Cambler

Poporodowe zapalenie tarczycy

Poporodowe zapalenie tarczycy, co jest?

Oprócz odgrywa ważną rolę w rozwoju rosnącego płodu, prawidłowe stężenia hormonów tarczycy również pomóc zminimalizować ryzyko ewentualnych powikłań tarczycy po porodzie. Jedną ze szczególnych komplikacji po porodzie jest porodzie zapalenie tarczycy, choroba charakteryzująca się zapaleniem gruczołu tarczowego. Poporodowy tarczycy jest typowy zakażenia jednak dławik jest stanem zapalnym z powodu odpowiedzi na uszkodzenie dławnicy, przy czym przyczyna jest nieznana. Poporodowe zapalenie tarczycy to choroba po porodzie, które powoduje tymczasową nadczynności tarczycy (nadczynność tarczycy) lub niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy). Poporodowe zapalenie tarczycy jest dość powszechne. W rzeczywistości, 5 procent do 10 procent kobiet rozwinie się choroba po porodzie, zgodnie z Europejskim Stowarzyszeniem tarczycy.

Kto jest na ryzyko poporodowego zapalenia tarczycy?

Niektóre czynniki ryzyka mogą pomóc przewidzieć, kto jest na zwiększone ryzyko rozwoju poporodowego tarczycy, według Europejskiego Stowarzyszenia tarczycy. Należą do nich:

  • przed historią zaburzeń tarczycy

  • posiadające typ 1 cukrzycy

  • zawartość we krwi, który zawiera przeciwciał przeciwtarczycowych - Te przeciwciała, które zostały opracowane na tarczycy w odpowiedzi na uraz (Naukowcy wiedzą, że kobiety są cztery razy częściej niż mężczyźni mają przeciwciał tarczycy we krwi, co wskazuje na zapalenie tarczycy Poziomy przeciwciał zwiększa się wraz z wiekiem., często prowadząca do niedoczynności późniejszym życiu).

  • Historia po porodzie zapalenie tarczycy po innych ciąż

Jakie są objawy poporodowego zapalenia tarczycy?

W przypadku zapalenia tarczycy, najpierw zostanie emitują duże ilości hormonu tarczycy do krwiobiegu (nadczynność tarczycy). W tej fazie, większość kobiet nie zdaje sobie sprawy z wszelkich objawów, które często są łagodne i krótkotrwałe. Jednak, gdy przechodzi ta faza wstępna, kobieta albo odzyskuje całkowicie lub trwałego uszkodzenia jej tarczycy. Jeśli tarczyca została uszkodzona, to szkoda - razem ze zubożonego zbiornika hormonów tarczycy - może prowadzić do niedoczynności tarczycy (niedoczynność tarczycy). Choroba ta, zbyt, może także usunąć lub spowodować dalsze szkody i powikłań.

Oto najczęstsze objawy związane z nadczynnością tarczycy lub niedoczynność tarczycy, które towarzyszą poporodowego tarczycy. Jednak każda osoba może wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

Nadczynność tarczycy
(Nadczynność tarczycy)

Niedoczynność tarczycy
(Niedoczynność tarczycy)

uczucie ciepła

uczucie zmęczenia

przeżywa osłabienie mięśni

zaparcie

uczucie drżący

utrata pamięci

przeżywa niepokoje

nie tolerują zimno

szybkie bicie serca

skurcze mięśni

utrata koncentracji

uczucie osłabienia

odchudzanie

przyrost masy ciała

Objawy po porodzie zapalenie tarczycy może pojawić się dopiero kilka miesięcy po urodzeniu dziecka. Objawy są często mylone z normalnych oznak ożywienia od porodu. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Jak jest po porodzie zapalenie tarczycy rozpoznano?

Procedury diagnostyczne wykorzystywane do wykrywania poporodowego zapalenia tarczycy zależy od fazy choroby. Jeśli objawy nadczynności tarczycy występują, wychwyt jodu radioaktywnego testu często określić, czy jest zapalenie tarczycy po porodzie lub choroba Gravesa-Basedowa, najczęstszą postacią nadczynności tarczycy. Badanie krwi w celu zmierzenia poziomu hormonów tarczycy (T4) i stymulujące hormony tarczycy (TSH) może zazwyczaj określić, czy matka ma niedoczynność tarczycy.

Leczenie poporodowego zapalenia tarczycy:

Szczególne traktowanie poporodową tarczycy zostanie ustalona przez lekarza w oparciu o:

  • w twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

  • Stopień choroby

  • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

  • oczekiwania na przebieg choroby

  • Twoja opinia lub preferencji

Jeśli tarczycy po porodzie jest nadczynności lub fazy wstępnej, leczenie zwykle nie jest to konieczne. Jednakże, jeśli choroba postępuje i objawy niedoczynności się widoczne, mogą być uważane za terapię zastępczą hormonu tarczycy.