Cambler

Rodzaje metod antykoncepcyjnych

Jeśli szukasz niezawodnego kontroli urodzeń, masz wiele bezpiecznych i skutecznych opcji. Możesz wziąć antykoncepcję jako pigułka, plaster lub strzał, w razie potrzeby użyć bariery, lub mieć operację wszczepienia urządzenia lub zakłócić normalnego odtwarzania. Skuteczność zależy od rodzaju kontroli urodzeń używasz i jeśli używasz go prawidłowo i konsekwentnie. Oto przegląd niektórych popularnych metod kontroli urodzeń.

Metoda bariery antykoncepcyjnej

Metody barierowe fizycznie zablokować plemników z dotarciem i nawożenie jajko. Podczas korzystania z nich w pełnym zakresie, tego rodzaju kontroli urodzeń wynosi 76% do 99% skuteczność w zapobieganiu ciąży. Rodzaje metody mechaniczne antykoncepcji to:

 • Cap szyjki macicy. Cap, tarcza szyjki macicy i membrana są 71% do 86% skuteczne.

 • Prezerwatywy. Zarówno samce i samice prezerwatywy są skuteczne w około 98%.

 • Gąbka. Gąbka jest do 91% skuteczne.

 • Spermicide. Spermicide jest 71% do 85% skuteczne, gdy go używać z innymi metodami bariery.

Prezerwatywy są jedynym rodzajem antykoncepcji (inne niż pełnej abstynencji), które chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową ( STD ), takie jak chlamydia, rzeżączka i HIV / AIDS. Aby zapobiec coraz STD, prezerwatywy za każdym razem masz płeć.

Metody antykoncepcyjne na bazie hormonów

Na bazie hormonów kontroli urodzeń metody w wielu formach i pracy na różne sposoby. Zapobiegają one ciąży na trzy sposoby: Zatrzymanie jajniki uwalnianie jaj; zagęszczanie się śluzu szyjkowego, tak że plemniki nie mogą dotrzeć do jaj, a przerzedzenie wyściółki macicy tak, że zapłodniona komórka jajowa nie może dołączyć się i rosną. Zawierają hormonów estrogenów i progesteronu w połączeniu lub progesteron sam.

Oto najczęstsze rodzaje antykoncepcji hormonalnej na bazie:

 • Pigułki antykoncepcyjnej (doustne środki antykoncepcyjne), zwany też "pigułka" jest lekarstwo bierzesz doustnie codziennie. Jest to 92% do 99% skuteczne w zapobieganiu ciąży.

 • Wstrzyknięcie hormonu jest strzał progestagen Twój lekarz daje co trzy miesiące. W 97% do 99% skuteczności w zapobieganiu ciąży. Inny rodzaj iniekcji zapobiega ciąży przez jeden miesiąc.

 • Hormon Implant to niewielki pręt plastikowy, że lekarz wkłada pod skórę górnej części ramienia. Uwalnia hormon, który zapobiega ciąży na trzy lata. Implant jest 99% skuteczny w zapobieganiu ciąży.

 • Patch jest hormon klej nosić plaster na skórze przez trzy tygodnie w każdym miesiącu. Jest to 92% do 99% skuteczne w zapobieganiu ciąży.

 • Pierścień dopochwowy jest elastyczny plastikowy pierścień włożeniu do pochwy raz w miesiącu. Pierścień dopochwowy pozostaje na miejscu przez trzy tygodnie. Następnie usunąć go przez tydzień i wymienić go na nowy. Twój organizm wchłania hormony z ringu. Jest to 92% do 99% skuteczne w zapobieganiu ciąży.

 • Wkładka wewnątrzmaciczna (wkładka domaciczna) jest pręt w kształcie litery T, który lekarz wkłada do macicy. Spirale zawierają albo miedzi lub hormony. Miedź i hormonów IUDs zapobiegania ciąży, powodując macicy stać nieco stan zapalny, co zapobiega zagnieżdżeniu zapłodnionego jaja sobie. Spirale są 99% skuteczne w zapobieganiu ciąży.

Po zaprzestaniu przyjmowania antykoncepcji hormonalnej, płodność powróci w ciągu jednego lub dwóch miesięcy. Strzałów hormonów są wyjątkiem, może trwać do roku, aby odzyskać swoją płodność po zatrzymaniu strzały. Większość kobiet odzyskać płodność natychmiast po IUD usunięty.

Stałe metody antykoncepcyjne: sterylizacja

Sterylizacja może mężczyzna lub kobieta trwale bezpłodna.

 • Nasieniowodu jest zabiegiem chirurgicznym, w którym lekarz odcina przewód, który przenosi plemników z jądra człowieka do penisa uniemożliwiając przepływ nasienia.

 • Podwiązanie jajowodów jest zabiegiem chirurgicznym, w którym lekarz zamyka kobiecie jajowody zapobiec jaj dotarcie macicę.

 • Essure nonsurgical opcja jest sterylizacja dla kobiet. Lekarz umieszcza mały wiosenny urządzenie do jajowodów. Blizny rozwija się wokół cewki, blokowanie jajowodów i zapobieganie jaj i plemników od łączenia.

 • Adiana to kolejny nonsurgical opcja sterylizacja dla kobiet. Lekarz stawia małe, miękkie wkładki wewnątrz jajowodów. Twoje ciało rośnie tkanki wokół i przez wkładki, która całkowicie blokuje jajowodów i zapobiega zapłodnieniu.

Sposoby te są w 99% skuteczne zapobieganie ciąży.

Inne opcje antykoncepcyjne

Inne opcje antykoncepcyjne, które nie korzystają hormony lub barier w celu zapobiegania ciąży są dostępne. Są to:

 • Abstynencja: Abstynencja (nie seks) jest w 100% skuteczna w zapobieganiu ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową.

 • Metoda świadomości płodności (FAM): Nazywany również naturalne planowanie rodziny (NPR) lub metoda rytmu, FAM nie polega seks podczas najbardziej płodnych czasie cyklu miesiączkowego wokół owulacji. Metoda ta może wynosić do 75% do 95% skuteczności w zapobieganiu ciąży.

 • Wycofanie: Nazywany również "wyciągnięcie" wycofanie się, gdy człowiek usuwa penisa z pochwy przed wytrysk. Wycofanie jest 82% do 96% skuteczne w zapobieganiu ciąży.

Przed wyborem metody antykoncepcyjnej, myśleć o swoich potrzebach, a następnie przedyskutować swoje opcje ze swoim lekarzem. Razem można znaleźć kontroli urodzeń, która jest właśnie dla Ciebie.