Cambler

Swędzenie całego

Co jest swędzenie całego?

Swędzenie całego irytujące uczucie jest często spowodowane przez podrażnienie lub stan zapalny skóry. Swędzenie może być związana z wysypką lub innych objawów skórnych lub może to nastąpić automatycznie.

Swędzenie może być spowodowane przez stosunkowo łagodnych chorób takich jak suchość skóry i utrzymywanie się martwych komórek skóry. Na przykład, jeśli czujesz swędzenie całego i mieszkasz w suchym klimacie, może masz "swędzenie zima" spowodowane przez brak wilgoci w skórze.

W niektórych przypadkach, swędzenie całego może być ze względu na ciężką, zagrażających życiu reakcji alergicznej, która zawiera uli (podniesione ściągacze) i anafilaksji (dokręcenie i zamknięcie dróg oddechowych). Swędzenie może także wynikać z infekcji, stanów zapalnych, ukąszenia owadów i chorób, takich jak celiakia, choroba wątroby, a niektóre nowotwory.

Swędzenie całego towarzyszą trudności w oddychaniu, obrzęk języka, warg, ust lub twarzy może być ze względu na zagrażający życiu reakcji alergicznej zwanej reakcji anafilaktycznej. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mają wszelkie z tych symptomów.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli nie masz objawów anafilaksji, ale Twój swędzenie nie poprawia lub przeszkadza w codziennym życiu.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić swędzenie całego?

Swędzenie mogą wystąpić samodzielnie lub z innymi objawami. Objawy różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Na przykład, możesz mieć objawy grypopodobne, jeśli swędzenie jest spowodowane przez zakażenie lub zapalenie. Niepokój i drażliwość mogą być spowodowane przez ciągłe swędzenie całego.... Czytaj więcej o swędzenie całego objawów

PRZYCZYNY

Co powoduje swędzenie całego?

Wiele różnych chorób, zaburzeń i chorób można prowadzić łagodne do ciężkich świąd. Swędzenie całego może być objawem suchej skóry lub podrażnienie z ubrania lub detergentem. Swędzenie może być także spowodowana przez infekcję wirusową, świerzb, lub reakcji alergicznej na lek. W niektórych przypadkach, swędzenie całego może być ze względu na zagrażający życiu reakcji alergicznej związanej z trudnościami w oddychaniu zwany anafilaksji. Swędzenie całego może być również oznaką innych poważnych chorób, w tym choroby wątroby, białaczki i chłoniaka.... Czytaj więcej o swędzenie całego przyczyn

Więcej artykułów