Cambler

Sztuczne stawy dla dłoni i nadgarstka

Jak kolana czy stawu biodrowego, nowej strony lub nadgarstek stawu może pomóc wrócić do akcji.

Są szanse, że znasz kogoś, kto ma nowy kolana lub stawu biodrowego. Może trzeba samemu. Ale ty chyba nie znam nikogo sportowych high-tech nadgarstek lub staw palcowy. Wspólna wymiana strony jest mniej powszechne niż operacja zastąpienia kolana lub stawu biodrowego, częściowo dlatego, że skomplikowane struktury kości i mały rozmiar strony, aby procedura trudniejsze. Mimo to, lekarze zostały wymianie stawów rąk u wybranych pacjentów od 1970 roku. Główny powód jest zapalenie stawów, najczęstszą przyczyną bólu i niepełnosprawności u osób starszych.

Zapalenie kości i stawów i reumatoidalne zapalenie stawów

Ponad 20 milionów ludzi, w większości kobiet, ma zapalenie kości i stawów, chorobę zwyrodnieniową stawów, które dotyka głównie osób powyżej 40 roku życia. Choroba zwyrodnieniowa degraduje chrząstki, która chroni końce kości. Rozpala również błonę maziową, membrana, która obejmuje połączenie i dostarcza smarowania i pokarm dla swoich tkankach. Głównym objawem jest ból, który pogarsza się z działalnością i ustępuje po odpoczynku. Leczenie zwykle obejmuje połączenie odpoczynku, ciepła i zimna, bólu terapii leków i ćwiczeń, ale czasem jest konieczna operacja.

Reumatoidalne zapalenie stawów dotyka około dwóch milionów ludzi, 70% z nich to kobiety. Powszechnie uważany zaburzenia autoimmunologiczne, to wprawia w ruch proces, który atakuje błony maziowej i niszczy chrząstki, powodując ból, obrzęk, uczucie ciepła oraz sztywność, zwłaszcza w godzinach porannych lub po odpoczynku. W końcu dochodzi do powiększenia spoiny i więzadeł i ścięgien, osłabienie, powodując, że kości stają się wyrównane. Reumatoidalne zapalenie stawów często zaczyna stawów ręki. Powstały ból i kalectwo może utrudnić lub wręcz niemożliwe do wykonania nawet prostych zadań, takich jak guziki bluzkę i trzyma kubek.

Kortykosteroidy, środki przeciwbólowe i czasami są wykorzystywane do pomocy w zarządzaniu ból i obrzęk reumatoidalne zapalenie stawów. Niektórzy ludzie są na niższym ryzykiem długotrwałej niepełnosprawności, jeśli są one traktowane na początku z lekami znanymi jako modyfikujących przebieg choroby leki przeciwreumatyczne. Wstrzykiwane lub dożylne leki zwane modyfikatory odpowiedzi biologicznej może pomóc stłumić zapalenie. Jednak, gdy leki nie przyczyniają się objawów i wyniszczające, operacja może być konieczne. To zwykle oznacza usunięcie uszkodzonych tkanek od stawów i położenia ścięgna, ale dziś, lekarze coraz częściej wybierają wspólną wymianę.

Nadgarstek stawu

Uszkodzeniu stawu nadgarstkowego zastąpiono sztucznego stawu, który zawiera wiele elementów metalowych. Składnik promieniowy jest wprowadzany do kości promieniowej, a nadgarstka składnik jest przymocowany do kości nadgarstka. Spacer polietylenowy płasko na jednej stronie i na drugiej rundzie pasuje do składnika nadgarstka i skały na składową promieniową.

Wymiana stawy

Stawu lub stawu, polega na usunięciu uszkodzonego stawu i zastąpienie go jednym protetycznej. Protetyczne przeguby mogą być wykonane z silikonu, polietylenu, tytanu lub pyrocarbon (substancja składa się z grafitu twardą powłoką ceramiczną podobne). Nowsze konstrukcje protetyczne są mniej skłonni do degradacji lub poluzować, i zapewniają poprawę zakresu ruchu i większą stabilność.

Wspólne ręka najprawdopodobniej zastąpiony jest podstawowe lub pierwszy śródręcznym (CMC) stawów, najczęstszym miejscem choroby zwyrodnieniowej stawów u kobiet po menopauzie. Ten wspólny znajduje się u podstawy kciuka, gdzie przywiązuje do kości śródręcza kości trapez w nadgarstku, pozwala przejść nad kciukiem dłoni. Kilka równie skuteczne techniki stosowane są do zastąpienia połączenia. Jedna wspólna koncepcja jest usunięcie kości trapezu i zastąpić go krótki kawałek ścięgna pobranej z przedramienia pacjenta. Chociaż wymiana silikonu stawu CMC jest dostępny, nie było problemów z tą procedurą, w tym niepowodzenia implantacji.

Postępy w mechanice materiałów i sprawiły, że bardziej opłacalne mieć inne stawy zastąpione - w tym całego stawu nadgarstkowego i kastety i stawów palców.

Kiedy nadszedł czas, aby wymienić przegub?

Wymiana stawu jest poważna operacja, i to zawsze procedury planowej. Chirurg może sprawić, że zdaje sobie sprawę z możliwości stawu, ale to do ciebie należy rozważyć korzyści i ryzyko, w tym długi okres odzyskiwania. Chociaż wiek jest ważny, decyzja opiera się głównie na niepełnosprawność - jak wiele bólu jesteś i jak bardzo twoje działania są ograniczone. Wspólna operacja - albo fuzja lub zamiennik - może być dobrym rozwiązaniem, jeśli jeden lub więcej z poniższych warunków:

  • Nie można wykonać regularne codzienne zadania bez pomocy.

  • Wystąpienia silnego bólu każdego dnia.

  • Ból utrzymuje cię z pracy albo z czynności życia codziennego.

  • Ból nie ustępuje po odpoczynku.

  • Ból utrzymuje się obudzisz w nocy, nawet jeśli wziąć leki przeciwbólowe.

  • Nonsurgical metody, takie jak leki lub szyn, nie dostarczyły ulgę.

  • Mniej skomplikowane zabiegi chirurgiczne nie mogą pomóc.

  • Leki potrzebne do sterowania się wspólne objawy powodują poważnych skutków ubocznych.

Stawu nadgarstkowego: wymiana lub fuzji?

Około 60% osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, objawy nadgarstka w ciągu dwóch lat od diagnozy, a ponad 90% w ciągu 10 lat. Oni są najbardziej prawdopodobnymi kandydatami do całkowitej wymiany nadgarstka. Osoby z chorobą zwyrodnieniową stawów lub zapalenie stawów (zapalenie stawów pourazowy w wyniku złamania lub uszkodzenia więzadła), mogą również korzystać.

Nadgarstek stawu można wykonać w znieczuleniu ogólnym lub regionalnym znieczulenia jako szpitalnych lub ambulatoryjnych. Chirurg usuwa pierwszy rząd kości nadgarstka i kształtuje koniec promienia (główny kości przedramienia) mieści się na protezę. Promieniowy komponent stawu jest włożona do promienia przedramienia, nadgarstka, gdy element jest wprowadzony do kości ręki. Polietylen (wysokiej jakości tworzywo sztuczne) spacer pasuje między dwoma składnikami (patrz ilustracja).

Po zabiegu pacjent nosi gips na ramię długości 10 do 14 dni, a następnie szynę do ośmiu tygodni. Podczas odzyskiwania, ważne jest, aby pracować z certyfikowanym terapeutą strony, które mogą pomóc w kontroli ból i obrzęk, polecam ćwiczenia, aby przywrócić ruch i zwiększyć siłę i nauczyć sposobów przyczepność i elementów wsparcia w celu uniknięcia niepotrzebnego obciążania nadgarstka. Według Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki, z dokładnym użyciu, można oczekiwać, że w ostatnich latach od 10 do 15 sztuczny nadgarstek.

Dla niektórych osób z bolesnym, uszkodzony nadgarstek, wspólne Fusion (artrodeza) jest lepszym rozwiązaniem niż endoprotezoplastyce. Najpierw przeprowadzono na nadgarstkach prawie wiek temu, wspólne fuzja obejmuje dostosowanie kości w najbardziej naturalnej pozycji i pozwalając im rosnąć razem, lub bezpiecznik, w jednej kości. To stałe usztywnia przegub problemów, łagodzi ból i korygowania zniekształcenia, które zakłócają normalnego funkcjonowania i wyglądu. Ale dlatego, że kości są połączone, wspólne traci swoją normalną ruchliwość.

Badanie oceniające satysfakcję pacjentów, którzy przeszli artrodezie nadgarstek lub nadgarstka 2003 stawu znaleziono kilka różnic, choć pacjentów, którzy otrzymywali stawu tendencję zgłosić większą łatwość z higieny i mocowania przycisków. Dla osób z poważnymi problemami w obu nadgarstkach, eksperci często polecam o jeden nadgarstek fuzji i inne wymienione, umożliwiając szerszy zakres funkcji.

Finger stawu

Rentgenowskie pokazuje ręką 57-letniej kobiety z chorobą zwyrodnieniową stawów. Drugie przeguby palcem środkowym i serdecznym palcu otrzymały sztucznych proksymalnych stawów międzypaliczkowych wykonane z pyrocarbon (wstawka zdjęcia).

X-ray przedrukowany za zgodą, Barry P. Simmons, MD; wstawka fot. Ascension ortezy

Inne sztuczne stawy ręki

Duże stawy u nasady każdego palca, śródręcznopaliczkowych (MCP) stawów - lepiej znany jako kostkach - są stawy najczęściej dotkniętych reumatoidalnym zapaleniem stawów. Choroba może powodować palce odwrócić się od kciuka i punktu w kierunku małego palca, szpecące problemu znanego jako dryf łokciowej. Połączenia te są Condylar, co oznacza, że ​​kości są zaokrąglone, gdzie spotykają się w celu utworzenia połączenia. W wyniku tego, że są mniej stabilne niż inne stawów palców, co powoduje zastąpienie ich szczególnym wyzwaniem.

Chirurdzy stosować silikonowe i Silastic (mieszanina silikonu i tworzywa sztucznego) w celu wymiany uszkodzonych elementów dystansowych stawów MCP, a ich korzyści zanikać w miarę upływu czasu. Jedno z badań wykazało, że średnio po 14 lat, mniej niż 40% pacjentów akceptowalną funkcjonalność i tylko 27% było bezbolesne. Ball-shaped i filiżanki stawów pyrocarbon MCP, które zatwierdzone przez FDA w 2001 roku, wyglądają obiecująco dla kości i stawów oraz niektórych przypadkach reumatoidalnego zapalenia stawów, ale według raportu 2007, potrzebne jest więcej badanie w celu określenia ich trwałości i skuteczności długoterminowej.

Tak jak w przypadku stawów MCP, chirurdzy używali zarówno silikon i pyrocarbon zastąpić bliższą stawu międzypaliczkowych, drugi lub środkowy staw palca (patrz rentgenowskie). Połączenia te są dobrymi kandydatami do zastąpienia, ponieważ wspólne fusion, zwłaszcza pierścienia i małych palców, może to trudne do uchwycenia przedmiotów. 2007 badania w czasopiśmie Chirurgii Ręki okazało się, że te dwa rodzaje implantów wykonywane równie dobrze w łagodzeniu bólu i poprawę zakresu ruchu. Odzyskiwanie z tych zabiegów wykonuje się tak długo, jak wyjść z wymiany przegub nadgarstka.