Cambler

Ślinianki raka gruczołu

Co to jest raka gruczołu ślinianki?

Ślinianki przyusznej jest największym z głównych gruczołów ślinowych, a najbardziej narażone na rozwój raka. Znajduje się on w policzek przodu ucha. Mniejsze główne gruczoły ślinowe są podjęzykowe gruczoły ślinowe, które są pod każdym boku języka, podżuchwowych i gruczołach znajdujących się pod i wewnątrz dolnej szczęce (żuchwy), w kierunku do tyłu. Istnieje również kilka małych drobnych gruczołów ślinowych w jamie ustnej. Gruczoły ślinowe produkują ślinę, która pomaga utrzymać usta wilgotne i pomoce w trawieniu.

Kilka różnych typów komórek, można znaleźć w gruczołach ślinowych, w wyniku kilka różnych rodzajów nowotworów mogą się rozwijać. Niektóre rozwija się powoli, inni są bardziej agresywne.

Ryzyko przyusznicze i innych gruczołów ślinowych wydaje się zwiększać po ekspozycji na promieniowanie. Ryzyko również wydaje się iść w górę wraz z wiekiem; gruczołów ślinowych są najczęściej u osób w wieku 55 lub więcej lat. Ogólnie rzecz biorąc, gruczołów ślinowych są dość rzadkie, występujące w około dwa w każdy 100.000 ludzi każdego roku w Europie (Źródło: ACS ).

Ślinianki raka gruczołu jest często uleczalne, zwłaszcza, gdy złapany w początkowej fazie. Leczenie typowo chirurgia, które mogą być stosowane przez radioterapię. Chemioterapia może być skuteczna w leczeniu nowotworów, nowsze etapie.

Sytuacje awaryjne związane z raka gruczołu ślinianki przyusznej są rzadkie, jednak przyusznych gruczołów są znane powodować poważne objawy. Również przyuszniczych gruczołów, które są poławiane na początku mieć większe szanse na wyleczenie niż nowotwory, które nie zostały wykryte dopiero później. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli zauważysz obrzęk policzka lub żuchwy, w twoich ustach, lub w szyi, szczególnie jeśli nie ustępują w ciągu tygodnia lub dwóch. Szukać również opiekę medyczną dla słabości lub drętwienie twarzy, problemy z połykaniem lub otwierając usta, lub uporczywy ból w twarz.

OBJAWY

Jakie są objawy raka gruczołu ślinianki przyusznej?

Objawy raka gruczołu ślinianki przyusznej są często związane z powiększeniem gruczołu, które mogą wpływać na innych struktur.... Czytaj więcej o przyuszniczych objawów raka gruczołu

PRZYCZYNY

Co powoduje raka gruczołu ślinianki przyusznej?

Co powoduje, że komórki ulegają zmianom, które prowadzą do raka nie jest znana, jednak kilka czynników ryzyka dla raka ślinianki przyusznej są znane, włącznie z historią ekspozycji na promieniowanie.... Czytaj więcej o przyuszniczych przyczyn raka gruczołu

ZABIEGI

Jak jest rak ślinianki przyusznej leczyć?

Leczenie raka gruczołu ślinianki przyusznej zaczyna się poszukiwanie regularnej opieki medycznej przez całe życie, w tym regularnej opieki dentystycznej. Regularna opieka medyczna umożliwia profesjonalny opieki zdrowotnej, aby zapewnić wczesne testy przesiewowe. Regularna opieka medyczna jest również okazją dla pracowników służby zdrowia, aby szybko ocenić objawy i swoje ryzyko na rozwój raka gruczołu ślinianki przyusznej.... Czytaj więcej na temat leczenia raka gruczołu przyuszniczych

Więcej artykułów