Cambler

Rodzaje metod antykoncepcyjnych: naturalne antykoncepcyjne

Jeśli chcesz bardziej naturalny sposób, aby zapobiec ciąży-taki, który jest wolny od hormonów i urządzeń, możesz spróbować metody rytmu, outercourse lub wycofania. Kiedy ich używać prawidłowo i konsekwentnie, te metody mogą zapobiec ciąży. Ale ważne jest, aby pamiętać, że metody te są jednymi z najmniej skutecznych form kontroli urodzeń, przy stosunkowo wysokich cenach awarii.

Metoda rytm

Metoda rytm, zwany także metody świadomości płodności (FAM), naturalnego planowania rodziny (NPR), a metoda kalendarza, nie polega seks podczas najbardziej płodnych czasach cyklu. Jesteś najbardziej płodna i najprawdopodobniej w ciążę, przed i po owulacji, kiedy organizm uwalnia jajo. Jajko jest obecni tylko około 12 do 24 godzin po jego zwolnieniu z jajnika. Jednakże plemniki mogą żyć w organizmie przez trzy do pięciu dni, więc całkowite skuteczne dni płodności dla Ciebie może wynosić od pięciu do siedmiu dni. Sukces metody rytmu zależy od Ciebie wiedząc dokładnie, kiedy owulacja, aby wiedzieć, aby nie uprawiać seks bez zabezpieczenia. Istnieją różne sposoby, aby sprawdzić kiedy masz owulację: Śledzenie temperatury ciała, sprawdzania śluzu szyjkowego i śledzenie cyklu miesiączkowego w kalendarzu.

Nieznaczny wzrost temperatury ciała o 0,4 stopni Celsjusza następuje po dokonaniu owulacji. Temperatura ciała jest wyższa od kilku dni, prawdopodobnie aż do następnej owulacji. Trzeba będzie podstawową termometr, lub taki, który pokazuje zmiany mniej niż 1 stopień w swojej temperatury ciała. Podstawne termometry ciała dostępne są w aptekach. Poprzez śledzenie temperatury w kalendarzu od kilku miesięcy, można przewidzieć czas najbardziej płodny swojego cyklu.

W czasie cyklu miesiączkowego, płyn (śluz), który wychodzi z pochwy zmiany w teksturze i grubości. W miarę zbliżania się owulacji (kiedy jesteś najbardziej płodna), zmiany śluzu do jasnej i śliskiej konsystencji podobnej do surowego białka jaj. Na tym etapie można również zauważyć więcej płyn pochodzący z pochwy. Jest to etap, w którym najłatwiej przenieść nasienia do zapłodnienia jaj. Ponownie można wykres to w kalendarzu na kilka miesięcy, aby dowiedzieć się, kiedy są najbardziej płodne i najprawdopodobniej w ciążę.

Sposób rytm do 75% do 95% skuteczności w zapobieganiu ciąży. To może być dobre rozwiązanie, jeśli szukasz naturalnego sposobu zapobiegania ciąży. Jednak metoda rytmu nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową (STD). Aby uniknąć choroby przenoszone drogą płciową, prezerwatywy za każdym razem masz płeć.

Outercourse

Outercourse jest kontakt seksualny, który nie wiąże się z tradycyjnym sex-kiedy mężczyzna wkłada penisa do pochwy kobiety. Outercourse może być w 100% skuteczna w zapobieganiu ciąży.

Różne rodzaje intymnego kontaktu i outercourse obejmują:

  • Zabawa, fantazja i używanie zabawek erotycznych

  • Wzajemne pieszczoty narządów płciowych rękami

  • Masturbacja

  • Ustnej i seks analny

Chociaż metoda outercourse jest skuteczny w zapobieganiu ciąży, to może być trudne, aby zatrzymać naturalne przejście zaawansowania płciowych pochwę. Ponadto nadal można skracać STD poprzez analny i seks oralny lub pocierania genitaliów razem. Aby uniknąć choroby przenoszone drogą płciową, prezerwatywy, nawet gdy o seks analny lub oralny.

Wycofanie

Wycofanie, czasami nazywany "wyciągając" lub "stosunek przerywany", jest, kiedy człowiek usuwa penisa z pochwy jego partnera prawa przed wytrysk. Wypłata może być 82% do 96% skuteczne w zapobieganiu ciąży, w zależności od terminu rezygnacji.

Metoda wycofania pomaga zachować większość spontaniczności seksie, ale może intymność z seksu. Mężczyzna partner musi mieć dobrą samokontrolę i wyciągnąć w odpowiednim czasie. Nie jest łatwo powiedzieć, kiedy wytrysk nastąpi-nasienie zawierające plemniki mogą wyciekać przed wytryskiem, w wyniku ciąży, jeśli sperma dotrze jajko.

Wypłata może być dobrym rozwiązaniem kontroli urodzeń korzystać podczas łączenia się z innymi antykoncepcyjnych metod, takich jak czapki szyjki macicy, gąbką lub metodą rytmu.