Cambler

Szpiczak mnogi

Czym jest szpiczak mnogi?

Szpiczak mnogi jest typem raka krwi, który zaczyna się w szpiku kostnym i stanowi nowotwór komórki osocza, konkretnego typu komórki krwi. To nie jest bardzo często rak, około 20.000 osób z rozpoznaniem szpiczaka mnogiego każdego roku w Europie (Źródło: BLS ).

Niektóre szpiczaki, zwane tlącego szpiczaki, nie ma objawów i nie wymagają natychmiastowego leczenia. Jeśli leczenie jest opóźnione, ostrożny obserwacji jest ważne, że leczenie można rozpocząć tak szybko, jak znaczący postęp i objawy stają się widoczne. Natomiast szpiczak mnogi nie jest uleczalna, leczenie często kontrolować postęp choroby i objawy.

Szpiczak mnogi może zakłócać wytwarzanie nowych krwinek w szpiku kostnym, co może prowadzić do anemii, zwiększone ryzyko infekcji, a łatwo siniaki i krwawienia. Produkuje także substancję, która osłabia kości i nieprawidłowych białek, które mogą powodować uszkodzenie nerek i innych problemów.

Przyczyną szpiczaka mnogiego nie jest znana, ale najczęściej u osób powyżej 50 roku życia oraz u osób, u afrykańskich.

Ponieważ szpiczak mnogi może zmniejszyć produkcję nowych komórek krwi, ludzie, którzy mogą mieć problemy z krwawieniem i poważnych infekcji. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mieć niekontrolowanego krwawienia, silne pocenie się, poważne trudności oddychaniu, blade lub sine usta, stopy szybko serca, dezorientacja, finansowy lub zmianę w poziomie świadomości.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli doświadczyli niespodziewany spadek masy ciała, uporczywe gorączki, częste infekcje, nocne poty, zmęczenie lub bóle kości.

OBJAWY

Jakie są objawy szpiczaka mnogiego?

Szpiczak mnogi może powodować wiele objawów lub wcale.... Czytaj więcej o wielu objawów szpiczaka

PRZYCZYNY

Co powoduje, szpiczaka mnogiego?

Specyficzna przyczyna stwardnienia szpiczaka nie jest znana, ale jest wiele czynników związanych z rozwojem. Szpiczak mnogi jest bardziej powszechne wśród osób starszych, ludzi w Afryce, jak i mężczyzn.... Czytaj więcej o wielu przyczyn szpiczaka

ZABIEGI

Jak jest szpiczak mnogi leczyć?

Celem leku na szpiczaka mnogiego jest doprowadzenie do całkowitej remisji choroby. Umorzenie oznacza, że nie ma już żadnego śladu choroby w organizmie, chociaż może wystąpić ponownie lub nawrót później.... Czytaj więcej o wielu zabiegów ze szpiczakiem

Więcej artykułów