Cambler

Skrętem

Co to jest skręcenie jąder?

Skręt jądra powoduje powrózka nasiennego w jądra na skręcanie i zatrzymać przepływ krwi do jądra, co powoduje ból, obrzęk, nudności, wymioty i zawroty głowy. Skrętem jest również znany jako jąder niedokrwienia jąder wyginanie, skręcanie lub w jądrze. Najczęstszą przyczyną jest uraz skręcenia jąder, ale może pojawić się również bez widocznej przyczyny. Skrętem jest najczęściej u chłopców i młodych dorosłych.

Skrętem powstający podczas powrózka nasiennego w jądrze zostaje skręcony wokół naczyń krwionośnych w jądrze i moszny, zmniejszając w ten sposób dopływ krwi, co może powodować nieodwracalne uszkodzenia. Skrętem jest awaryjny, który wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Objawy skrętem występuje gwałtownie, ale choroby waha się między ludźmi. Niektórzy chłopcy i mężczyźni będą się obrzęk i ból, podczas gdy inne mają zawroty głowy, nudności z lub bez wymiotów, lub krew w nasieniu. Niezależnie od stopnia ciężkości objawów, we wszystkich przypadkach stanowi ryzyko trwałych uszkodzeń.

Na szczęście, skręcenie jąder generalnie można skutecznie leczyć, jeśli zrobić to w ciągu sześciu godzin od wystąpienia objawów. Ręczne lub chirurgiczne korekcji problemu można przeprowadzić zwykle bez dalszych komplikacji, jeśli szybkie oczyszczenie uzyskano.

Skrętem jest poważną chorobą Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej lub (zadzwonić pod numer 911) na objawy takie, jak utrzymująca się wymiotów. Szybki, silny ból w jednym jądrem lub obrzęk jednej stronie moszny.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli masz krótkie powtarzające się epizody jąder dyskomfortu lub uporczywego, łagodny ból w jądra.

OBJAWY

Jakie są objawy skrętem?

Skrętem powoduje brak przepływu krwi w moszny i mogą powodować wiele objawów. Objawy mogą się różnić w intensywności wśród osób.... Czytaj więcej na temat objawów skrętnych jąder

PRZYCZYNY

Co powoduje skrętem?

Skrętem rozwija się, gdy powrózka nasiennego w jądra zostaje skręcone wokół naczyń krwionośnych w jądra i moszny, tym samym odcinając dopływ krwi i potencjalnie powodując nieodwracalne uszkodzenia.... Czytaj więcej o przyczynach skrętnych jąder

ZABIEGI

Jak skrętem leczyć?

Leczenie za skrętem zaczyna się poszukiwanie natychmiastowej pomocy medycznej z lekarzem lub pogotowie. Aby ustalić, czy masz skrętem, Twój lekarz zada pytania, badać swoje jądra i ewentualnie poprosić o badanie USG w celu oceny przepływu krwi.... Czytaj więcej o jąder zabiegów skrętnych

Więcej artykułów