Cambler

Świąd skóry

Co jest swędzenie skóry?

Swędzenie skóry jest reakcją zapalną skóry. Świąd jest symptomem różnych łagodnych do poważnych chorób, zaburzeń i chorób. Świąd jest nazywany również świąd. Świąd lub swędzenie skóry może być lub może nie być związany z wysypką. Swędzenie skóry mogą mieć wpływ na mały obszar na skórze lub na całe ciało, a różni się tym, od wagi, częstotliwości i czasie trwania, w zależności od przyczyny.

Swędzenie skóry może wskazywać łagodnych do ciężkich chorób, a także może występować w niektórych poważnych, nawet zagrażających życiu chorób, takich jak ciężkich reakcji alergicznych, które obejmują reakcje anafilaktyczne i alergiczna plamica. Swędzenie może wynikać z zakażenia, zapalenia, alergii i wrażliwości, ukąszenia owadów i innych nietypowych chorób.

W zależności od przyczyny, swędzenie skóry może być krótkotrwałe i znikają szybko, np. podczas świąd występuje ze względu na nagromadzenie martwych komórek skóry. Na przykład, jeśli czujesz swędzenie całego i mieszkasz w suchym klimacie, może masz "swędzenie zima", które jest spowodowane przez brak wilgoci w skórze.

Świąd może również występować w nagłych odcinków, takich jak świąd, co dzieje się, kiedy osoba narażona na działanie alergenu, co powoduje uszkodzenia. Świąd może wystąpić w stosunkowo długim okresie czasu, na przykład gdy świąd jest z powodu przewlekłej egzemy.

Świąd może wystąpić samo lub w połączeniu z innymi objawami, w tym wysypki i katar nosa, kichanie. Ponadto, nadmierne drapanie może wprowadzić bakterii lub grzybów w warstwach skóry, powodując infekcji. Powiedz się z lekarzem na temat objawów, które występują z swędzenie skóry. Informacje te mogą pomóc służby zdrowia zdiagnozować chorobę.

Świąd skóry towarzyszą trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy lub języka mogą być spowodowane reakcją alergiczną i anafilaksji, co jest groźne dla życia awaryjnego że należy natychmiast oceniane w warunkach awaryjnych. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli lub ktoś jesteś z, którykolwiek z tych objawów. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli nie masz objawów anafilaksji, ale swędzenie jest uporczywe lub powoduje ci troskę.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić swędzenie skóry?

Świąd skóry może wystąpić inne objawy, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Systemy ciała, które są pozornie niepowiązane skóry może też mieć wpływ. Na przykład, mogą wystąpić objawy grypopodobne, czy swędzenie jest wynikiem zakażenia lub zapalenia.... Więcej o objawy swędzenie skóry

PRZYCZYNY

Co powoduje swędzenie skóry?

Wiele różnych chorób, zaburzeń i chorób można prowadzić swędzenie skóry. Świąd może być objawem ukąszenia zapalnych, infekcji lub owadów. Bardziej poważne przyczyny to reakcje alergiczne, które mogą być związane z trudnościami w oddychaniu.... Czytaj więcej o swędzenie skóry przyczyny

Więcej artykułów


Najbardziej popularne

  • Łuszczyca i tatuaże Gdy kochasz sztuki ciała, widzisz skóry jako płótnie-ale co jeśli łuszczyca jest na zdjęciu?
  • Najgorszymi wrogami Twojej skóry
    Jako dzieci, wielu z nas wychowano w przekonaniu, że dobrze się oznaczało, leżąc na słońcu, aby osiągnąć opalenizny.
  • Leczenie plam starczych
    Fotostarzenie przyczynia się nie tylko na drobne zmarszczki, linie, i skórzastej wyglądzie skóry, ale mogą doprowadzić do przebarwienia.
  • Trzy typy ludzkie wszy znaleźć na dzieci
    Wszystkie trzy typy wszy są wysoce zaraźliwe i znajduje się na dzieci. Wiedzieć, jak je rozpoznać.

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.