Cambler

Śluz w stolcu

Jaki jest śluz w stolcu?

Śluz jest gładka, gęsta substancja produkowana w wielu miejscach na całym ciele, w tym w wyściółce przewodu pokarmowego. Śluz smaruje powierzchnie i materiały mogą przechodzić płynnie. Pewna ilość śluzu w stolcu jest normalne, ale znaczne ilości śluzu, któremu towarzyszy ból, biegunka lub krwi może oznaczać choroby jelit, takie jak zakażenia lub zapalenia. Może wystąpić zwiększone ilości śluzu w stolcu raka okrężnicy i odbytnicy lub niedrożności jelit.

Choroby zapalne jelit, takie jak wrzodziejące zapalenie okrężnicy i choroba Crohna, mogą powodować skurcze brzucha, wzdęcia. Biegunka to wspólne z tych chorób, aczkolwiek mogą również występować zaparcia. Ponadto mogą być obecne we krwi w stolcu, co w wyniku trwającego uszkodzenia śluzówki jelit.

Podobne objawy mogą występować z zespołem nadwrażliwości jelita grubego, ale ponieważ nie jest chorobą zapalną i błony śluzowej jelita pozostaje nienaruszona, krew w stolcu jest rzadkością w tej chorobie. Gdy związane z zakażeniem przewodu pokarmowego śluzu w stolcu często towarzyszy biegunkę i kurcze brzucha. Może być także krew w stolcu i gorączki.

Choroby odbytu i odbytnicy, takich jak szczeliny odbytu (rysy lub pęknięcia), przetok odbytu (nieprawidłowych otworów lub rur między narządów lub tkanek) i wrzody odbytnicy może spowodować śluzu w stolcu. W takich przypadkach może pojawić się kał normalny lub może być krwi. Ból przy przejściu stolca może być na tyle znaczące, że można uniknąć ruchy jelit, co może prowadzić do zaparć i ewentualnego kałowymi.

Zwiększone ilości śluzu w stolcu lub śluzu w kale towarzyszą inne objawy mogą wskazywać na poważny problem medyczny. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli masz wysoką gorączkę lub krwawy stolec, lub jeśli wystąpią objawy odwodnienia, takich jak pomniejszone oddawanie moczu, ciemne zabarwienie moczu, zwiększone pragnienie, zmęczenie i zawroty głowy.

Jeśli śluz w stolcu jest trwałe, zwłaszcza jeśli towarzyszą inne zmiany w pracy jelit lub gorączką, lub jeśli pogarsza lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z śluzu w stolcu?

Śluz w kale mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na układ pokarmowy może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy śluzu w stolcu

PRZYCZYNY

Co powoduje śluz w stolcu?

Przewodu pokarmowego zazwyczaj produkuje trochę śluzu, aby pomóc strawionego pokarmu i odpadów slajd przez niego. Nieprawidłowe ilości śluzu w stolcu może być spowodowane przez wiele chorób, począwszy od zapaleniem i infekcją obstrukcji oraz raka.... Więcej się śluzu w przyczyn kału

Więcej artykułów