Cambler

Rodzaje zabiegów alergii

Kichanie, zatkany nos i wodnisty, swędzenie oczu, brzmi znajomo? Jest to irytujące, gdy wewnątrz lub na zewnątrz alergie pojawiają się. Jeśli objawy alergii są przeszkadzam w życiu udać się do lekarza. Lekarz będzie plan leczenia, który zaczyna się unikanie substancje (alergeny), które powodują objawy. Jeśli to nie wystarczy, konieczne może być również jedną lub więcej alergii mnóstwo leków na rynku.

Saline nosa i spraye myje

Saline nosa myje i spraye są łagodne rozwiązania słonowodne, które są dostępne bez recepty (OTC) bez recepty. Oni wypłukać alergeny nosa i rozbić zatorów. Jeśli objawy alergii są łagodne i nie występują często, produkty te mogą być wszystko, czego potrzebujesz.

Leki przeciwhistaminowe

Leki przeciwhistaminowe złagodzić świąd, kichanie, pokrzywka i podrażnienia oczu. Istnieje wiele rodzajów środków przeciwhistaminowych są dostępne w różnych postaciach. Można kupić wiele OTC, ale niektóre wymagają recepty (RX). Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą, które produkty są dla objawów.

Leki przeciwhistaminowe są w następujących formach:

  • Tabletki i płyny. Przykłady OTC obejmują cetyryzyny (Zyrtec), loratadyna (Alavert, Claritin) i difenhydraminę ( Benadryl ).

Przykłady RX obejmują desloratadyny (Clarinex) i lewocetyryzyny (Xyzal).

  • Na receptę, w tym aerozole do nosa azelastyny ​​(Astelin, Astepro) i olopatadyny (Patanase)

  • Krople do oczu. Przykłady obejmują ketotyfenu OTC (Alaway, Zaditor) i feniramina połączeniu z nafazoliny (Naphcon-, Opcon-, Visine-A). Nafazoliny jest reduktor zaczerwienienie.

RX przykłady obejmują krople do oczu o nazwie emedastyna (EMADINE) i olopatadynę (Pataday, Patanol).

Leki zmniejszające przekrwienie

Leki obkurczające błonę śluzową nosa i złagodzić przekrwienie zatok, uczucie zatkania nosa, swędzenie lub zaczerwienienie oczu i zatokowy ból głowy. Są one również dostępne w różnych postaciach, zarówno OTC i RX. Ponownie, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą, o formie, czego potrzebujesz.

Leki zmniejszające przekrwienie są dostępne następująco:

  • Tabletki i płyny. Przykłady OTC są fenylefryny (Sudafed-PE i inne) i pseudoefedrynę (Sudafed i inne). Z powodu możliwości nadużyć, pseudoefedryna jest ograniczona do statusu RX w kilku stanach. W innych krajach, to musi być zakupiony bezpośrednio z farmaceutą.

  • OTC aerozole do nosa. Spotykane m.in. oksymetazolinę (Afrin) i fenylefrynę (Neo-Synefryna).

  • Krople do oczu, w tym produkty OTC Nafazolina (jasne oczy i inne) i tetrahydrozoliny (Visine i innych)

Kortykosteroidy

Kortykosteroidy zmniejszają stan zapalny i odpowiedzi immunologicznej organizmu, co z kolei łagodzi wiele objawów alergii.

Kortykosteroidy w wielu formach, w tym:

  • Spraye receptę nosa, takie jak flutikazon (Flonase) i mometasone (Nasonex)

  • Krople do oczu na receptę, w tym deksametazon (Maxidex) i prednizolon (Pred Forte, Pred Mild)

  • Miejscowo kremy i maści do wysypki. Są one dostępne zarówno OTC i RX. Hydrokortyzon (Cortaid i inni) jest wersja OTC. Istnieją również wersje na receptę-wytrzymałościowe hydrokortyzon i inne, takie jak triamcynaolone (Kenalog).

  • Inhalatory na receptę, takie jak budezonid (Pulmicort) i propionianu flutikazonu (Flovent)

Montelukast (Singulair) i kromoglikan (nasalcrom)

Montelukast jest modyfikator leukotrienów, które łagodzi wiele objawów alergii. Lekarze często przepisują go na alergie wywołane alergią i astmą. Blokuje leukotrienów, który jest substancją w organizmie, która powoduje stan zapalny.

Kromolin jest podobny lek o nazwie stabilizatora komórek tucznych. Zapobiega ciała uwalnianie różnych substancji wywołujących zapalenie. Jest on dostępny OTC jako spray do nosa do leczenia alergii nosa.

Zdjęć alergików (immunoterapia)

Zdjęć alergików lub krople, zwane immunoterapia, leczeniu ciężkich alergii lub alergii, nie kontrolowane z innymi lekami. Immunoterapia jest podana w postaci zastrzyków lub kropli, które rozpuszczają się pod językiem. Powoli naraża się na małych, ale rosnących ilości alergenów, aż organizm rozwija się tolerancja na swoich wyzwalaczy alergii.

Over-the-counter leki alergiczne: Punkty do rozważenia

Może to być mylące, aby wybrać odpowiednie leczenie alergii od nawy wypełnionej licznymi leki na alergie. Wiele produktów zawiera dwa lub więcej leków, a wszystkie leki na alergie mogą mieć skutki uboczne. Niektóre leki nie są bezpieczne dla dzieci i dla osób z pewnymi chorobami, takich jak jaskra, nadciśnienie, astmę, lub choroby nerek. Aby wybrać najbezpieczniejszą i najbardziej skutecznego leczenia dla Ciebie i Twojego dziecka, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, pierwszy i zawsze czytać etykiety.