Cambler

Skurcz mięśni

Co to jest skurcz mięśni?

Drgania mięśni, znane także jako fasciculations, są mimowolne skurcze mięśni, które są minimalne w życie i zlokalizowane na jednym obszarze. Mięsień drga występują w grupach mięśni, które są połączone z pojedynczym silnikiem włókien nerwowych. To odróżnia drgania mięśni skurcze mięśni, które z reguły mają wpływ na wiele grup mięśniowych w danym obszarze (na przykład wiele mięśni łydki) w tym samym czasie).

Drgania mięśni może wystąpić w którymkolwiek w każdy mięsień szkieletowe. Choć mogą one być czasami z powodu zaburzeń układu nerwowego lub innych chorób leżących u ich podstaw, najczęściej są to normalna reakcja ciała. Nienormalnie wysoki poziom stresu i niepokoju może zwiększyć częstotliwość, z jaką można doświadczyć drgania mięśni.

Drgania mięśni są zwykle naturalnie występujące zdarzenia, które nie są poważne. Jednak w rzadkich przypadkach, drgania mięśni mogą być oznaką zaburzeń zagrażających życiu bazowego. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak zmiany w poziomie świadomości, zniekształcony lub niewyraźna mowa, wysoką gorączką (wyższą ponad 101 stopni Celsjusza), nagłe osłabienie po jednej stronie ciała, lub paraliżu.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli drgania mięśni są trwałe lub spowodować niepokój.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z mięśni Twitch?

Drgania mięśni mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Podczas drgania mięśni mogą towarzyszyć inne objawy, drgania mięśni są zwykle izolowane wydarzenia, które nie będą związane z innymi objawami.... Więcej o objawy skurcz mięśni

PRZYCZYNY

Co causesa skurcz mięśni?

Drgania mięśni powodują mimowolnych skurczów mięśni w wyniku wypalania pojedynczych nerwów ruchowych. Chociaż generalnie drgania mięśni są naturalnie występujące zdarzenia, mogą być czasem spowodowane współistniejącymi chorobami, stylu życia lub leków.... Czytaj więcej o przyczynach skurcz mięśni