Cambler

Rodzaje zapalenia stawów: zapalenie stawów palców

Twoje palce mogą wyginać, rozciągać i przesuwać się na boki w szeroki zakres ruchu. Ta elastyczność pozwala wykonywać precyzyjne ruchy silnika z precyzji, takich jak nawlekanie igły lub cięcia jedzenie. Jednak, gdy zapalenie stawów chwyta palcami, delikatne ruchy mogą stać się trudne lub nawet niemożliwe.

Skąd mam wiedzieć, czy mam palec na zapalenie stawów?

Palec ma trzy stawy: jeden u podstawy, jeden w środku, i jeden w kierunku palca. Zapalenie stawów może mieć wpływ każdy z nich powoduje szereg nieprzyjemnych objawów w palca.

Pierwsze objawy można zauważyć, są sztywność i nudne, achy ból palca. Obrzęk jest kolejnym objawem palec stawów. Czasami możesz czuć szlifowania lub kraty, gdy używasz stawu palca. Jak zapalenie stawów rozwija się, można zauważyć, kościste guzki na dotkniętych stawów. Możesz także zobaczyć deformacje w palca. Palec może wydawać się wygięty na bok na wspólne lub może pojawiać się na stałe zgięte lub pochylił się w stawie.

Często lekarz może powiedzieć, że masz palec stawów po prostu patrząc na swoje ręce i od objawów, szczególnie znaczący obrzęk, guzki na stawach lub palec deformacja. Lekarz może także zalecić kilka testów, aby zweryfikować diagnozę. Obejmują one badania krwi oraz inne badania laboratoryjne, rentgenowskie i inne badania, które czynią obraz kości i stawów, takich jak scyntygrafia kości.

Czy istnieją różne rodzaje palca stawów?

Choroba zwyrodnieniowa stawów (OA) jest najczęstszym typem zapalenia stawów palców. OA jest również nazywany choroba zwyrodnieniowa stawów, ponieważ jest spowodowane zużyciem na stawy, jak wiek. W OA, tkanki ochronne w stawów pogarsza się z czasem pozwalając gołe kości do nacierania na kości. Ta przyczyna bóle stawów i obrzęk.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest chorobą autoimmunologiczną, która może powodować palec stawów. Zazwyczaj RA będzie wykorzystywał ten sam wzór w każdej ręce i będą miały wpływ te same stawy po obu stronach.

Inne możliwe przyczyny palec stawów obejmują:

  • Pourazowe zapalenie stawów, które występuje po kontuzji dłoni

  • Łuszczycowe zapalenie stawów, które pojawia się w przypadku choroby skóry zwane łuszczycy

  • Dna moczanowa, który najczęściej wpływa na duży palec u nogi, ale może czasami wpływać na palce. Dna moczanowa polega nagłe zaostrzenia ból, obrzęk i zaczerwienienie.

  • Septycznego zapalenia stawów, które jest spowodowane przez zakażenia stawu

Kto dostanie palec zapalenie stawów?

Czynniki ryzyka rozwoju zapalenia stawów palców są podobne jak w przypadku innych stawów. Są bardziej narażone na rozwój zapalenia stawów w palcach, jeśli są starsze niż 50 lat, mają historię rodziny zapalenia stawów, był w przeszłości uszkodzenia rąk lub chirurgii, lub jeśli palisz.

Co można zrobić, aby zaradzić palec zapalenie stawów?

Wcześniej traktować palec stawów, tym lepiej. Leczenie daje strategie w celu kontroli objawów i utrzymania funkcji palcem. Strategie te obejmują:

  • Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID), takie jak ibuprofen (Motrin), Advil i naproksen (Aleve, Naprosyn), w łagodzeniu bólu i zapalenia

  • Wstrzyknięcie kortykosteroidów leków do stawu, aby kontrolować ból i stan zapalny

  • Szynowanie wspierać chorobą stawem

  • Terapia Terapia ciepło zimno i kąpiele parafinowe z wosku

  • Adaptacyjne urządzenia, aby pomóc Ci wykonać dzienny activities.Your lekarz może zalecić terapeuta ręki lub terapeuta zajęciowy dla pełnej oceny swoich potrzeb.

Jeśli masz chorobę autoimmunologiczną powodującą palcem zapalenia stawów, może być konieczne lekarstwa kontrolować swój układ odpornościowy. Zabiegi te obejmują leki modyfikujące przebieg choroby anty-reumatyczne (DMARDs) spowolnić niszczenie stawów, modyfikatory andbiologic odpowiedzi (BRM), aby zmniejszyć stan zapalny i trwałe uszkodzenia stawów

W zależności od konkretnych okoliczności, lekarz może zalecić operację dla Ciebie, jeśli nie można już używać palca lub jeśli ból jest ostry. Wspólne fuzji i stawu są opcje chirurgiczne palec stawów. Porozmawiaj z lekarzem o wszystkich swoich możliwości i jeśli operacja jest właśnie dla Ciebie.