Cambler

Świąd sromu

Co to jest sromu grzybica?

Sromu jest tkanka otaczająca pochwy, który składa się z dużych warg sromowych i małych warg (zewnętrzne i wewnętrzne "usta") i łechtaczki. Świąd sromu może wynikać z podrażnienia, alergii, stanów zapalnych, zakażeń lub raka. Podrażnień i alergii mogą wystąpić w wyniku ekspozycji na mydła, wyroby higieniczne dla kobiet, perfum, środków smarnych, Bicze, kremy lub lateksu. W tym przypadku, aby uniknąć narażenia na działanie drażniące lub alergen może być wszystkim, co jest konieczne dla świądu rozwiązać.

Choroby przenoszone drogą płciową, takie jak opryszczka lub rzęsistkowica, może powodować świąd sromu, podobnie jak inne infekcje, takie jak infekcje drożdży i bakteryjne zapalenie pochwy. Wszy łonowe, zwane również "Kraby", jest zakażenie przenoszone drogą płciową, które zazwyczaj powoduje swędzenie. Świerzb, które mogą być rozłożone drogą płciową lub poprzez inne skóra do skóry kontaktu, to zakaźna choroba skóry, która zazwyczaj powoduje swędzenie. Świerzb spowodowane przez bardzo małe roztoczy i może wpływać na dowolną część ciała.

Grzybicę goleni, zakażenia grzybicze czasami określane jako "krocza swędzenie" i "grzybicy pachwin," może również powodować zakażenia sromu i skóry wokół niego. Ludzie, którzy mają grzybicę goleni mogą mieć grzybicę stóp lub grzybicy.

Niektóre niezakaźny choroby skórne, takie jak łuszczyca, wyprysk, liszaj zwykły przewlekły i może obejmować sromu. Te swędzące choroby skóry często wpływa na inne części ciała, jak również. Inne przyczyny niezakaźnych świądu sromu obejmują zmiany związane ze spadkiem poziomów hormonów następujące menopauzie, a także zmian przedrakowych i raków. Leczenie świądu sromu jest bardzo zmienny w zależności od przyczyny swędzenia.

Swędzenie sromu jest mało prawdopodobne, aby być częścią choroby, która wymaga leczenia w trybie natychmiastowym, jednak może mieć kilka przyczyn, z których niektóre są łatwo wyleczyć i innych, które mogą ostatecznie doprowadzić do poważnych powikłań. Jeśli masz sromu grzybica, która jest trwała lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić świąd sromu?

Świąd sromu może towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Niektóre choroby, które powodują swędzenie sromu wpływa tylko genitalia, podczas gdy inni mogą obejmować inne części ciała.... Czytaj więcej o sromu objawy świądu

PRZYCZYNY

Co powoduje sromu grzybica?

Świąd w obszarze sromu może wynikać z podrażnienia, alergii, stanów zapalnych, zakażeń lub raka. Wiele z tych zakażeń mogą powodować świąd sromu są zakaźne. Inne choroby, które powodują swędzenie sromu nie są zaraźliwe.... Czytaj więcej o sromu przyczyny świądu

Więcej artykułów