Cambler

Skolioza

Co to jest skolioza?

Skolioza jest nieprawidłowe boku na bok krzywizna kręgosłupa od linii środkowej. To zwykle powoduje jedno ramię pojawiać większa niż druga lub dokonuje miednicy wydaje się przechylać. Oprócz zakrzywioną boku na bok, może również wystąpić obrót kręgosłupa. Ten obrót, gdy obecny, może dokonać talii lub ramiona wyglądają nierówna. Odmiana skoliozy, zwane kifoskolioza, może również pociągać za sobą nadmiernego przodu do tyłu krzywiznę.

Kręgosłup odnosi się do kolumny utworzone przez kręgów. Składa się z 24 wyrażaniu kręgosłupa, które biegną od góry i tyłu szyi w dół pleców i są oddzielone poduszkowaty krążków międzykręgowych. To jest po dziewięciu fuzji kręgów w kości krzyżowej i kości ogonowej u podstawy kręgosłupa.

Skolioza rozwija się zwykle w dzieciństwie i może być łatwo przeoczyć. Gdy choroba zostanie wykryta u dorosłego, może rzeczywiście być niewykryte dzieciństwa progresji skoliozy. Jednak zarówno skolioza i kifoza może rozwijać się w dorosłym życiu, zwykle w odpowiedzi na chorobą zwyrodnieniową dysku, osteoporozą (przerzedzenie i osłabienie kości), lub kręgosłupa (zwyrodnienie kręgosłupa).

Skolioza nie jest zagrażające życiu i często nie przejść. Ważne jest, aby traktować wszelkie związane z nimi ból (zwykle w tylko dla dorosłych), aby zapobiec osłabienie. Chociaż skolioza u dziecka należy regularnie kontrolować, jak dziecko rośnie, często nie wymaga interwencji w ogóle. W niektórych przypadkach leczenie może zapobiec dalszej progresji, dlatego ważne jest regularne monitorowanie kręgosłupa zmiany.

Skolioza jest zwykle łagodne choroby, a czasem nie wymaga leczenia. W rzadkich przypadkach ciężkiego krzywizny, które są pozostawione bez leczenia, klatka piersiowa może być zagrożona, a następnie naciśnij w na sercu lub płucach, co utrudnia im funkcjonowanie. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej w przypadku wystąpienia pogorszenia bólu pleców lub jeśli zauważysz nierówne łopatki lub podwyższonej talii lub biodra.

OBJAWY

Jakie są objawy skoliozy?

Objawy skoliozy zwykle nie pojawiają się w dzieciństwie, chyba że choroba jest zaawansowana i zaczyna powodować dyskomfort w plecach. Zamiast tego, na zewnątrz, znaki mogą być zauważone przez rodzica lub lekarza i przełożyły się subtelne aberracje w "pozycji."... Czytaj więcej o objawy skoliozy

PRZYCZYNY

Co powoduje skoliozę?

Większość przypadków skoliozy są wrodzone, czyli są obecne w chwili urodzenia, a są spowodowane problemami w rozwoju kręgosłupa lub w żebra, które są stopione razem we wczesnym okresie życia. Skolioza może być również spowodowane przez problemów związanych z chorobami nerwowo-mięśniowych, takich jak porażenie mózgowe, dystrofia mięśniowa, rozszczep kręgosłupa (lub wady wrodzone wyniku niepełnego tworzenia szkieletu i kanału kręgowego). Skolioza idiopatyczna (skolioza nieznanego pochodzenia) mogą rozwijać się w okresie dojrzewania. Ważne jest, aby pamiętać, że skolioza nie jest jedynie wynikiem słabej postawy.... Czytaj więcej o przyczynach skoliozy

ZABIEGI

Jak jest skolioza leczyć?

W wielu przypadkach skolioza nie wymaga leczenia. Na przykład, w niektórych przypadkach w dzieciństwie i młodzieńczego idiopatycznego skoliozy są monitorowane w przybliżeniu raz na sześć miesięcy bez leczenia konieczne. Jeśli krzywe pogorszyć, klamra skoliozy mogą być używane, aby pomóc powolny postęp. Powrót szelki nie zmieniają skoliozy krzywiznę ale naciskać, aby pomóc wyprostować kręgosłup i zapobiec dalszemu krzywiznę od rozwijać. Stężenia jest tylko w wybranych przypadkach pomocne. Lekarz będzie mógł określić, czy klamra skolioza może pomóc.... Czytaj więcej o terapii skolioz