Cambler

Specjalna pielęgnacja stóp w cukrzycy

To nie jest wysoki poziom cukru we krwi, choroby serca lub udaru mózgu, które najczęściej stawia ludzi z cukrzycą w szpitalu. To ich nogi.

"Rany stóp są najczęstszą przyczyną związanych z cukrzycą do hospitalizacji", mówi David G. Armstrong, DPM, Ph.D., Podiatric chirurg w Chicago. Rany stóp u osoby z cukrzycą może również prowadzić do amputacji, mówi.

"Na szczęście, ludzie z tą chorobą często może zapobiec tym zagrażające życiu rany codziennych badań stóp," Dr Armstrong mówi.

Oto, co możesz zrobić, aby zapobiec problemom stóp:

  • Dbaj o cukrzycy. Pracować w zespole opieki zdrowotnej, aby utrzymać poziom glukozy we krwi w zakresie docelowym.

  • Spójrz na nogach codziennie. Sprawdź, rany, skaleczenia, stłuczenia i zmiany paznokieć. Użyj lustro patrzeć pod nogi, jeśli trzeba. "Zadzwoń lub skontaktuj się z lekarzem, jeśli masz rany lub przerwy w skórze, mają wrastaniu paznokci stóp lub jeśli zmiany koloru lub kształtu, lub staje się mniej wrażliwa," Dr Armstrong mówi. "Zobacz swoją specjalisty opieki stóp natychmiast jeśli wykryje się nowej zmiany lub jeśli twoja noga staje się opuchnięte, czerwone, lub bolesne."

  • Zapytaj swojego lekarza o osobistych skóry termometry dla Twoich stóp. "Te nowe urządzenia są dostępne, jak glukometrów dla stóp", mówi dr Armstrong. "Ludzie mogą zmieniać swoją działalność poprzez sprawdzenie ich temperaturę skóry, tak jak ich dawki insuliny sprawdzenie ich glukozy."

  • Myj stopy codziennie. Użyj łagodnego mydła i letniej wody i wysuszyć stopy bardzo dokładnie, zwłaszcza między palcami. Użyć talku, aby odkurzyć swoje nogi, aby jeszcze bardziej zmniejszyć wilgoć. Jeśli skóra jest sucha, użyj nawilżający, ale nie między palcami.

  • Noś buty i skarpetki w każdym czasie. Nigdy nie chodzić boso, nawet w domu. Noś wygodne buty, które dobrze pasują i ochronę stopy. Sprawdź w twoich butów przed noszenia ich, aby upewnić się podszewka jest gładka i nie ma żadnych przedmiotów wewnątrz. Jeśli lekarz mówi ci, że jesteś w grupie wysokiego ryzyka, może on polecić konkretny typ obuwia.

  • Nie palę. Palenie może powodować zmniejszenie przepływu krwi do stóp i zrobić rany goją się powoli. Wielu palaczy z cukrzycą muszą amputacje.

Wreszcie, "zwrócić się do lekarza, aby sprawdzić swoje nogi za każdym razem iść na wizytę," Dr Armstrong mówi. "Potencjał dla pieszych prowadzących do problemów z głównych problemów zdrowia jest znacząca. Robi wszystko, aby zapobiec ich jest równie ważne, jak monitorowanie poziomu glukozy. "