Cambler

Świerzb

Co to jest świerzb?

Świerzb jest zakaźną, swędzenie choroby skóry spowodowane zakażeniem Sarcoptes scabiei mikroskopijne roztocza, które nory pod skórą. Świerzb charakteryzuje się intensywnym świądem spowodowanej reakcji alergicznej na roztocza. Swędzenie występuje najczęściej w nocy i mogą towarzyszyć pryszcz-jak podrażnienia lub wysypki i owrzodzenia spowodowane przez zarysowaniem.

Świerzb jest powszechną chorobą, która może mieć wpływ na każdą płeć, rasę, grupę wiekową lub pochodzenia społecznego. Ponad 300 milionów świerzb przypadki zdarzają się na całym świecie każdego roku, zgodnie z europejskim Osteopathic College of Dermatology (źródło: AOCD ).

Świerzb rozprzestrzenia się przez skórę do skóry kontaktu z osobą zakażoną. Przekazanie powszechnie występuje między członkami rodziny i partnerów seksualnych. Świerzb jest głównym problemem w zatłoczonych miejscach, szczególnie w szpitalach, ośrodkach opieki nad dziećmi, w więzieniach i domach opieki. W niektórych przypadkach, świerzb jest nadawany przez dzielenie niemyte ubrania, ręczniki i pościel. Twoje zwierzęta nie są w stanie rozłożyć człowieka świerzb, ale mogą mieć wpływ różne zakażenia roztocza zwanego mange.

Ważne jest, aby wiedzieć, że nawet ludzie z dobrej higieny osobistej może złapać świerzb. Na szczęście, skuteczne leki zwane scabicides można traktować świerzb, podczas prania i suszenia ubrań w wysokich temperaturach może eliminować inwazji w odzieży i pościeli.

Skorupą (lub Norwegii) świerzb jest bardziej poważny i bardzo zakaźna postać choroby. Skorupą świerzb wpływa na duże obszary ciała, takie jak ręce i nogi, powodując łuszcząca i crusted skórę. Tysiące roztocza atakują powierzchnię skóry pod skorupą, która utrudnia zabijania żywych roztoczy i jaj. Skorupą świerzb jest przeważnie wśród osób starszych lub osób o obniżonej odporności, np. AIDS pacjentów.

W niektórych przypadkach, świerzb i crusted świerzb może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak wtórne zakażenia i poststreptococcal kłębuszkowe zapalenie nerek, które jest zapalenie nerek. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli masz objawy świerzbu, takie jak swędzenie i wysypka na skórze. Wczesna diagnoza i leczenie może zmniejszenie rozprzestrzeniania się choroby i zmniejszyć ryzyko komplikacji.

OBJAWY

Jakie są objawy świerzbu?

Jeśli człowiek nigdy nie miał świerzb, objawy mogą nie pojawiać się aż cztery do sześciu tygodni po ekspozycji na roztocza, które powodują świerzb. Jednak osoba, która miała świerzb w przeszłości mogą objawy 03:59 dni po ekspozycji. Zainfekowana osoba może rozprzestrzeniać świerzb nawet jeśli objawy nie są jeszcze pojawił.... Czytaj więcej o świerzb objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje świerzb?

Świerzb jest chorobą skóry spowodowane swędzenie po ukąszeniu przez roztocza kobiet znanych jako "człowieka roztocza swędzenie," lub Sarcoptes scabiei. Te osiem nogami roztocza są przyciągane ciepłem i zapachem i przetrwać przez zagnieżdżenie do górnych warstw skóry ludzkiej, gdzie złożą jaja. Po kilku tygodniach, te ukąszenia powodują reakcji alergicznej powodując swędzenie i drapanie, szczególnie w nocy.... Czytaj więcej o świerzb przyczyny

ZABIEGI

Jak świerzb leczyć?

Świerzb można potraktować kremy i płyny receptę, zwanych scabicides, które zabijają roztocza. Niektóre leki zabijają jaj. Kompletna leczenie zakażenia wymaga również kompleksowy proces wykorzenienia inwazji w pościel i odzież.... Czytaj więcej o świerzb zabiegów

Więcej artykułów


Najbardziej popularne

  • Łuszczyca i tatuaże Gdy kochasz sztuki ciała, widzisz skóry jako płótnie-ale co jeśli łuszczyca jest na zdjęciu?
  • Najgorszymi wrogami Twojej skóry
    Jako dzieci, wielu z nas wychowano w przekonaniu, że dobrze się oznaczało, leżąc na słońcu, aby osiągnąć opalenizny.
  • Leczenie plam starczych
    Fotostarzenie przyczynia się nie tylko na drobne zmarszczki, linie, i skórzastej wyglądzie skóry, ale mogą doprowadzić do przebarwienia.
  • Trzy typy ludzkie wszy znaleźć na dzieci
    Wszystkie trzy typy wszy są wysoce zaraźliwe i znajduje się na dzieci. Wiedzieć, jak je rozpoznać.

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.