Cambler

Szkoda

Co to jest uraz?

Wszelkie uszkodzenia ciała jest uraz. Urazy mogą być spowodowane przez wypadki lub aktów przemocy, i mogą wystąpić w domu, pracy lub zabawy. Mogą one być wynikiem uderzenia z tępymi przedmiotami lub przedmiotami, które przenikają ciało. Typowe rodzaje obrażeń otarcia, rany szarpane m.in., krwiaki, złamania, zwichnięcia, skręcenia stawów, szczepów i oparzenia.

Urazy mogą być małe lub ciężkie. Drobne urazy mogą być często zarządzane z podstawowych technik udzielania pierwszej pomocy, a główne urazy mogą wymagać interwencji lekarza lub ocenę w warunkach awaryjnych. W niektórych przypadkach, na pozór drobne szkody w rzeczywistości może być bardziej poważnym urazy wymagające natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Wielu urazom można zapobiegać poprzez zastosowanie urządzeń bezpieczeństwa, jak dla niemowląt foteliki samochodowe, kaski, gogle, pasy bezpieczeństwa i kontenerów przez dzieci. Ryzyko urazów mogą zostać zminimalizowane poprzez następujące zdroworozsądkowe środki ostrożności, takie jak unikanie kontaktu z bardzo gorącymi powierzchniami i korzystania ostrożność podczas aktywności na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki lub łodzi. Diagnostyka i leczenie urazów poprawiła się w czasie, tak aby po ciężkie uszkodzenia ciała są teraz o wiele bardziej prawdopodobne jest niezniszczalnym. Nawet tak znaczące urazy mogą mieć długotrwałe powikłania, które mogą wymagać trwającą opiekę. W Europie, przypadkowe urazy są główną przyczyną śmierci w tych, w wieku od jednego i 44 lat (Źródło: CDC ).

Leczenie urazu zależy od rodzaju i ciężkości. W przypadku poważnych obrażeń, dzwoniąc pod numer 911 i stosowania podstawowych środków wspierających życie może uratować życie. Ważne jest również, aby zapobiec dalszym szkodom, które mogą wiązać się stabilizację kręgosłupa, szynowanie urazy, oraz zmniejszenie utraty krwi toczących się w jak największym stopniu.

Poważny uraz może doprowadzić do trwałego kalectwa, a może być zagrożeniem życia. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911), jeśli, lub kogoś, jesteś z, mają ciężkie objawy takie jak krwawienie, widoczne zniekształcenia, złamania kości, oparzenia, dużych urazów głowy w błąd lub utraty przytomności, silny ból, szybkiego bicia serca, lub braku słaby impuls, krew w stolcu lub wymioty, trudności w oddychaniu, blade lub sine usta, ból w klatce piersiowej lub ciśnienia, zajęcia, zmiany w poziomie świadomości lub stanu psychicznego, obrażeń pleców lub szyi, lub jeśli masz jakieś inne powody, by obawiać się, że uraz może być zagrożeniem życia.

OBJAWY

Jakie są objawy uszkodzenia?

Objawy szkody różnić w zależności od rodzaju i ciężkości samego urazu. Kontuzje w zakresie od drobnych skaleczeń, stłuczeń i zadrapań na duże, otwarte rany, poważne oparzenia i tępej siły, w wyniku utraty przytomności.... Więcej o objawy szkody

PRZYCZYNY

Co powoduje szkodę?

Wszystko, co może spowodować uszkodzenie ciała może spowodować obrażenia ciała. Urazy mogą być przypadkowe lub celowe, jak w przypadku aktów przemocy, a mogą być spowodowane tępymi lub ostrymi przedmiotami, uderzenia z dużą prędkością, spada, zwierzęcia lub ukąszenia owadów, ognia lub wysokiej temperatury, i narażenia na działanie substancji chemicznych i toksyn. Można zapobiec lub zmniejszyć ryzyko wielu urazów przez następujące podstawowe środki ostrożności.... Czytaj więcej o przyczynach szkody

ZABIEGI

Jak uraz leczyć?

Leczenie urazu zależy od jego rodzaju i ciężkości. Niektóre urazy mogą być leczone z podstawowych technik pierwszej pomocy, takich jak gojenie oczyszczania, stosowanie antybiotyków maści lub płynów, opatrunki na rany, reszty, stosowanie lodu, kompresji i elewacji. Bardziej poważne urazy mogą wymagać resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR) oraz innych procedur resuscytacyjnych, szwów, lub operacji.... Czytaj więcej na temat leczenia urazów

Więcej artykułów