Cambler

Rodzaje zapalenia stawów: zapalenie szyi

Twoja szyja jest niezwykła struktura siły i elastyczności. Obsługuje ciężar głowy i pozwala je obracać z boku na bok, poruszać ruchem okrężnym, i kiwać w górę iw dół. Jednak, jeśli masz na karku zapalenie stawów, każdy z tych ruchów może być walka.

Skąd mam wiedzieć, czy mam na karku zapalenie stawów?

Jak zapalenie stawów, w innych stawach, główne objawy zapalenia stawów są bóle karku i sztywność. Objawy te mogą się nasilić podczas utrzymać szyję w jednej pozycji przez dłuższy czas. Na przykład, można zauważyć, bardziej poważne objawy po trzymając szyi wciąż patrząc w górę na ekranie filmu, patrząc w dół, aby poczytać książkę, albo patrząc prosto przed siebie do jazdy na długich dystansach.

Szyi składa się z górnej części kręgosłupa, zwany także kręgosłup szyjny. Biegnie od górnej części tułowia do podstawy czaszki. Jeśli masz na karku zapalenie stawów, można zauważyć, bóle głowy lub bóle w ramionach, ponieważ szyja łączy te obszary. Skurcze mięśni szyi są także wspólne, jak i szlifowania są popping dźwięki.

Kości lub kręgów, w karku chroni rdzeń kręgowy i nerwy rdzeniowe. Z szyi zapalenie stawów, można rozwijać presję na swoim ściągnięty rdzenia kręgowego i nerwów. Jeśli tak się stanie, można zauważyć, osłabienie i drętwienie w ramiona, ręce, nogi i stopy. Może to prowadzić do problemów chodzenia i utrzymaniem równowagi.

Najprawdopodobniej potrzebują lekarza do diagnozowania Państwu szyi zapalenie stawów. Zdiagnozować szyi zapalenie stawów, lekarz może korzystać z następujących egzaminów i testów:

 • Kompletne badanie fizykalne

 • Badania krwi i inne badania laboratoryjne

 • Rentgenowskie, MRI lub CT egzaminy obrazowania

 • Mielografii, który jest specjalnym typem rentgenowskim barwnikiem, aby spojrzeć na swoje kanału kręgowego i nerwów rdzeniowych

 • EMG, które testy na uszkodzenia nerwów lub ściągnięty nerwów

Czy istnieją różne rodzaje szyi zapalenie stawów?

Najczęstszym typem szyi zapalenie stawów nazywany jest szyjny kręgosłupa, które jest formą choroby zwyrodnieniowej stawów (OA). Rozwija jak wiek i swoje kręgi zdegenerowany i osłabiają. Gąbczastej dyski kręgosłupa, które leżą w kręgu również między każdym osłabić i wysuszyć z wiekiem powodując swoje miejsca na dysku, aby zwinąć.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest chorobą autoimmunologiczną, która może powodować szyi stawów. Zazwyczaj RA wpływa mniejszych stawów w kończynach i jest znacznie mniej powszechne przyczyny szyi zapalenie stawów. Jeżeli jednak nie występuje w szyjce, RA zazwyczaj powoduje silny ból i sztywność, zwłaszcza w górnej części szyjki.

Kto dostaje szyi zapalenie stawów?

Wiek jest głównym czynnikiem ryzyka szyi zapalenie stawów. Europejska Akademia Surgeons ortopedyczne informuje, że ponad 85% osób w wieku powyżej 60 lat ma pewien stopień kręgosłupa szyjnego (źródło: AAOS ). Następujące czynniki zwiększają ryzyko zachorowania na szyi zapalenie stawów:

 • Nadwagi lub otyłości

 • Przeszłości uraz szyi lub operacja

 • Powtarzające się i podnoszenia ciężkich prac nad głową

 • Osteoporoza (słabe i cienkie kości)

 • Pękł lub spadł rdzeń płyty

 • Palenie

Co można zrobić, aby zaradzić szyi zapalenie stawów?

Może nie być w stanie wyeliminować ból i sztywność w szyi. Celem jest poprawa objawów i nauczyć się odpoczywać szyi mógł jej odzyskać.

Leczenie szyi zapalenie stawów będzie zależeć od tego, czy twój rdzeń kręgowy jest skompresowany. Jeśli nie masz kompresji rdzenia kręgowego, lekarz może zalecić, co następuje:

 • Miękkie szyi kołnierz odpocząć mięśniom szyi

 • Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen (Motrin), Advil i naproksen (Aleve, Naprosyn), w leczeniu bólu, stanów zapalnych i obrzęk

 • Zwiotczające mięśnie do łagodzenia bolesne skurcze mięśni

 • Fizykoterapia, aby pomóc wzmocnić i rozciągnąć słabe lub napięte mięśnie szyi i poprawy elastyczności

 • Leczenie miejscowe w tym masaż karku i lodu i ciepła zabiegów w celu łagodzenia bólu, stanu zapalnego i obrzęk

 • Zastrzyki sterydów i painkillersto złagodzić ból, stan zapalny i obrzęk

Pomimo najlepszych starań, aby utrzymać stawów z coraz gorzej, to jest możliwe, że może być konieczne, jeśli operację rdzenia kręgowego jest skompresowany i masz objawy, które nie ulegają poprawie, takie jak osłabienie lub drętwienie. Można pracować z lekarzem w podejmowaniu tej decyzji.