Cambler

Ropa

Co to jest ropa?

Ropa jest gruba, białawe do Żółtawy materiał składa się głównie z martwych komórek, które zazwyczaj tworzą jako produkt uboczny zakażeń bakteryjnych. Komórki zapalne, które biorą udział w odpowiedzi immunologicznej organizmu w miejscu zakażenia w końcu degradacji i śmierci, tworząc substancję zwaną ropą. Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów bakterii, które powodują powstawanie ropa Staphylococcus aureus, ale dowolne zakażenie bakteryjne mogą powodować ropy. Zakażenie prowadzi do produkcji ropy nazywa zakażenia ropne.

Gdy ropa formy zamkniętych przestrzeni w obrębie tkanek, powoduje ropnie. Gdy tworzy się na powierzchni skóry, powoduje grudek zwanych pęcherzy i wypryski. Ropa może również tworzyć, gdy infekcje rozwijać narządów wewnętrznych, takich jak kości, mózgu, płuc i przewodzie pokarmowym.

Ponieważ tworzenie ropy wskazuje zwykle na infekcję bakteryjną, osoby z chorobami, które osłabiają układ odpornościowy mają wyższe ryzyko zakażenia, a następnie tworzenia ropą.

Powstawanie ropy zazwyczaj sygnały zakażenia bakteryjne, które mogą być poważne choroby. Wezwania pogotowia (wywołanie 911), jeżeli tworzenie ropa jest związana z innymi objawami poważnych infekcji bakteryjnych, takich jak wysoka gorączka, ból głowy, silny ból, trudności w oddychaniu lub splątanie lub utrata przytomności nawet na chwilę.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli ropa jest trwała lub powoduje ci troskę.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z ropą?

Formacji ropa jest zwykle spowodowane infekcją bakteryjną i mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej na temat objawów ropą

PRZYCZYNY

Co powoduje, że ropa?

Ropa spowodowane przez rozkład neutrofile, komórki zapalne, które są wytwarzane przez organizm do zwalczania infekcji. Typowo, ropa stanowi trakcie infekcji bakteryjnej. Chociaż początkowo pochłonąć i neutrofilów zabić bakterie, które same są w końcu w podziale i stać się głównym składnikiem ropy. Wszystkie rodzaje bakterii, które powodują choroby są zdolne do wytwarzania zakażenia, które prowadzą do ropy.... Czytaj więcej o przyczynach ropą

Więcej artykułów