Cambler

Ropień

Co to jest ropień?

Ropień jest gromadzenie się ropy wewnątrz ciała. Ropnie zazwyczaj tworzą z powodu zakażenia lub ponieważ obcy obiekt zostaje uwięziony w swoim ciele. Gdy twoje ciało walczy infekcję lub próbuje zniszczyć obcy przedmiot uwięzione wewnątrz, białe krwinki otaczają obiekt i uzyskany płyn zwany ropą.

Ropa zawiera żywych i martwych bakterii, żywych i martwych białych krwinek oraz resztki komórek i tkanek, które zostały zabite lub rannych w wyniku infekcji lub reakcji immunologicznej organizmu.

Wrzody często tworzą się w lub w pobliżu skóry lub w jamie ustnej w pobliżu zębów. Wrzód często wygląda jak guz każdej wielkości zaczerwienioną i często spęcznienia, i wewnątrz garbu jest przestrzeń wypełnione ropą.

Wrzody są zazwyczaj możliwe do leczenia antybiotykami, chirurgię lub ich kombinację. W wielu przypadkach jest wymagane odwadniania chirurgiczne ropnia. Próbkę płynu w ropnia jest na ogół wysłane do laboratorium w celu zidentyfikowania bakterii sprawczych. Większość ropnie mogą być skutecznie leczone i mają stosunkowo niewiele powikłań, chociaż mogą wystąpić pewne ropnie głębiej w organizmie lub narządów i może powodować wiele bardziej poważne szkody.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli podejrzewasz, że masz ropień, lub jeśli pacjent jest leczony na ropnia i choroba ustępuje lub jest dla ciebie powodem niepokoju.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z ropnia?

Ropień mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o objawy ropień

PRZYCZYNY

Co powoduje ropień?

Ropień jest spowodowane przez układ odpornościowy odpowiadającego na jakiś rodzaj zakażenia lub obce. Bakteryjne infekcje są najczęstszą przyczyną ropnia, zwłaszcza ropnie skóry i jamy ustnej. Pasożyty mogą powodować wytworzenie ropnia w narządów i chociaż rzadko, to może być poważną chorobą medycznych. Obcy przedmiot złożony w tobie, jak pocisk, może również powodować ropień.... Czytaj więcej o ropień przyczyn

Więcej artykułów