Cambler

Stulejki

Czym jest Stulejka?

Stulejka jest bolesne chorobą utrudnia wsunąć napletka prącia. Występuje u chłopców i mężczyzn, którzy nie przechodzili obrzezanie (usunięcie napletka obejmującego czubek penisa). Uszkodzenie może wystąpić, jeśli napletek jest siłą schowane. Stulejka jest powszechne w nowonarodzonych chłopców, ponieważ skóra pokrycie końcówki penisa jest nadal mocno i mniej giętkie, i to jest dość normalne, większość dzieci i małe dzieci mają początkowe trudności z odprowadzania napletka. Stulejki zwykle rozwiązuje lub poprawia na własną rękę z wiekiem, większość chłopców w wieku trzech może wycofać swój napletek całkowicie (Źródło: LPCH ).

Inną chorobą atakującą napletka nazywa paraphimosis, w którym zmiana położenia napletka do położenia unretracted nie jest to możliwe, i to ogranicza lub zatrzymanie przepływu krwi do prącia. To jest bardziej poważna choroba, ponieważ wpływa na ukrwienie i muszą być traktowane w warunkach awaryjnych.

Jeśli stulejki nie zostanie rozwiązany przez dorastania, obrzezanie może być konieczne, ponieważ choroba może powodować ból lub dyskomfort podczas oddawania moczu i trudności ze stosunku płciowego.

Stulejka zwykle nie jest związane z poważnymi komplikacjami chyba oddawania moczu nie jest możliwa, ale paraphimosis jest awaryjne. Niezdolność do zmiany położenia lub unretract napletek do prawidłowego położenia jest potencjalnie niebezpieczne, ponieważ może pozbawić penisa przepływu krwi. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej, jeśli Ty lub Twoje dziecko nie jest w stanie zmienić położenie napletka i wystąpienia objawów ucisku i obrzęk, zwężenia, lub niezdolność do oddawania moczu.

OBJAWY

Jakie są objawy stulejki?

Objawy stulejki może zmieniać nasilenia wśród osób dotkniętych.... Więcej o objawy stulejki

PRZYCZYNY

Co powoduje stulejka?

Kilka czynników zwiększa ryzyko rozwoju stulejka. Nie wszyscy chłopcy i mężczyźni z czynnikami ryzyka dostanie stulejka. Czynniki ryzyka stulejki to:... Czytaj więcej o przyczynach stulejki

ZABIEGI

Jak stulejki leczyć?

Chłopców i mężczyzn, którzy podejrzewanych przypadków stulejki z niemożności oddania moczu lub paraphimosis powinny być oceniane przez pracowników służby zdrowia od razu. Leczenie jest konieczne, aby zapobiec dyskomfort i dalsze szkody. Ogólny stan zdrowia i wiek dzieci będą uwzględniać pod uwagę opcji leczenia.... Czytaj więcej na temat leczenia stulejki

Więcej artykułów