Cambler

Szczekanie kaszel

Co to jest szczekanie kaszel?

Szczekanie kaszel jest suchy, ostry kaszel, który przypomina odgłos szczekania uszczelką. Ten rodzaj kaszlu jest najczęściej kojarzona z zadu (zapalenia krtani i tchawicy). Zad powoduje obrzęk i stan zapalny okolicy wokół krtani (krtań). W niektórych przypadkach opuchnięcie może się ciężkie i prowadzić do zablokowania dróg oddechowych (okluzji). Dzieci są szczególnie narażone na rozwój zablokowanych dróg oddechowych ze względu na niewielkie rozmiary ich dróg oddechowych.

Szczekanie kaszel może mieć inne przyczyny, takie jak błonica, wdychając obcego obiektu lub zadławienia lub zakażenie nagłośni (nagłośni). Twój nagłośnia jest klapa z chrząstek, które obejmuje swoją tchawicę (tchawica) i zapobiega żywności z wejściem do oskrzeli i płuc.

W niektórych przypadkach, kaszel z jakości szczekanie może wystąpić z przeziębieniem. Ponadto szczeka Kaszel jest czasami używane do opisania kaszel, który występuje z krztusiec (koklusz). Jednakże, kaszel związany z tą chorobą jest zazwyczaj opisywane jako posiadające "ao" dźwięku, co osoba gasps powietrze.

U dzieci, szczekanie kaszel może być objawem choroby zagrażające życiu, takie jak zablokowana dróg oddechowych. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911) Jeśli Twoje dziecko, lub ktoś jesteś z, mieć poważne objawy oddechowe, takie jak nieleczona szczekanie kaszel, zaburzenia oddychania, dźwięki trudności w oddychaniu, blade lub sine usta lub skórę, ślinotok, trudności w połykaniu, ekstremalne drażliwość, ból gardła, wysoka gorączka i dreszcze.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z szczekanie kaszel?

Szczekanie kaszel mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o szczekanie kaszel objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje szczekanie kaszel?

Szczekanie kaszel jest najczęściej kojarzona z zadu, choroby układu oddechowego zazwyczaj spowodowane przez zakażenie wirusowe, które dotykają głównie niemowląt i dzieci. Szczekanie kaszel może być również spowodowane przez inne czynniki, które drażnią i powodują stan zapalny i obrzęk strun głosowych, takich jak zakażenia bakteryjnego lub narażeniem na alergen lub drażniące, takie jak regurgitated kwasu żołądkowego.... Czytaj więcej o szczekanie kaszel Przyczyny

Więcej artykułów