Cambler

Rodzaje badań przesiewowych wizualnych

W celu oceny wizję dziecka, dziecka lekarz wykona historię i fizycznych, w tym pełnego badania oczu. Istnieje również wiele różnych rodzajów testów wizyjnych, które mogą być używane do sprawdzenia zdolności dziecka do zobaczenia. Niektóre z nich mogą być używane w każdym wieku, a niektóre z nich są stosowane w zależności od wieku dziecka i zrozumienia.

Oto niektóre rodzaje badań przesiewowych wizualnych:

Badania wizualne przesiewowe dla niemowląt:

Oto niektóre ze sposobów, w którym wizja Twojego niemowlęcia może być sprawdzone:

 • Odpowiedź na światło
  Niemowlę będzie migać w odpowiedzi na ostre światło.

 • odpowiedź uczeń
  Pomiar odpowiedzi ucznia (czarny środek części oka) przez świecenie latarki w oczy jest jednym ze sposobów, aby przetestować wzrok niemowlęcia.

 • zdolność do naśladowania cel
  Najczęściej badanie ostrości wzroku u niemowląt jest test, aby sprawdzić swoje umiejętności, aby spojrzeć na i śledzenia obiektu lub zabawki.

 • Badanie reakcji wywołanych wizualnie
  Są to testy, które stymulują wzrok zarówno z jasnym świetle lub specjalnego wzoru. Niemowlę jest połączony ze specjalnym monitor z mocowań na głowę niemowlęcia. Urządzenie to rejestruje aktywność elektryczną w mózgu, jak światła i wzorce są wyświetlane, dla niemowląt.

Badania wizualne przesiewowe dla starszych niemowląt i małych dzieci:

Wiele z tych testów mogą być wykonywane, oprócz następujących:

 • Pokrywa / badanie Odkryć
  Test ten wygląda na ruch i ustawienie oczu, które mogą wystąpić, gdy dziecko koncentruje się na przedmiocie. Jedno oko jest pokryta nieprzezroczystą karty gdy dziecko patrzy prosto przed siebie, w tym czasie egzaminator obserwuje nieosłonięte oko.

Badania wizualne przesiewowe dla przedszkolaka:

Niektóre z tych samych testów stosowanych do niemowlaka, oprócz czynności, może być stosowany, na ogół w wieku około trzech:

 • badania ostrości wzroku
  Szczegółowe testy i wykresy mogą być używane do pomiaru zarówno w pobliżu i odległą wizję. W przedszkolaka, te wykresy mogą składać się z obrazów i opowieści, a nie litery alfabetu.

 • Badanie kolor
  Ten test pozwala określić kolor ślepoty u dziecka.

Badania przesiewowe dla wzroku dzieci w wieku szkolnym i dorosłych:

W tej grupie wiekowej, formalne badania wzroku można wykonać za pomocą specjalnych wykresów lub instrumentów pomocy z badań wzroku. Zarówno blisko i daleko wzrok można ocenić.