Cambler

Stulejki: zabiegi

Jak stulejki leczyć?

Chłopców i mężczyzn, którzy podejrzewanych przypadków stulejki z niemożności oddania moczu lub paraphimosis powinny być oceniane przez pracowników służby zdrowia od razu. Leczenie jest konieczne, aby zapobiec dyskomfort i dalsze szkody. Ogólny stan zdrowia i wiek dzieci będą uwzględniać pod uwagę opcji leczenia.

Leczenie stulejki

Większość przypadków stulejki są zazwyczaj traktowane z miejscowego leczenia steroidami do napletka, aby poluzować i manipulować. Rzadkie przypadki mogą wymagać obrzezkę, na przykład, jeśli obrzęk zakłóca moczu. Zabiegi obejmują:

 • Obrzezanie (jeżeli dziecko osiągnęło zaawansowany wiek i obrzęk uniemożliwia oddawanie moczu)
 • Sterydów kremy do poluzowania napletka

Leczenie paraphimosis

Zabiegi dla paraphimosis obejmują:

 • Obrzezania penisa (w zaawansowanych przypadkach, które nie reagują na leczenie)
 • Delikatnie i minimalnie nacinania napletka zmniejszenia wybrzuszenia lub obrzęk
 • Manipulacja i smarowanie napletka na repozycjonowanie

Co można zrobić, aby poprawić swoje stulejka

Następujące środki samo-pielęgnacji może pomóc złagodzić dyskomfort dla Ciebie i Twojego dziecka:

 • Stosowanie over-the-counter kremy (pod opieką lekarza)
 • Biorąc leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen (Advil) i naproksen (Aleve), w leczeniu bólu i stanów zapalnych. Zawsze szukać wskazówek do lekarza, gdy daje ponad-the-counter leki dla dzieci, dzieci nie należy stosować aspiryny ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a, potencjalnie śmiertelnej choroby, które mogą wystąpić u dzieci po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego.
 • Korzystanie z ciepłą, wilgotną ściereczkę, aby uspokoić obszar

Jakie są potencjalne powikłania stulejki?

Powikłania nieleczonej stulejki mogą być poważne, nawet zagrażające życiu, w niektórych przypadkach. Możesz pomóc zminimalizować ryzyko poważnych powikłań, postępując zgodnie z planem leczenia Ciebie i pracowników służby zdrowia, projekt specjalnie dla Ciebie. Powikłania stulejki obejmują:

 • Trudność wytrysku
 • Trudności w oddawaniu moczu
 • Bezpłodność
 • Nawracające infekcje
 • Bliznowacenie otworu prącia

Referencje:

Stulejki i paraphimosis. Szpital Lucile Packard Children w Stanford. http://www.lpch.org/DiseaseHealthInfo/HealthLibrary/urology/pandp.html.

Zaburzenia prącia. Szpital MassGeneral dla dzieci. http://www.massgeneral.org/children/adolescenthealth/articles/aa_penile_disorders.aspx.

WSTĘP

Czym jest Stulejka?

Stulejka jest bolesne chorobą utrudnia wsunąć napletka prącia. Występuje u chłopców i mężczyzn, którzy nie przechodzili obrzezanie (usunięcie napletka obejmującego czubek penisa). Uszkodzenie może wystąpić, jeśli napletek jest siłą schowane. Stulejka jest powszechne w nowonarodzonych chłopców, ponieważ skóra pokrycie końcówki penisa jest nadal mocno i mniej giętka, a... Czytaj więcej o wprowadzenie stulejki

OBJAWY

Jakie są objawy stulejki?

Objawy stulejki może zmieniać nasilenia wśród osób dotkniętych.... Więcej o objawy stulejki

PRZYCZYNY

Co powoduje stulejka?

Kilka czynników zwiększa ryzyko rozwoju stulejka. Nie wszyscy chłopcy i mężczyźni z czynnikami ryzyka dostanie stulejka. Czynniki ryzyka stulejki to:... Czytaj więcej o przyczynach stulejki

Więcej artykułów