakcję spłukiwania do wstrzykiwań. Pamiętaj, aby powiedzieć lekarzowi, jeśli masz silną reakcję, takie jak pokrzywka lub trudności w oddychaniu, do materiału kontrastowego lub jeśli w przeszłości. Materiał kontrast będzie stopniowo przechodzić przez system i wyjście poprzez swoje ruchy jelit.

Skanowania galu

Badanie to stwierdza, stany zapalne, które mogą pokazać się na obszarach, gdzie zakażenia lub nowotwory rosną w kości i innych narządów. Pomaga także lekarza, czy masz wolne lub szybkie rosnące rodzaj chłoniaka. Pierwszym krokiem jest dla radiologa wstrzyknąć radioaktywnych galu do jednej z żył. Materiał ten jest przyciągany do niektórych rodzajów chłoniaków. Dwa do 3 dni później pójdziesz w celu skanowania. Specjalna kamera wykrywa radioaktywność, która pokazuje lokalizację galu. Chociaż skanowania nie wykrywa galu wolno rosnące najbardziej chłoniaki, będzie rozpoznać większość szybko rozwijających chłoniaki. Stosować przed skany PET były dostępne, to może jeszcze być przydatne w znalezieniu złóż chłoniaka że skanowanie PET może przegapić. Jest to przydatne do wykluczenia rozpoznania zakażenia. Lekarz może również korzystać z tego skanowania oceniać powiększone węzły chłonne po leczeniu.

Nakłucie lędźwiowe (Spinal Tap)

Procedura ta może pomóc dowiedzieć się, czy choroba rozprzestrzeniła się kręgosłupa lub mózgu. Lekarz wprowadza cienką igłę między kości w dolnej części kręgosłupa lub z powrotem do wycofania się trochę płynu mózgowo-rdzeniowego (PMR). Lekarz patrzy na zdjętej płynu pod mikroskopem dla komórek chłoniaka.

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI)

MRI użyciu fal radiowych i magnesy. Energii z fal radiowych tworzy wzory tworzone przez różne rodzaje tkanek i chorób. Wytwarza przekroju obrazów, które wyglądają jak kawałki ciała. Test ten jest pomocny w badaniu mózgu i rdzenia kręgowego. Lub może być stosowany, jeżeli wyniki rentgenowskim lub tomografii komputerowej nie są do końca jasne.

W tym teście, można leżeć na stole, jak przechodzi przez skaner tubelike. Skaner kieruje ciągłą wiązkę promieniowania o częstotliwości radiowej na badanej powierzchni. Komputer wykorzystuje dane z fal radiowych pozwala na tworzenie zdjęć z wnętrza ciała. Być może trzeba więcej niż jeden zestaw obrazów. Każdy z nich może trwać od 2 do 15 minut. Test ten może trwać godzinę lub więcej. Zapytaj o zatyczki do uszu, jeśli nie są one oferowane, ponieważ nie jest cholerny hałas podczas skanowania. Jeśli są klaustrofobiczne, można otrzymać środek uspokajający przed mającą ten test.

Pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) skanowania

PET może skanować całe ciało, więc jest bardziej pomocny niż seria kilku różnych promieni rentgenowskich. To może pomóc lekarz wiem, czy węzły chłonne zawierają chłoniaka. Lekarz może również użyć go po leczeniu pomóc potwierdzić, czy powiększone węzły chłonne nadal zawierają chłoniaka lub rozszerzenie jest wynikiem blizny. PET pokazuje, które części ciała są za pomocą glukozy. Glukozy stosowanie jest znakiem aktywnych, szybko dzielących się komórek, takich jak chłoniaki. W tym teście, można otrzymać wstrzyknięto niewielką ilość glukozy radioaktywnego. Następnie, można leżeć na stole, który jest popychany do skanera z PET, która obraca się wokół Ciebie, robienia zdjęć. Niektórzy ludzie są czułe na glukozę i promieniotwórczych może mieć nudności, bólów głowy, lub wymiotów.

Ultradźwięk

USG daje obraz narządów wewnętrznych lub mas z wykorzystaniem fal dźwiękowych i ich echa. Małe mikrofon podobny instrument zwany czujnik emituje fale dźwiękowe, które podróżują do obszaru korpusu badane. Echa, które odsyłane są zabierani i przekształcony w obraz na ekranie komputera. Ta procedura nie wykorzystuje promieniowania. Mieć egzamin USG, po prostu położyć się na stole i technik przenosi różdżkę, zwany przetwornik, wzdłuż skóry na części ciała. Lekarz może używać USG, by znaleźć masę w brzuchu. USG nerek może również pokazać, że są opuchnięte, gdy odpływ moczu stał zablokowany przez powiększonych węzłów chłonnych.