Cambler

Szczotkowanie i pasta do zębów

Znaczenie szczotkowania

Jeden najlepszy sposób, aby usunąć szkodliwe tablicę - cienka, lepka warstwa bakterii załadowany - od zębów i dziąseł jest, aby regularnie i prawidłowo szczotkować zęby.

Jaka jest właściwa technika szczotkowania zębów?

Ponieważ każdy ustach jest inny, nie więcej niż jedną technikę szczotkowania, który okazał się skuteczny. Podejmowanie decyzji, który technika jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie zależy w dużej mierze od pozycji zębów i choroby dziąseł. Skonsultować się z dentystą, aby określić, które techniki szczotkowania jest najbardziej odpowiedni dla twoich ustach.

Ogólnie rzecz biorąc, większość dentystów polecam okrągłą technikę szczotkowania. Obejmuje to szczotkowanie tylko niewielką grupę zębów na raz - stopniowo obejmujące całe usta. Znaczenie utrzymania okrągły lub eliptyczny ruch podkreśla, jak za pomocą tam iz powrotem może powodować następujące:

 • Dziąseł

 • Odsłoniętych powierzchni korzeni i wrażliwa

 • Rozładowaniu z powierzchni głównych na linii dziąseł

Zamiast dentystów polecam następujący sposób:

Obraz dentysty pouczając młodą dziewczynę na odpowiednie techniki szczotkowania zębów

 1. Umieść szczoteczkę obok zębów pod kątem 45 stopni.

 2. Delikatnie myć tylko niewielką grupę zębów na raz (w okrągłym lub eliptycznym ruchu), aż cały usta są pokryte.

 3. Szczotka zewnątrz zębów, wewnątrz zębów i powierzchni żucia.

 4. Delikatnie szczotkować język, aby usunąć bakterie i odświeżyć oddech.

 5. Powtarzaj kroki od jeden do czterech co najmniej dwa razy dziennie, zwłaszcza po posiłki i przekąski.

Jaki rodzaj szczoteczki powinny być stosowane?

Głowica szczoteczki powinny być małe - o 1 cal na 1/2 cala - i powinien mieć uchwyt odpowiedni do firmy chwytanie. Szczeciny szczotki powinny być miękkie, nylon i zaokrąglone na końcach. Pomaga to zapewnić, że są rodzajem szczotka do dziąseł i powierzchni zębów. Włosie miękkie, polerowane pozwalają dotrzeć do szczeliny (bruzdy) między zęby i dziąsła w celu usunięcia płytki nazębnej bez uszkodzenia dziąseł. Niektóre pędzle są zbyt ścierny i może nosić dół szkliwo na zębach. Tak więc, w większości przypadków, średnie i twarde szczeciny nie są zalecane. Potrzebny jest tylko delikatny nacisk podczas szczotkowania w celu usunięcia płytki nazębnej. Nadmierne ciśnienie może spowodować, że dziąsła się cofać i szlifować powierzchnię zębów.

Jak często jest szczotkowanie jest konieczne?

Generalnie szczotkowania razy dziennie zaleca się co najmniej trzy do czterech minut za każdym razem. Pacjenci na ogół myślą, że szczotkowanie wystarczająco długo, podczas gdy w rzeczywistości, większość ludzi spędza mniej niż jedną minutę szczotkowania. Ponadto, jest na ogół lepsza szczotka trzech do czterech minut dwa razy dziennie, zamiast szybko szczotkowania pięć lub więcej razy w ciągu dnia.

Dentyści doradzają mycia zębów w ciągu dnia, podczas pracy, w szkole, lub odtwarzania. Prowadzenie szczoteczkę przydatny - na biurku lub plecaku - zwiększa szansę, że będzie pędzlem w ciągu dnia.

Co to jest pasta do zębów?

Obraz z szczoteczka do zębów i pasta do zębów z tubki

Zwany także do mycia zębów, pasta do zębów składa się z następujących składników czyszczących (określone w odpowiednich proporcjach):

 • Utrzymująca wilgoć i wodę (75 procent)

 • Ścierny (20 procent)

 • Pienienie i smakowo-zapachowe (2 procent)

 • bufory pH, (2 procent)

 • Środki barwiące, środki wiążące i środki matujące (1,5 procent)

 • Fluor (0,24 procent)

Fakty o paście do zębów

Szczotkowanie z pastą do zębów (pasta do zębów z fluorem szczególnie) pomaga:

 • Usunięcia płytki nazębnej

 • Odporność na rozkład

 • Promuj remineralizację (wzmocnienie szkliwa, który został zaatakowany przez kwasy)

 • Czyste zęby i polskie

 • Usunąć plamy z zębów

 • Odświeżyć oddech

Jaki rodzaj pasty do zębów jest najlepsza?

Fluor jest najważniejszym składnikiem pasty do zębów. Tak długo, jak pasta do zębów zawiera fluorek, marki lub typu (pasta, żel lub proszek) na ogół nie ma znaczenia. Wszystkie pasty do zębów fluoru działać skutecznie walczyć płytki nazębnej i próchnicy, oraz czyste i polską szkliwa. Marka wybrać powinny ponosić ADA (Europejska Dental Association) aprobaty na pojemniku, co oznacza, że ​​odpowiednie dokumenty potwierdzające bezpieczeństwo i skuteczność wykazano w badaniach klinicznych, kontrolowanych.

Niektóre oferują pirofosfornay kontroli pasty Tatar, aby zapobiec gromadzeniu się miękkie osady kamienia na zębach, podczas gdy inne oferują preparatów wybielających do bezpiecznego usuwania plam, dzięki czemu zęby jaśniejsze i bardziej błyszczące. Ale, w przeciwieństwie do reklamy i sprytny powszechnemu przekonaniu, fluorek jest prawdą aktywny składnik, który działa najtrudniejsza do ochrony zębów.